Potrosnja

Potrosnja

Pozdrav Raja,

Nedavno sam postao vlasnik passata 6 common rail. Primjetio sam da mi auto "puno trosi". Neki dan mi se upali rezerva i ja nama hop na benzisku, nasuo sam 15l gorriva i hajd reko da restart mali sat da vidim koliko trosi. Uglavnom presao sam 120 km sa 15 litara goriva i rezerva se ponovo upalila :( Da kazem auto normalno ide, normalno radi, a zasto toliko trosi nikako da skontam. Nisam stigao od posla da odem kod mehanicara, al' dok ne odem da vidim da nije neko imao slicno iskustvo.

Lp
 
Član
probaj ti fino do cepa predji jedno 200 Km pa opet sipaj to ti je najlakse mozes i 100 odvozit sta ti board kaze kolika je potrosnja bas cudno zavisi i u kojem rezimu si vozio auto
 
Sefe,valjalo bi znat koji motor,koliko konja,koja kilometraza je na satu auta itd,bitne stvari,necemo gledat u fildzan I rec sta je
 
U pitanju je 2.0 CR 103 kw presao je 170 000, napomenuo bih da to nije bila voznja kreni stani. 60 km je bilo otvorene ceste 60 grada ali ne bas kreni stani nego onako normalno. Na bord kompjuteru mi pokaziva potrosnju 7.1. ukupnu.. Ne znam sam šta da radim.
 
Član
Zakino te pumpadzija :D

Prosta matematika: Ako je 7,1 na 100, na tih 120 si potrosio 8,5L, a ti rece nasuo 15.
Negdje nesto ne stima...
 
Član
Cim TDi trosi vise od 5 litara nesto ne valja... Sala mala.

To sa lampicom rezerve nije mjerilo. Kao sto kolega rece naspi do cepa, vozi 100, 200 km i ponovo do cepa... To je prava mjera

Da ne curi negdje??? Ako board pokazuje 7l ,toliko od prilike i prodje kroz dizne (manje vise).

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Board moze lagati malo, ali duplo manje da pokazuje nikako, a tek da trosi 15L za to auto je tek nenormalno kako god vozio.

Naspi pun pa nakon 100km ponovi i vidi.
 
Raja hvala svima na odgovorima, nisam mogao dočekati ponedjeljak pa da rješavam problem. Nasuo sam pun rezervar i nama je počeo podlivati ispod auta, uglavnom ispod sica dihtung neki je bio nakrivo stavljen i kako se gorivo pomjeralo i pri kočenju se izlivalo. Uglavnom zamjenjen dihtung, sad idem napraviti 100km pa vidjećemo kakva je situacija.

Hvala svima jos 1 :)
 
Član
Raja hvala svima na odgovorima, nisam mogao dočekati ponedjeljak pa da rješavam problem. Nasuo sam pun rezervar i nama je počeo podlivati ispod auta, uglavnom ispod sica dihtung neki je bio nakrivo stavljen i kako se gorivo pomjeralo i pri kočenju se izlivalo. Uglavnom zamjenjen dihtung, sad idem napraviti 100km pa vidjećemo kakva je situacija.

Hvala svima jos 1 :)
I ja upravo od mehanicara slicnim problemom. Meni je prilikom sipanja curilo..
 
Član
hajj pa javi sad potrosnju ne bi trebalo biti preko 8l po ovom periodu i ako ti je noga njeznija..:D
 
Top