Potrosnja w123 300d????

Potrosnja w123 300d????

Član
Zanima me misljene vozaca 123 o potrosnji 300d?
Vozim w123 200d i odlucio sam da stavim motor 300d!cak sam nasao i mjenjac sa 5 brzina.koja je potrosnja 300d?po necijim rijecima cak ide i 14l,neki spominju od 8-10,a na oficijalnoj stranici mercedes sam nasao da pise 8l kombinovane voznje...

Ps. Mozda vec i postoji ova tema,al mi se ne da traziti,pa ako ima mozete postaviti i link.
 
Sve zavisi u kakvom je stanju motor,a sta se sikiras za potrosnju, bar u njega mozes nasuti sve i svasta, i opet ide.... racunaj negdje oko desetke...
 
Član
Moji su nekad davno imali w123 300d sa 4 brzine i trošila je 12l,to mi je baš ostalo u sjećanju..;)
 
Član
Ide ko avion, trosi ko kamion;

salim se, ne ide nikako, trom tezak i spor motor koji srče ko kamion. Vozio sam licno 300d sestaka, automatik, trosio je oko 12l. ispod 10 litatra ga je bilo ne moguce spustiti, ali pazi sta ti kazem, NE MOGUCE! Manuelac bi mozda mogao postici neku potrosnju od 9 litara, niz brdo :lol: ;)
 
Moj je otac imao 123 300d sa pet brzina manuelni, 5 cilindara 88ps a dosta sam ga i ja vozio, a prije 300d je imao 200d. 300d je dosta brzi a potrosnja je oko 2 litra veca nego u 200d. Nas 300d je trosio u prosjeku negdje oko 9-10 litara a zimi je znalo biti nekad i 12 litara.Prosjecna potrosnja 200d kojeg smo imali je negdje bila oko 8 litara. 300d-ea sam najvise 167km/h vozio po kazaljci dok nije nestalo pravca. Inace brat ga je rijetko kad skido ispod 160km/h jednim pravcem kad se vraca kuci. Bio je startniji a pogotovo preko stoje brzi od naseg golfa 2 1.6d kojeg smo imali.
 
corradoM je napisao(la):
Ide ko avion, trosi ko kamion;

salim se, ne ide nikako, trom tezak i spor motor koji srče ko kamion. Vozio sam licno 300d sestaka, automatik, trosio je oko 12l. ispod 10 litatra ga je bilo ne moguce spustiti, ali pazi sta ti kazem, NE MOGUCE! Manuelac bi mozda mogao postici neku potrosnju od 9 litara, niz brdo :lol: ;)

ali to je 300d iz 124rke sestak on ide ok :123:
a ovaj u w123 je petak trosi a ne ide ;)
 
Član
zadnja-kocnica je napisao(la):
corradoM je napisao(la):
Ide ko avion, trosi ko kamion;

salim se, ne ide nikako, trom tezak i spor motor koji srče ko kamion. Vozio sam licno 300d sestaka, automatik, trosio je oko 12l. ispod 10 litatra ga je bilo ne moguce spustiti, ali pazi sta ti kazem, NE MOGUCE! Manuelac bi mozda mogao postici neku potrosnju od 9 litara, niz brdo :lol: ;)

ali to je 300d iz 124rke sestak on ide ok :123:
a ovaj u w123 je petak trosi a ne ide ;)

upravu si, samo ne znam jel sad on misli da stavi sestaka ili petaka ?? :icon_rolleyes:
 
Član
corradoM je napisao(la):
zadnja-kocnica je napisao(la):
corradoM je napisao(la):
Ide ko avion, trosi ko kamion;

salim se, ne ide nikako, trom tezak i spor motor koji srče ko kamion. Vozio sam licno 300d sestaka, automatik, trosio je oko 12l. ispod 10 litatra ga je bilo ne moguce spustiti, ali pazi sta ti kazem, NE MOGUCE! Manuelac bi mozda mogao postici neku potrosnju od 9 litara, niz brdo :lol: ;)

ali to je 300d iz 124rke sestak on ide ok :123:
a ovaj u w123 je petak trosi a ne ide ;)

upravu si, samo ne znam jel sad on misli da stavi sestaka ili petaka ??
:icon_rolleyes:
Planiram staviti petaka 300d jer je to motor od 123.
 
Cuj spor 300D :lol: 300D u odnosu na 200D ide ko formula :icon_smile:

Svi su oni tu negdje s potrosnjom 200, 240 i 300 ali 300 ima pristojne performanse dok su ostali spori..
 
Član
kod mene je u terencu 2,9d mercedesov, 100KS... u terencu trosi 8-8,5 otvorene, gradske 9-10... zimi litar vise zbog ukljucenog prednjeg diff-a.. sumnjam da ce preci 10-tak litara u toj sasiji, dosta je laksi... u mene je motor iz w124, tako su mi rekli :)
 
Yellow je napisao(la):
- 290d motor u w124 ne postoji. To je u tebe vjerovatno motor iz w210 one pve linije

U okcu je turbo diesel, a taj obicni 2.9 imala je G klasa, vjerovatno iz nje, iz w124 nije, mada ti motoru imaju iste pocetne oznake OM601, OM602, petaci dizeli, slicni su ;)
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Yellow je napisao(la):
- 290d motor u w124 ne postoji. To je u tebe vjerovatno motor iz w210 one pve linije

U okcu je turbo diesel, a taj obicni 2.9 imala je G klasa, vjerovatno iz nje, iz w124 nije, mada ti motoru imaju iste pocetne oznake OM601, OM602, petaci dizeli, slicni su ;)

u mene je OM602... 2,9TD je u novijem Mussu i ima 120KS
uglavnom :D poenta je da ne trosi 12:icon_smile:
 
Član
Moj otac je nekad davno imao w123 240d i pričo mi je kako je troši oko 9-10 litara, a sad trenutno imamo w124 300d 93 god. i on na otvorenom troši nevjerovatnih 6 litara i to sa uključenom klimom, možda mi nećete vjerovat kao i dosta ljudi al smo otac i ja također bili iznenađeni kad smo ga prvi put testirali. :icon_smile:
 
Top