Potrosnja Passat 6

Potrosnja Passat 6

Član
To nesto debelo nije u redu, ja jos nisam vidio i cuo da neki VW trosi vise od 4l.
aaxaxaxaxaxaxaxaxaxax

A on topic, druze sumnjam da ce ti neko dijagnozirati problem preko foruma, ali ne vidim razlog zasto te cudi ta potrosnja ako si "probavao" koliko auto ide!
Odradi ponovo isto samo u svakodnevnim uslovima, ako ti se problem ponavlja onda nesto nije ok.
 
Član
to i ja bas kazem... nek probaa finee voznje tako ga napuniti prijeci 100tinjak km i onda dosuti... jer nije isto kad ga stisness i lijepo vozis, znam ja po svome krsu koji nema ni elektronike kakve nit istaa znaci il radi il ne radi, neki dan isao za focu i prosjek trosi oko 5-5,5l znaci a najmanje od ukupne voznje je bilo auto puta, a zna mi ovudaa kad ga stiscem srknuti i 10ak litri dok prijedjem 100km... tako da se nema tu sta cuditi jedino probati fino voziti pa onda ako uzima previse traziti sta je uzrok, a po ovome sad jee teska noga samo :D
 
Legend
Koliko ti pokazuje na bordu ?
To nije mjerilo, jer ako hoces da mjeris po tome kad pistolj izbaci, onda trebas na istoj pumpu sipat 2x zaredom, al bukvalno na istom pistolju.. da bi ti bilo relevantno..
sto se same potrosnje tice, ovi vwmrsci nek pricaju sta hoce, ali 1.9 tdi ne moze trosit 12 ni kad mu je supalj rezervoar.. ja imam passata 6 , 2.0tdi dsg 170ks i prije par dana smo isli u mostar (nas 3jica i klima ukljucena sve vrijeme), zurili smo do mostara, gasalo se poprilicno, od jablanice do mostara prosjek je bio preko 140 sigurno i trosio mi je 6.7 l/100km kad smo se vracali slicna voznja, potrosnja se popela na 7.4 (vozali smo se malo i po mostaru) ugl taj 1.9 ne moze trosit vise nego ovaj 2.0 koji ima 70ks vise kako god okrenes..
 
Član
Ja nisam VW mrzac al znam da svi bacate bombe kad je rijec o potrosnji, kod svih auta lete a ni u kog ne trosi vise od 7l
Govorim generalno naravno, da se ko ne bi nasao prozvan pa se naklopio na mene
 
Legend
Ja nisam VW mrzac al znam da svi bacate bombe kad je rijec o potrosnji, kod svih auta lete a ni u kog ne trosi vise od 7l
Govorim generalno naravno, da se ko ne bi nasao prozvan pa se naklopio na mene
Nisam mislio konkretno na tebe, al se uvijek sere na tdia, realno..
A sto se tice potrosnje, naravno da ljudi lazu, tema slicne ovoj i ona koliko vam auto ide maksimalno su mi prakticno smjesne, jer ljudi svakakvih gluposti pisu (uz duzno postovanje svima)..
 
Član
Nisam mislio konkretno na tebe, al se uvijek sere na tdia, realno..
A sto se tice potrosnje, naravno da ljudi lazu, tema slicne ovoj i ona koliko vam auto ide maksimalno su mi prakticno smjesne, jer ljudi svakakvih gluposti pisu (uz duzno postovanje svima)..
Sere se zato sto oni koji imaju tdi u autu vecinom ga smatraju vrhuncem autoindustrije, a vrlo dobro znamo da nije ni blizu. Kad je potrosnja u pitanju konkretno svi bacaju neke mizerne cifre a svi lete jbt, niko nikad nista ne mijenja jer se to cudo od motora nikad ne kvari. Jbt kod nekih ljudi auta trose manje od fabrickih podataka, zato mi je muka od konkretnih tema, pa udjem vise da spamam i zajebavam se :D
 
Član
Više maratonci vode popiju na 100 km nego tdi masina goriva ;)
Ljudi, uozbiljite se, jest dizlo, ali gasanje i potrosnja ne ide zajedno nikako
 
Top