Potrosnja na leru, 1.9 tdi pd arl

Potrosnja na leru, 1.9 tdi pd arl

Legend
Imam jedno pitanje, treba mi savjet usput.
Molim da se ukljuce ljudi iz prakse, iscitao sam 213213 foruma i tema i nista konkretno nisam nasao, obisao i par majstora usput..
Dakle, interesuje me sta odredjuje kolicinu goriva koju pumpa ubrizgava dok motor radi na leru..
Dakle evo konkretno.
TDI 1.9 110kw ARL, po nekim fabrickim specifikacijama bi trebalo da trosi cca 0.6-0.8 l/h na radnoj temperaturi.
Recimo kad je hladan, pokazuje 1.5 i onda bi to trebalo da opada do ove navedene vrijednosti kada je auto na radnoj temperaturi (zanemarimo koja je temp vani, govorim o prosjeku/generalno).
Meni se desava da mi pokazuje recimo 1.5 i onda pada do nekih 1 kada je auto na recimo 70 stepeni i onda se ponovo pocne dizati na 1.2 ili 1.3 kada auto dostigne radnu temperaturu..
Inace, kako sam kupio auto primjetio sam da auto ima bogatu smjesu na leru.
Dizne uredne
Gumice mjenjane
MAF stavljen NOV prosle godine, BOSCH
 
Član
BC ja ništa ne vjerujem. Samo do čepa, 100km ili 1h, opet do čepa, ista benzinska naravno :)
 
Legend
Zlaja nije to poenta posta..
Fazon je sto auto ima bogatu smjesu, ponekad kad ga tek upalim kao malo trokira ne moze da proguta, nekad malo i dimi na leru ne moze da sagori, ...
 
Član
Najgore sto nema majstora za ove motore. Rijetki su i nisu se majstori toliko susretali sa njima.
 
Član
Ma dobro, razumijem... ali ko će ti tačno reć dijagnozu ovdje na forumu... Po nekoj logici, ako je samo na tim obrtajima prebogata, onda može biti samo nešto do mape... da je do mehaničkih djelova bila bi stalno prebogata....
 
Član
Najgore sto nema majstora za ove motore. Rijetki su i nisu se majstori toliko susretali sa njima.
Za koji motor sem za TDI-a iz 93god imaš majstora??? svako se uči na tvom autu, i mijenja dijelove redom dok ne otkloni kvar... To je u biti onda monter, a ne majstor... Znam iz ličnog iskustva, sve nagađanja, nema tačne dijagnoze kvara.
 
Član
Kod mene toliko na leru trosi kada je kompresor klime aktivan tj. kada je klima upaljena! Ali pretpostavljam da je kod tebe ugasena klima! Jer nisi naveo koji su sve potrosaci upaljeni prilikom "testiranja" potrosnje na leru!
 
Član
Ja imam takodje jako slican problem na svom golfu , doduse motor je 74kw i cip ,i meni se recimo povecala potrosnja na leru sa 0.7 na 0.9 recimo u zadnje pola godine i nikako vise ne pada sa 0.9 . Takodje recimo zna mi kada stojim na semaforu da od 5 satajanja 2 recimo auto treska da to osjetis na sjedalu i volanu i recimo na dijagnostii sam otkrio da mi cetvrta dizna ima paramtre 2.6 ,a kroz maglu se sjecam majstorove price da je ta dizna vezana sad ili za hladan start ili ler ,naravno sve su ali ona je nesto jos (ne znam dal je istina) .
Tako da pogledaj opet nekom dijagnostikom parametre dizni ,jer koliko ja znam njeggova pumpa ima stalan dotok tj, ne moze da steluje ni da je vise ni manje
 
Legend
diznu sam rijesio prije 15tak dana i sad su sve ispod 0.8..
Mislim da u mapi postoji parametar koji se veze na kolicinu ubrizganog goriva na leru bez opterecenja..
Ako se neko od ovih sto mapiraju auta ukljuci saznat cemo vise definitivno.. a ja cu otici do nere koji je meni radio mapu da provjeri svakako..
Addo, bez klime naravno, bez svjetala, nikakvih extra potrosaca..
 
Član
Senzor temperature motora ne valja, uvijek daje podatak motoru da je motor hladan i uvijek drzi kao cok upaljen, daje vise nafte da se brze ugrije i da bi radio normalno a tebi to se stalno desava, promijeni senzor koji se nalazi na racvi sa desne strane motora kod mjenjaca, ja mislim da je kod tebe dzek sa dvije zice, ako nije onda je onaj sa 4 zice, oba senzora su sa poluokruglim stekerom. Njega zamijeni i radice ti normalno auto...
 
Član
Senzor temperature motora ne valja, uvijek daje podatak motoru da je motor hladan i uvijek drzi kao cok upaljen, daje vise nafte da se brze ugrije i da bi radio normalno a tebi to se stalno desava, promijeni senzor koji se nalazi na racvi sa desne strane motora kod mjenjaca, ja mislim da je kod tebe dzek sa dvije zice, ako nije onda je onaj sa 4 zice, oba senzora su sa poluokruglim stekerom. Njega zamijeni i radice ti normalno auto...

Olakšajte si život, pitajte TURBA :D
 
Član
ja bih rekao da ima veze i sa čipom, jer se mapiranjem pomjera i tačka paljenja a to može biti uzrok ;)
 
Član
ja bih rekao da ima veze i sa čipom, jer se mapiranjem pomjera i tačka paljenja a to može biti uzrok ;)
to si upravu na neki nacin,jer recimo kod mene kad auto nije bilo cipovano kad radi na leru pokaziva potrosnju 0.5 kad je klima upaljena 0.7 do 0.8,medjutim sad kad je cipovan radi na 0.5 cim ga malo vise zagasas i kad stanes auto radi 0,7

mada noke kad ga spojis na dijagnostiku vidi i preko nje koliko ti trosi na leru
 
Top