Potrosnja w123 300d????

Potrosnja w123 300d????

Član
LuxusBenz je napisao(la):
Moj otac je nekad davno imao w123 240d i pričo mi je kako je troši oko 9-10 litara, a sad trenutno imamo w124 300d 93 god. i on na otvorenom troši nevjerovatnih 6 litara i to sa uključenom klimom, možda mi nećete vjerovat kao i dosta ljudi al smo otac i ja također bili iznenađeni kad smo ga prvi put testirali. :icon_smile:

ja sam čuo za jednog kojem je trošio 4 litra... priča se po frizerskim salonima...
 
Član
Ne ide to ispod 8l mani te se lovackih prica, kod mene 190D je trosio 7-7.5l a taj motor 1000 kubika jaci i da tosi 6
 
Član
Takve reakcije sam i očekivao jer zvuči nestvarno al sve zavisi od toga kako ko vozi. Nemam razloga da lažem jer nit ja vas znam nit vi znate mene. Nisu nikakve lovačke priče, ja naspem pun rezervoar goriva, pređem određenu kilometražu i ponovo naspem do čepa, uzmem digitron i izračunam koliko mi auto troši. A ti "edoze" sljedeći put kad budeš išao u frizerski, dobro operi uši i naćuli ih jer sigurno nisu pričali o mercedesu već možda o nekom smartu. :icon_smile:
 
Član
LuxusBenz je napisao(la):
Takve reakcije sam i očekivao jer zvuči nestvarno al sve zavisi od toga kako ko vozi. Nemam razloga da lažem jer nit ja vas znam nit vi znate mene. Nisu nikakve lovačke priče, ja naspem pun rezervoar goriva, pređem određenu kilometražu i ponovo naspem do čepa, uzmem digitron i izračunam koliko mi auto troši. A ti "edoze" sljedeći put kad budeš išao u frizerski, dobro operi uši i naćuli ih jer sigurno nisu pričali o mercedesu već možda o nekom smartu. :icon_smile:

ja vozim upravo mercedesov motor nekih 5 godina, tako da ne serendas bezveze. Lijep pozdrav
 
Član
ja sam vozio do prije par dana 200d i uvijek moras lijepiti papucu za pod da bi ga vozio..a normalno,to poteze potrebu za naftom...
sada sam kupio w123 300d i ne treba ni blizu gasa kao na 200d...smatram da 300d nece trositi puno vise...mozda oko 10 litara

tako mi je rekao i prosli vlasnik,koji je vozio ovu mecku 12 godina
 
Top