Povećanje snage, odnosno kako da motor bude jači?

Povećanje snage, odnosno kako da motor bude jači?

Član
Dakle još jednom pozdrav, maloprije sam se registrirao ali ima već jako dugo da čitam forum pa mi došlo da se regam i napravih to! :)

Nego, vozim: Ford Fiesta, 2005. godište, benzinac 1,3i 70KS, trenutno 64000km.
Zadovoljan sam autom, ima dobar odziv na gas, izuzezno jako dobro koči, unutrašnjost mi se sviđa i tako...

Eh sad, moje pitanje je kako da ja dobijem malo na snazi.
Čuo sam navodno da se sa Remusom ili tim nekim ispuhom može dobit 10% al neznam ja el to točno.
I valjda da se može još nešto ugradit u motor i tak...
Svašta sam ja čuo ali me sad zanima što je tu istina a što ne da ne budem u dilemi.

Hvala! :)
 
Član
nista posebno, puno ce te para kostati, a malo dobijes na snaci, ni chip ti nemoze pomoci dosta.... do 10ks.. a sto se tice ovih filtera i remusa, to su suplje price...
evo bas sam gledao 6ks dobijes na chipu, to ti je 500km
i skontaj kn filter i on je oko cini mi se 110km,
i remus odnosno neki sportski lonac oko 100km, i sta si dobio na snazi skoro nista... a kosta bracika puno...
 
Član
Pa ok, ali zašto bi mijenjao auto? Tak i tak ne smijem vozit jači od 108KS još sllijedećih 6 godina!
 
Član
Pa gle, on ide 160km/h i meni ne treba sad nešto previše jer tak i tak nemem gdje nabijat brzinu zato jer ima policije na svakom koraku tako da...

Pa pojačao bi da dobijem ipak malo snage, da još bolje radi iako je i ovako živahan, ono bar 10ks više...
 
Kick je napisao(la):
Pa ok, ali zašto bi mijenjao auto? Tak i tak ne smijem vozit jači od 108KS još sllijedećih 6 godina!

Ne moras promjeniti auto,promjeni motor.Ali jednostavnije ti je promjeniti auto_Ovaj motor koji imas,dakle 1.3 od 70 kS nije za to sto ti zelis.AKo zelis vise snage,uzmi nesto jace jer ovo sve gore chipovi,remusi,filteri -njima ne dobijas mnogo a bezveze bacas pare (nije bezveze,ali skoro pa jeste).
 
Član
I ti ces kao osjetiti tih 10 ks Ma daaaaaaaaaaj Bez uvrede ;) Tvoje auto ide jako solidno sa tim motoricem ;) Nedavno se javio jedan htjeo na i10 da ugradjuje turbinu kao i setu brzinu :icon_eek:
 
Član
Pa eto onda neko ti nabroja gore, filter, auspuh i chip i imat ces 10-ak KS vise. Al opet je to slabo, najisplatnije ti je na tom autu da izbacis sve sto ti ne treba iz njega, najvise ces "konja" dobiti tako :icon_biggrin:
 
Član
A znam, da!
Ma rekao sam, preteško bi mi bilo kad bi ga sad morao prodavat, još je i kriza tako da vozim dok vozim meni paše ali eto mislio sam možda bar 10-20KS više al ok!
Auto sasvim dobro ide, tak i tak nemam gdje nabijat brzinu, stvarno nemam gdje!
A i ako budem kupovao bilo koji auto to će biti samo Ford! :)
 
Član
opcija 1: pocupaj sve sto ti ne treba
opcija 2: ulozi bruku para zbog 10-tak KS
opcija 3: zamjeni motor ovim novcem koji bi ulozio u opciju 2
opcija 4: zamjeni auto

:D
 
Član
sub3r je napisao(la):
opcija 1: pocupaj sve sto ti ne treba
opcija 2: ulozi bruku para zbog 10-tak KS
opcija 3: zamjeni motor ovim novcem koji bi ulozio u opciju 2
opcija 4: zamjeni auto

:D

Dobro je dozv'o se odma Razuman cojk :cool:
 
Top