Potvrđen Honda Civic Type R Mugen

Potvrđen Honda Civic Type R Mugen

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
Honda Civic Type R Mugen ide u proizvodnju, što je i službeno potvrdio Mugen Euro, europski odjel poznate japanske kuće Mugen Motorsports. Serija je limitirana na samo ekskluzivnih 20 primjeraka i temelji se na europskoj verziji Honde Civic Type R koja se proizvodi u britanskom Swindonu.
[attachment=24753]
Mugen Euro, dugogodišnji tuner Honda vozila, potvrdio je proizvodnju sportskog kompakta Honda Civic Type R Mugen, zahvaljujući velikom interesu za konceptnu verziju kompakta. Proizvodnja je ograničena na samo 20 ekskluzivnih primjeraka koji će biti izrađeni ručno u Velikoj Britaniji u Mugenovom sjedištu u Northamptonu. Mugenovi inženjeri iz Europe i Japana detaljno su analizirali svaku komponentu trovratne Honde Civic Type R, a modificirani automobil bit će jedan od najbržih automobila na svijetu s pogonom na prednje kotače, koji omogućava atmosferski benzinski motor.

"Svaki Honda Civic Type R Mugen bit će ekskluzivan, ručno izrađeni trkaći cestovni automobil", kaže Hiroki Toyoda, direktor europskog dijela Mugena. "Kada smo lansirali Civic Type RR u Japanu, rasprodali smo svih 300 primjeraka u samo šest minuta. S obzirom na interes koji su automobilski entuzijasti pokazali u Velikoj Britaniji i inozemstvu za Honda Civic Type R Mugen, nadamo se da ćemo ponoviti stari uspjeh".

Modificirani Honda Civic Type R pogoni isti 2,0-litarski i-VTEC motor koji je opremljen novom bregastom osovinom i modificiranim sustavom usisa rashladnog zraka, čime je ostvareno povećanje snage za 20%, a okretni moment je povećan za 10%. Promjena klipova motora pomogla je u povećanju kompresije, a ugrađen je i čvršći ispušni sustav od nehrđajućeg čelika te je reprogramirana elektronska kontrolna jedinica motora.

Snaga modificiranog motora se na cestu prenosi preko LSD diferencijala, a stabilnost i rukovanje vozilom znatno su poboljšani doradom ovjesa s adekvatnim oprugama i amortizerima. Poboljšanje zaustavne moći postignuto je ugradnjom četveroklipnih mono-blok trkaćih kliješta kočnica, koje su skrivene iza laganih aluminijskih naplataka od kojih svaki teži samo 7,85 kg (32% manje od mase proizvodnog kotača), što značajno pridonosi smanjenju ukupne mase vozila.

Honda Civic Type R Mugen raspolaže sa 240 KS pri 8.300 o/min i 212 Nm okretnog momenta pri 6.250 o/min, koji se na prednje prenosi preko ručnog mjenjača sa šest stupnjeva prijenosa. Ubrzanje od 0 do 100 km/h traje 6,0 sekundi, što je poboljšanje za 0,2 sekunde, a maksimalna brzina je povećana na 240 km/h. Po pitanju potrošnje, Honda Civic Type R Mugen zahtjeva 7,9 L/100 km i pritom emitira 320 g/km CO2.

Mugen je izmijenio i nadopunio već agresivan originalni stil Honde Civic Type R. Veliki krilni spojler krasi stražnji dio auta i igra ulogu u povećanju sile pritiska na podlogu pri visokim brzinama, što poboljšava stabilnost automobila. Ostale mjere za poboljšanje ukupne aerodinamike uključuju zamjenu originalnog prednjeg i stražnjeg spojlera s visoko-kvalitetnim novim kompozitnim spojlerima. Na prednjem dijelu vozila nova rešetka nosi amblem Mugen.
[attachment=24752]
Svaki Honda Civic Type R Mugen bit će obojen u Hondinu poznatu slavnu Championship bijelu boju, koja je tradicionalna boja marke kad su u pitanju trkaći automobili te u koju je bila obojana prva Hondina Formula 1 davne 1964. godine. Za autentičnost ekskluziviteta automobila, svaki će imati u unutrašnjosti posebnu oznaku na središnjoj konzoli na kojoj će biti ugraviran serijski broj svakog pojedinog modela.

