potrošnja kod Punta

potrošnja kod Punta

Interesuje me da li neko ima Punta MK2 od 80ks benzinca,zapravo me interesuje kolika mu je potrošnja na putu i u gradu.
 
emirEX_sa je napisao(la):
potrosnja izmedju 8 i 10l u gradu a vani ispod 7l

Hvala,izgleda da ću ipak traziti motor sa 60ks koji i sad imam.Ipak je ovo malo jača potrošnja od one koju sam očekivao_Ovaj Punto mi troši u gradu 6.5L a na putu 5-5.5L.Tako da mislim da se ne isplati baš toliko kupiti ovaj od 80ks.Mislio sam da je razlika do 1L al nikako više.
 
Član
Testni izvjestaji kazu da je obim potrosnje tog motorra 6L stim da je sve ispravno i u malte ne novom stanju.

http://www.alle-autos-in.de/fiat/fiat_punto_12_16v_dynamic_ktb385.shtml
 
Član
Malo i mene to zbunjuje 8 do 10 a vani ispod 7L to su razlike u 3 do 4 litra... Zato sam malo proguglo i nisam nigdje nasao da taj motor prelazi 7.5 potrosnju.
 
idosa je napisao(la):
Malo i mene to zbunjuje 8 do 10 a vani ispod 7L to su razlike u 3 do 4 litra... Zato sam malo proguglo i nisam nigdje nasao da taj motor prelazi 7.5 potrosnju.

ok,hvala ti,onda bi u ovom slučaju mogao i da razmislim o ovom motoru.
 
Član
te cifre od 7 litara su u idealnim uslovima. kod nas u gradu sa guzvom i sa upaljenim svjetlima cijelo vrijeme i voznjom po principu "stani-kreni" nemoguce da auto prosi ispod 8l, mozda dizel ali benzinac nikako. pokazivanje na bord-u nije nikavo mjerilo potrosnje. znam po sebi, auto mi trosi oko 7,5 - 8l po gradu ali na otvorenoj ispod 6l, a u pitanju je 1.2 8v sa 60KS.

jos nesto, pustite se stranica sa testovima. bolje vam je da malo procitate iskustva stvarnih vozaca a ne testnih voznji u idealnim uslovima.
koga interesuje nesto vise o fiatima tu su sljedece stranice pa se malo vise informisite

www.crofiat.com
www.fiatisti.hr
www.puntosports.co.uk
http://www.fiatforum.com/
 
Igor_RS je napisao(la):
ja sam imao taj punto, po gradu ne prelazi 8litara sa klimom ;)

Kaži mi jel to neka realna potrošnja ili da imam laku nogu na gasu???Ovog Punta sad vozim opušteno,bez razmišljanja o potrošnji jer sam zaista zadovoljan,kad treba stisnem al tad je maximalna potrošnja oko 7L i ne prelazi to kad ga malo masiram,ovako je do 6.5L u gradu normalne vožnje.Interesuje me tvoje iskustvo jer kažeš da si ga imao a ja razmišljam o kupovini tog modela.

emirEX_sa je napisao(la):
te cifre od 7 litara su u idealnim uslovima. kod nas u gradu sa guzvom i sa upaljenim svjetlima cijelo vrijeme i voznjom po principu "stani-kreni" nemoguce da auto prosi ispod 8l, mozda dizel ali benzinac nikako. pokazivanje na bord-u nije nikavo mjerilo potrosnje. znam po sebi, auto mi trosi oko 7,5 - 8l po gradu ali na otvorenoj ispod 6l, a u pitanju je 1.2 8v sa 60KS.

jos nesto, pustite se stranica sa testovima. bolje vam je da malo procitate iskustva stvarnih vozaca a ne testnih voznji u idealnim uslovima.
koga interesuje nesto vise o fiatima tu su sljedece stranice pa se malo vise informisite

www.crofiat.com
www.fiatisti.hr
www.puntosports.co.uk
http://www.fiatforum.com/

Emire cenim sve što si napisao,al ne mogu da se složim sa tobom oko potrošnje jer moj Punto zaista na otvorenom troši 5L(normalne vožnje) a u gradu mi ne prelazi 6.5L.Model je ko i tvoj 1.2cc-60ks-8v.Svaki dan do posla i nazad pređem 44km + muvanje u lokalu,ispod 50km dnevno nikad nisam.Merim tako što ga natankam do vrha,vozim,onda opet tankovanje do vrha i tad izračunam tačnu potrošnju.Al nećemo o tome jer je to sad nebitno pošto me interesuje realna potrošnja od Punta sa 80ks u normalnoj eksploataciji.Usvakom slučaju hvala ti,pogledaću ove sajteve po tvojoj preporuci.
 
Top