Potrebno misljenje o DSG mjenjaču

Potrebno misljenje o DSG mjenjaču

Član
molim sve one koje imaju iskustva ili na bilo kakav nacin bili u dodiru sa DSG mjenjačima,konkretno me zanima DSG koji je ugradjivan u Audi A4 B7 od 2006 godine.
 
Član
to je po meni najbolji mjenjac na svijetu, i sad da kupujem auto, uzeo bi dsg, manuelac ne... vozio sam novog passat-a nedavno 170 ks dsg, ide ko raketa, ubrzanje ko voz, nema stucanja, samo konstantna vuca... za nekog ko puno putuje, i puno pretice idealan mjenjac! prije je bilo govora da se kvarila serija mislim oko te godine koju ti pominjes, ali u passat-u, s tim da to sve ovisi da li redovno mjenjas ulje u mjenjacu i ostale stvarcice koje idu uz redovan servis...
 
Član
covjek kojem sam ja prodao felge ima skodu sa DSG mjenjacem, to mi je tada bio prvi doticaj s tim mjenjacem, iskreno bio sam skeptican oko toga, vazda kontao jebote nema kvacila, to je sranje, kako li je kad salta i slicno, ali...
prva voznja s njim, gradska voznja, onako, poprilicno sam bio zadovoljan, doduse nisam puno ni pratio
ali sam onda kroz par dana s njim isao u sarajevo, brate odusevio me onaj mjenjac, sto astra kaze auto ima konstantnu vucu, bas me pozitivno iznenadio
ponavljam prije toga nisam imao doticaja sa DGS, sada mislim da je to extra opcija, ja licno ne bih bjezao od tog mjenjaca. Koliko sam citao po netu veoma je bitno odrzavanje istog, onda problema nema sigurno
 
Član
Audi retired its 5-speed manual transmissions in favour of a new Getrag 6-speed. As before, multitronic continuously variable transmission (CVT), now with selectable 'seven-speeds', is available on front-wheel drive models, whilst a conventional ZF 6HP 6-speed tiptronic automatic transmission is available on the quattro four-wheel drive models.

izgleda da DSG nije ugradjivan u B7 ;)
 
Član
gaga je napisao(la):
Audi retired its 5-speed manual transmissions in favour of a new Getrag 6-speed. As before, multitronic continuously variable transmission (CVT), now with selectable 'seven-speeds', is available on front-wheel drive models, whilst a conventional ZF 6HP 6-speed tiptronic automatic transmission is available on the quattro four-wheel drive models.

izgleda da DSG nije ugradjivan u B7 ;)

meni je CVT njesra
 
Član
i ja mislim da DSG u tom audija nema...a CVT je sranje u svakom pogledu...mada i DSG je dobar u novom autu...kad uzimas polovno sa tim novim mjenjacima koji imaju preko 100.000km nikad ne znas kako je odrzavan a kad se pokvari :icon_smile:
fino ga je vozit ali odrzavat nije
 
Super Moderator
nema nema dsg u b7 to je sigurno... a dsg ko mjenjac je super i nikad ne bi manual uzeo pored njega i bilo kojeg automatica u novijim autima
 
Član
DSG sam vozao u par auta zadnj CC i nezz bas je razlika kad god presalta dal iz vece brzine u manju il obrnuto uopste se ne osjeti nista ni trunka razlike nista . . . dok kod ovih obicni automata pogotovo ovi sto su presli kilometara osjeti se pomalo nezz uglavnom nije kao dsg . . .
 
0g1 je napisao(la):
DSG sam vozao u par auta zadnj CC i nezz bas je razlika kad god presalta dal iz vece brzine u manju il obrnuto uopste se ne osjeti nista ni trunka razlike nista . . . dok kod ovih obicni automata pogotovo ovi sto su presli kilometara osjeti se pomalo nezz uglavnom nije kao dsg . . .

jarane šta reče ti?
 
imam DSG u CC-u i uzivam svakog momenta s njime,samo gledaj da svakih 60000km mijenjas ulje i filtere u mjenjacu i sve u dure ;)
 
Top