Da bi ultimativni Honda Civic Type R Mugen učinio još više ekstremnijim, Mugen nudi dodatni paket Track Pack koji uključuje prednja Recaro sjedala, uklanjanje stražnjih sjedala i ugradnju kompozitnog panela radi smanjenje ukupne mase vozila, uređaje za mjerenja temperature ulja i vode, manometar, opremu za snimanje podataka i trkaće gume koje su legalne za cestovnu primjenu. Što se tiče cijene, Mugen Euro je potvrdio da će svaki modificirani Honda Civic Type R koštati 38.599 funti (42.102 eura).
 
Član
Previshe para ozbiljno. Mozes Golfa VI R uzet, da ne govorim novu Astru OPC, BMW 130i M paket, BMW 135i Coupe, dalje Audi S3, Focus RS. Sve su to otprilike auta iste klase a jeftiniji su a brzi i bolje opremljeni od ove Honde. Cjenim Hondu,al preskupa je...kad se moze uzivat i u drugim draguljima;)
 
Član
mislim da je honda dosta sportskija od ostalih konkurenata, pravi "trkacki auto", takodje je vise prilagodjena trkackoj stazi od ostalih izuzev megana-a r26. svi imaju turbo motore dok honda ima atmosferski motor i to pravi dragulj 2.0 240ks!!!!!!! i mislim da vrijedi te pare
 
galebu2 je napisao(la):
mislim da je honda dosta sportskija od ostalih konkurenata, pravi "trkacki auto", takodje je vise prilagodjena trkackoj stazi od ostalih izuzev megana-a r26. svi imaju turbo motore dok honda ima atmosferski motor i to pravi dragulj 2.0 240ks!!!!!!! i mislim da vrijedi te pare

Upravo!

Volio bih vidjet R26.R i ovu Hondicu sa Track Pack paketom u dvoboju,premda koliko god volio Hondu pare bih stavo na Megana,jer je auto dragulj,jedno od mogu slobodno reci ponajboljih auta ;)

I da,cijena je takva kakva je zbog ekskluzivnosti,20 primjeraka samo.

I da :cool::cool::cool::D
 
Nelle_G je napisao(la):
Previshe para ozbiljno. Mozes Golfa VI R uzet, da ne govorim novu Astru OPC, BMW 130i M paket, BMW 135i Coupe, dalje Audi S3, Focus RS. Sve su to otprilike auta iste klase a jeftiniji su a brzi i bolje opremljeni od ove Honde. Cjenim Hondu,al preskupa je...kad se moze uzivat i u drugim draguljima;)

Svega što si nabrojao ima kolko hoćeš a ovo je nešto posebno.
Vrijedi tih para definitivno ;)
Extra autić ;)
 
Član
ko sto je Nele rekao kraj S3, Golfa R,BMW keca koji su premium klasa u odnosu na ovaj auto, no thnx..
 
erol_brcak je napisao(la):
Astra je napisao(la):
ko sto je Nele rekao kraj S3, Golfa R,BMW keca koji su premium klasa u odnosu na ovaj auto, no thnx..

Tebi je Zonda R smece.
(cim nije njemac sranje je,ha?)

Enough said!

Ma sve što nije napravio Švabo je KRŠ :D GT-R krš, EVO krš, NSX kanta, Zonda kanta, Ferrari smeće, itd. da ne nabrajamo :D
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Astra je napisao(la):
ko sto je Nele rekao kraj S3, Golfa R,BMW keca koji su premium klasa u odnosu na ovaj auto, no thnx..

Tebi je Zonda R smece.
(cim nije njemac sranje je,ha?)

