Potrosnja ulja

Potrosnja ulja

Član
U pitanju je golf 4 2.0 benzin ....odradio sam mu servis pre 6000km ...i za to vrijeme sam mu jos dolio 1.5l ulja.u pitanju je aral 5w40...da li je to puno ili taj motor trosi toliko sam od sebe?puno mi je to nekako
 
Mislim da je puno ali kod puno Marki kazu da je 1Litra na 1000Km o.K.
Neki Audi Modeli kazu da je 1.5Litra na 1000Km uredu.
 
Član
Ima 266000..ali kad sam mijenjao ulje rekao mi je majstor da je ovo ulje rijetko za ovaj motor.posto je presao dosta..
 
Član
Jel ga kidas tj visi obrtaji i to malo žesca voznja

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Na njemackim stranicama kazu da su svi otisli na 10W40 i da im se taj problem sa potrosnjom ulja drasticno smanjio ili cak nestao.
 
Član
Ne derem ga ..normalno vozim..nekad i stisnem ali rijetko.bas ga tusim uvijek oko 2000 obrtaja vozim...moracu onda i ja preci na 10w40.pa vidjeti..
 
Član
Normalno je 1l na 10.000 km a ne na 1000 km. Pa zar bi normalno bilo dolit 10litara na jednom ciklusu promjene ulja tj 10.000km??? Ako je zesca voznja moze i vise od 1l na 1000km.
 
Član
Kad pogledas onda ispadne da ti trosi 2.5 dl na 1000 sto i nije puno po meni e sad mislim da su ti 2.0 malo poznatiji po tome da oce malo potrositi ulja negde sam citao al nem pojma gde, pa sta si do sad sipao isto ulje ili neko drugo

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
Kupio auto prosle godine..samo sam mu jednm mijenjao ulje ..i vidim da trosi ..mozda je do ovog ulja aral..ko ce znati .probacu drugo ulje
 
Koje si ulje sipao prije,jel trosio i prije ulje?Nije to sad prevelika potrosnja s obzirom na kilometrazu.Provjeri jel ti negdje na dihtunzima curi ulje,ako ne curi onda ga motor sagorjeva i ocekuj probleme sa lambda sondama i katalizatorom.
 
Top