Potrosnja Seat Ibiza 1.9 TDI 110 KS fabricka

Potrosnja Seat Ibiza 1.9 TDI 110 KS fabricka

pozz rajaa.da vas pitam,iskljucivo vas koji imate navedeno vozilo koliko se krece kod vas potrosnja goriva kombinovane,otvorene i gradske voznje..i da li je normalno da mi auto trosi 8 l kombinovane,7.3 l otvorene i gradske ko zna koliko nisam do sad zaglavio u neke velike guzve..auto je fabricko kao sto sam rekao 110-ka sport,nema nikakvih dimova,pali normalno radi sve uredno,auto kopcano na komp. sve uredno..al puno trosi..pa sad da li je to normalno kod nje da toliko trosi..neki mi kazu da katalizator skinem,da je moguce da je do njega..unaprijed hvala
 
moze ona trosit i preko 10l, sve zavisi kolko ti je teska noga, a normalne voznje ne bi smjela prec 5l otvorene, a cak ide i ispod 5 na duzim relacijama
 
armin_cata je napisao(la):
po predjenim kilomtrima i nasutom gorivu kombinovane 8 danas racunao.,previse jarane za to vozilo.

sve zavisi od vozaca, a ta ibiza jest vrcava i malo gasa treba da povuce pa nije lako odolit da ne stisnes cesce...
imam slican motor u golfu mk2, tezak 1060kg slicno kao i Ibiza i potrosnja varira od vozaca, otvorene mi ne prelazi 5l a kad idem na duzu relaciju trosi i manje a po gradu je duplo, mada ja racunam grad kreni-stani
 
Član
Nego šta nego previše, tu nema rasprave. Benzinci od 3500 kubika toliko troše otvorene. Odvedi auto na dijagnostiku da se sve detaljno pregleda. Od sustava ubrizgavanja, brizgaljki, turbine, stanja motora...
 
ZELA GTI je napisao(la):
Nego šta nego previše, tu nema rasprave. Benzinci od 3500 kubika toliko troše otvorene. Odvedi auto na dijagnostiku da se sve detaljno pregleda. Od sustava ubrizgavanja, brizgaljki, turbine, stanja motora...

napiso je da je kombinovana 7-8l, to nije opasno samo manje gasa :lol:
 
Član
Ako ga bas ne gasas stalno, previse je. Ako neko ima diagnostiku da ti u voznji provjeri kako sta radi, to bi mozda moglo pomoc :icon_biggrin:
 
Član
Imao sam Toleda 2000 godinu sa motorom od 110 KS oznaka motora ASV i nije mi prelazio 7 litara gradske vožnje.

Također sam imao Toleda 1997 godinu sa 110 KS oznaka motora AFN on je čak i manje trošio od gore navedenog.

Imajući u vidu da je tvoj auto lakši od gore navedenih po svim pravilima bi trebao trošiti manje. 8 litara gradske je puno, nešto tu nije u redu.
 
Član
injektori su ti u losem stanju, vjerovatno auto ima dosta predjenih kilometara,malo grublje radi i potrosnja je veca, ocekuj uskoro i da pocne radit na 3 klipa . ti novi injektori su skupi u pm, polovne se mogu naci oko 100 KM, idi na dijagnostiku i nek ti majstor ocita trenutna mjerenja ubrizgavanja goriva na leru :icon_smile:
 
Dzeniii je napisao(la):
injektori su ti u losem stanju, vjerovatno auto ima dosta predjenih kilometara,malo grublje radi i potrosnja je veca, ocekuj uskoro i da pocne radit na 3 klipa . ti novi injektori su skupi u pm, polovne se mogu naci oko 100 KM, idi na dijagnostiku i nek ti majstor ocita trenutna mjerenja ubrizgavanja goriva na leru :icon_smile:

nije PD nego bosch pumpa pa nije bas toliko skupo
 
Član
@elmo

S obzirom da si iz Sarajeva, ne mogu da vjerujem da kažeš da je 8 litara puno. To je sasvim normalno. A tu priču da ti 7 nije prelazio po gradu možeš okačiti mačku o rep, odnosno nema šanse da nije prelazila.

Ovdje definitivno nije nešto u redu jer je otvorena 7-8 što je stvarno previše.
 
Top