Povećana potrošnja

Povećana potrošnja

T.S

Član
Grande punto 19 JTD 2006 godina 130 KS. Troši u prosjeku oko 7,5 litara.
Može li savjet i pomoć.
 

T.S

Član
Hvala za informaciju o karti.
Znači, kada sam u svakodnevnom režimu vožnje, pola grad , pola otvorena cesta, auto troši 7.5 a kada vozim agresivno i brzo na primjer po noći na relaciji Dubrovnik - Sarajevo, bez upaljene klime, imao sam potrošnju preko 8.5., što mislim da je previše za ovaj auto.
Na elektronici auta ne pokazuje neke greške, sve je ispravno. Od čega početi, mogu li biti dizne ( iako motor dobro radi)?
Ako neko ima iskustvo sa ovim motorom?
Gdje odvesti auto na pregled jer mi majstori uglavnom samo uzimaju novac i kažu to je sve uredu mora on toliko trošiti i slično.
 
To auto troši u prosjeku 1.5 l/100km a kad se agresivno vozi onda potrošnja ne bi trebala prelaziti 3.3 l/100 km. Dakle, definitivno imaš kvar.
Takav kvar se zna pojaviti i kod VWa sa tdi motorima a on je da su greškom u tvornici ugradili motor pa je onda nuspojava potrošnja goriva a ne samo zraka.
 
Član
Jedan lagani remap na 160 ks i normalne voznje ce manje trositi
Ne znam sto ce mu remap,ja mislim da je tih 130ks dovoljno jako za te dimenzije i kilazu,taj remap bi izgleda njega vukao da ga jos jace gasa, momak ga voli "stisnuti",i to je to :D Mozda da prilagodi stil voznje ako mu je toliko bitna potrosnja,nije naveo kako vozi,na koliko salta itd itd.. samo je napisao da mu trosi u prosjeku 7.5..
 
Poslednja izmena:

T.S

Član
Hvala za ovo momak, skoro mi je 50 banki. Mislim da na ovom forumu su uglavnom ozbiljni i stručni ljudi, koji vole to što rade i imaju, pa sam se uključio. Dijagnoza je sljedeća:
Problem je što pređem 40000 godišnje, imam dosta i noćne vožnje kada gazim koliko ide u nekim granicama pristojnosti, NPR:(Dubrovnik - Mostar, preko Stoca za dva sata stignem a nisam ga potezao do kraja)
Do sada nisam imao nikada Fiata a ovaj sam uzeo iz razloga što su mi savjetovali da je to odličan motor u jeftinu i solidnu automobilu. Prvi auto mi je bio crveni Yugo 55 pa me povukla kriza srednjih godina - valjda, ne znam. G. punto dobro ide, malo tu i tamo bježi teži prednji kraj, sve sam popravio na njemu što se dalo popraviti ali i dalje se čuje mjenjač u 6 brzini, iako sam promijenio ležajeve, čudno pali ujutro i nisam naišao na majstora koji se razumije i ne gata šta je problem na autu. Sreo sam ljude koji voze isti auto i kažu da im 5.5 u normalnoj vožnji????? Kolika bi trebala biti potrošnja toga auta ustvari i šta mu uraditi da ga se dovede u optimalno stanje??? hvala na pomoći
 
Član
Hvala za ovo momak, skoro mi je 50 banki. Mislim da na ovom forumu su uglavnom ozbiljni i stručni ljudi, koji vole to što rade i imaju, pa sam se uključio. Dijagnoza je sljedeća:
Problem je što pređem 40000 godišnje, imam dosta i noćne vožnje kada gazim koliko ide u nekim granicama pristojnosti, NPR:(Dubrovnik - Mostar, preko Stoca za dva sata stignem a nisam ga potezao do kraja)
Do sada nisam imao nikada Fiata a ovaj sam uzeo jer sam iz razloga što su mi savjetovali da je to odličan motor u jeftinu i solidnu automobilu. Prvi auto mi je bio crveni Yugo 55 pa me povukla kriza srednjih godina - valjda, ne znam. G. punto dobro ide, malo tu i tamo bježi teži prednji kraj, sve sam popravio na njemu što se dalo popraviti ali i dalje se čuje mjenjač u 6 iako sam promijenio ležajeve, čudno pali ujutro i nisam naišao na majstora koji se razumije i ne gata šta je problem na autu. Sreo sam ljude koji voze isti auto i kažu da im 5.5 u normalnoj vožnji????? Kolika bi trebala biti potrošnja toga auta ustvari i šta mu uraditi da ga se dovede u optimalno stanje??? hvala na pomoći
Pa probaj jednom tu dionicu proći tom "normalnom" voznjom,bez tog stiskanja,ako ti tad bude pretjerana potrosnja,onda nije nesto u redu definitivno,ali kao sto sam kazes,parametri dizni u redu,a sta ti se manifestuje pod tim cudnim paljenjem ujutro?
 
Top