Potrosnja passat 2.0 tdi 103kw karavan DSG

Potrosnja passat 2.0 tdi 103kw karavan DSG

Član
Kod mene b6 sa istim motorom. Relacija Banovići - Zenica na boardu 4.8 pokazivalo danas, od Zenice prema Sarajevu sa klimom , prosjek brzine 140 km/h a potrosnja je izmedju 6-7l bila. Od Sarajeva do Banovića nazad preko Olova na kraju 5.5 pokazivalo na boardu (prosjek cijele danasnje voznje, preko 300km). Sto se grada tice oko 8-9l uzima sigurno. Ja inace sipam za 100 KM na pumpi (Hifa) i zadnji put s tom kolicinom sam presao 685 KM a nekad zna biti samo 550 KM kada se voze kratke relacije (loko voznja i eventualno do Tuzle). Gume su mi 225/45/17 prednje i 235/45/17 zadnje. Ne tušim ga i volim ga potjerati da se razumijemo...
Zasto su ti gume razlicitih dimenzija?
 
Član
Ovdje govorimo o gradskoj stani kreni ,drug nemoj vozit auto nigdje samo ces pare davat bezveze to ti je normalna potrosnja,vozio sam 2,0 a3 dsg potrosnja je za pola litra manja isto gradska voznja stim da su na njemu 205 55 16 i a3 je nesto laksi
 
Evo ga danas kroz grad, preko Rajlovca do Vogoscanske petlje. Ovo je najmanja koju je pokazao kako je kod mene.:)
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    1,4 MB · Pregleda: 68
Član
Ne znam šta SERETE sa tom potrošnjom? Ja sam se zajebavao sa onih 5L/100km, ali Vi, Čumuraši, stvarno to pokušavate ostvariti, po mogučnosti po gradu.

Čim je preko 5, ne daj bože 6L, letite majstorima, hodžama, popovima...

Šta je vama, po Sarajevu da troši kako je fabrika (i to VW) propisala???
 
Član
Samo sebe lazu da im trosi 5l.

Gdje ja zivim je pretezno ravno i imam "grada" (aka Hadzici) 20%, ostalo je otvorena voznja 70-120 i opet mi izbacuje na bordu* 6.7-7.0l.
Baaaas kad pazljivo vozim, postepeno ubravanje, bez naglog gasa i na ravnom izbaci 6.0

Ali to je par KM i onda opet ode na 7l.

@Zeran iduci mjesec cu u Sarajevu nasuti pun rezervoar i vozati po gradu 100KM i opet nasuti pun.
Javim rezulatat :)
 
Naravno da ova potrosnja ne predstavlja sablon, ali se meni danas potrefila voznja bez guzve i 90% zelenog vala pa sam postigao ovo...u periodu 16h-17.30 je ovo nemoguce postici.
I dalje ostajem tvrdnji da moj auto trosi oko 9.5l po gradu.
 
Član
nek te nista ne cudi kad je sarajevo u pitanju,cim je neki udes guzve su ogromne,vise cekas i auto radi u leru (vremenski) nego sto se vozi i mora potrosnja ici gore,jos ako zivis u brdu,kod mene pasat b6 karavan 125kw 10 gradske uzima sa gumama 235 45r17,posto ja zivim u brdu ako mi relacija strogo kuca grad ide i preko 10, dok otvorena voznja varira od nacina voznje ,,,,,po meni bitno je da nemas kvarova a to litar dva gore dolje....
 
Član
Ne znam šta SERETE sa tom potrošnjom? Ja sam se zajebavao sa onih 5L/100km, ali Vi, Čumuraši, stvarno to pokušavate ostvariti, po mogučnosti po gradu.

Čim je preko 5, ne daj bože 6L, letite majstorima, hodžama, popovima...

Šta je vama, po Sarajevu da troši kako je fabrika (i to VW) propisala???
Hahahaha uaaa uaaa
 
Top