Enough said!

Pa sta ces, ipak vecina ljudi zna reci koje je koje auto kada ga vidi na cesti, tj. europska auta. Svih evropljana ima u izobilju, neke premium klase, a za mene to nista nije premium kada se vrlo malo razlikuju od obicnih modela, bubnu motore, neki vanjski paket, malo enterijer i zavrseno. Od gore spomenutih, RS bi se mogao izdvojiti nad njima pored BMW-a, jer je nesto posebno za vidjeti, a tek ostalo. Nek se ljudi ne ljute, ali vecina europskih proizvodjaca kada izbaci nastavak nekog sport modela ne nudi neka znacajna poboljsanja. Primjer gdje na stazi Focus ST mete peticu GTI i R32 nije vrijedno spominjati. Skuplja auta gube od jeftinijeg i slabijeg, i ja tu ne vidim nikakav napredak. Svako ima svoje, davno su prosla vremena kada je japanac bio "smece" naspram europskih marki sto se tice tog "premiuma" i inace, zapravo ta vremena nikada nisu ni postojala. Drugo je biti zaljubljenik u odredjenu marku i auto, pa uzimati nesto iako znas da za iste pare mozes dobiti bolje, a druga je strana kada ljudi razmisljaju razumom, a ne srcem ;)
 
Član
nea potrebe deyo :D ja samo kazem da ja nikad za tu hondu nebi dao tolike pare niti za ta auta sto ste nabrojali :D ima svako pravo na svoje ha ya
 
Član
honda je sila, nema dalje, stara type R je zadala zadaću svim kompaktima, ovaj mugen će to vjerovatno ponoviti,
cijena je svakako samo onako malo za javnost, ali ustvari nije ni važna zato što će taj auto imati samo probrana klijentela koja bi za njega dala i puno više
 
Član
Ovde niko ne govori da su Japanska auta smece, bash naprotiv jedni od najkvalitetnijih na svijetu.

Ja sam samo razumno rekao da za te pare mozete nac druge dragulje koji su brzi od te honde :icon_smile: i koji su jeftiniji od nje.

Svi znamo koliko ih ima u Sarajevu mogu se na jednoj ruci izbrojat Type R Honde:icon_twisted::D
 
Astra je napisao(la):
nea potrebe deyo :D ja samo kazem da ja nikad za tu hondu nebi dao tolike pare niti za ta auta sto ste nabrojali :D ima svako pravo na svoje ha ya

jok,ti si reko da ovaj Civic nije premium klasa kao sto su S3,Golf R... Daj mi definisi to "premium klasa",sta je to zapravo,nikad to nisam u potpunosti shvatio,sta to Golfa cini predstavnikom premium klase?

:icon_question:

Nelle_G je napisao(la):
Ovde niko ne govori da su Japanska auta smece, bash naprotiv jedni od najkvalitetnijih na svijetu.

Ja sam samo razumno rekao da za te pare mozete nac druge dragulje koji su brzi od te honde :icon_smile: i koji su jeftiniji od nje.

Svi znamo koliko ih ima u Sarajevu mogu se na jednoj ruci izbrojat Type R Honde:icon_twisted::D

Otkud ti taj podatak?

Sto se tice ovog zadnjeg,Bosna uopce nema predstavnika Honde,mozda zato?
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Ovde niko ne govori da su Japanska auta smece, bash naprotiv jedni od najkvalitetnijih na svijetu.

Ja sam samo razumno rekao da za te pare mozete nac druge dragulje koji su brzi od te honde :icon_smile: i koji su jeftiniji od nje.

Svi znamo koliko ih ima u Sarajevu mogu se na jednoj ruci izbrojat Type R Honde:icon_twisted::D

a ko to garantuje da su ti auti brži od ove honde, ne znaš dok ne vidiš, honde su lude skroz, ona stara je sa 200 ks hladno parirala i pobjeđivala neke konkurente sa 220+ ks
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top