povlastica za uvoz

povlastica za uvoz

Član
Znam da postoje povlastice za RVI, ali interesuje me dali se izdaju povlastice i za šehidske porodice, pošto mi je otac poginuo u ratu (šehid), interesuje me dali bi ja mogao nekako izganjati povlasticu, jer uskoro planiram uvoziti auto.
(Kašljo se razjebo sav, dohako sam mu :D )
 
povlastice imaju samo invalidi sa procentom invaliditeta od 90-100%
a invalidi koji imaju procenat od 60% pa dalje od sada kada registruju ne placaju putarinu u sklopu registracije ;)
 
BHT Ovisnik
ernadhusic je napisao(la):
povlastice imaju samo invalidi sa procentom invaliditeta od 90-100%
a invalidi koji imaju procenat od 60% pa dalje od sada kada registruju ne placaju putarinu u sklopu registracije ;)

netocno,invalidi od 70% vec imaju;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
povlastice imaju samo invalidi sa procentom invaliditeta od 90-100%
a invalidi koji imaju procenat od 60% pa dalje od sada kada registruju ne placaju putarinu u sklopu registracije ;)

koja smo mi država, pa neko ko je invalid 100% i ne treba mu auto, taj se bori da nekako preživi a ne da kupuje auto
 
@Col3 mozda kod vas u Mostaru jer znas i sam kakva nam je drzava
ja pricam ono sto sam ja probo trazit prije uvoza i nisam mogo dobit povlasticu a stari u mene je invalid 70% i da su mu u Zenici rekli da nema sanse da dobije povlasticu na uvoz vozila ;)
 
Član
dado990 je napisao(la):
ernadhusic je napisao(la):
povlastice imaju samo invalidi sa procentom invaliditeta od 90-100%
a invalidi koji imaju procenat od 60% pa dalje od sada kada registruju ne placaju putarinu u sklopu registracije ;)

koja smo mi država, pa neko ko je invalid 100% i ne treba mu auto, taj se bori da nekako preživi a ne da kupuje auto

jarane ne mora on bit 100% invalid i borit se za zivot

moja nana je slijepa i ima invaliditet 100%. Dobila je povlasticu i uvezla auto, ona ne moze da vozi ali joj treba licni sofer, i tako je uvezla auto, na tu foru, nije platila nista od redovnih dadzbina, samo homologaciju
 
Top