Povećana potrošnja plina LPG

Povećana potrošnja plina LPG

Renault Laguna 2.0T sekvent plin, novo ugradjeno prije 5hiljada.
U zadnjih mjesec dana sam primjetio da nešto nije uredu s potrošnjom plina.
Zapišta plin da se ugasio, prazan, i ja sabiram malo po glavi gdje se sta vozilo, i ispada mi otvorenog puta prosjek 17,5L, a nije nikakvo divljanje, gasovanje... I ja kontam da sam nešto pomješao, nemoguce.
Naspem rezervar na HIFI, 35L, predjem 200km, i plin se ugasi.
Opet ista priča, HIFA, 35L, 200km, i kraj.
Dakle vec 400km sa HIFOm prelazim, za 70L, što je prosjek 17,5L
Sljedeći rezervar sipam na Giljetu, 35L, 180km, još gori prosjek, 19,4!
Sljedeći rezervar Gazprom, 39,5L, 205km, prosjek 19,3!!!

Dijagnostika pokazuje da plin savršeno radi, odstupanje je 0,01%

Ima li neki "pametniji" način da se provjeri da li plin gdje curi, osim pjene?

Ili je razlog "loši zimski" plin?
 
Član
Uzmi tecnost za prozore u onoj spricaljki i lagano spricaj po crijevima od plina i na sastavima i ako pusta vidjeces baloncice :)
 
Član
Moguce je, nije sav plin istog kvaliteta. Ja sam uvijek sipao plin na jednom mjestu gdje mi se pokaze dobar
 
Nov plin, imas garanciju?
Pod garancijom, odvezao sam auto u servis, jer se plin poceo gasiti na svakom jačem davanju gasa prkeo 3-4 hiljade rpm.
Zamjenjan novi jači isparivac, novi rezervar, nova bakarna cijev 8mm, medjutim nista se nije popravilo. Na kraju drugog dana su zakljucili da se isparivač prebrzo hladi. I trebao sam doci treci dan da se tu "nešto" premosti, medjutim tu noc sam sletio s ceste, tako da jos auto osposobljavam za vožnje.
 
Ne znam sto si ugradjivao plin, izgleda u tebe auto ne trosi nista i jeftinije ti je se vozit na benzin.
1.razlog
Kad sam kupio auto, cijena plina je bila 3 puta jeftinija od benzina!
2.razlog
Većina voznje mi je gradska, gdje je potrosnja 12,13,14L a mom novčaniku se to baš i ne svidja. A na hiljadu km mjesečno to puno znači.

Pa bih te zamolio da ne lupetaš gluposti.

Nisam pitao za savjet dal da ugradim plin ili ne, nego za pomoć oko kvara plina.
 
Član
koja je plinska instalacija?
jeli spojena sonda sa plinskim procesorom,mozes to lak oda provjeris ljuicasta zica od plinskog procesora dal je igdje povezana,na vecini auto sa velikom potrosnjom ona pravi prolem,registruje siromasnu smjesu i onda procesor dodaje goriva..
 
koja je plinska instalacija?
jeli spojena sonda sa plinskim procesorom,mozes to lak oda provjeris ljuicasta zica od plinskog procesora dal je igdje povezana,na vecini auto sa velikom potrosnjom ona pravi prolem,registruje siromasnu smjesu i onda procesor dodaje goriva..
b1bde9393b1b8c243e10d51e82456827.jpg


Valjda je sve povezano, barem je bilo, 4-5 mjeseci je sve radilo kako treba.
 
Top