potrosnja goriva kod slabijih auta

potrosnja goriva kod slabijih auta

Član
naime, pokusavam nagovoriti starce da kupe novije jace auto. kao razlog sam im dao to, sto cesto je taj auto od 64 KS na autocesti, i vozim ga 140 km/h u 5 brzini pri 4500 okretaja u min.

dali bi potrosnja bila manja kada bi imao auto od npr 100 KS i u 5 brzini kada bih isao 140 km/h, okretaji bili na 3000 otprilike?

stime da kolko ja znam nije bas zdravo jedno sat vremena vozit se na 4 soma obrtaja kao sto ja to radim.

ako neko moze to pojasniti sve skupa pa da im pokazem post, ako sam uopce u pravu.

jer oni misle da taj auto trosi(od 64 ks) oko 4 l na otvorenoj cesti, a ja vjerujem da trosi putno vise (zbog 4500 okretaja/min ).
 
Član
Druze ako sam ja izdrzao u Golfu2 dva puta po 8h voznje na otvorenoj cesti, moze i taj tvoj... bez ikakvih problema,samo odrzavaj redovno;)
 
Član
hmm uredu, ali sto je s potrosnjom goriva? bi se vise isplatilo uzet jaci auto? bi manje trosio pri istoj brzini?
 
Član
Najmanja potrosnja na otvorenom kod skoro svakog auta je 90-100km/h u 5 brzini kod vecine auta( kod nekih i 6ta:D) sve preko toga kako povecavas brzinu eksponencijalno ti se povecava i potrosnja.
 
Član
Opće poznata činjenica je da jača auta pri otvorenoj vožnji manje troše. Naravno, postoje i neke granice.

Dok se slabiji motori muče da povuku, jače možeš voziti na vrhu gasa, pri nižim obrtajima, te sa time štediš gorivo.
 
Član
pa logicno je da ce manje trositi ;)al po gradu ce ti onda vise srkati pa vidi, ako se vise vozis po gradu neka ti tog ako vise na otvorenoj onda jace sta uzmi ;)
 
Top