Potrebne informacije o Alfa Romeo 156 2.4 jtd

Potrebne informacije o Alfa Romeo 156 2.4 jtd

Član
Malo su cijene ovdje napuhane i nije bas to tako.Mala je razlika u potrosnji i odrzavanju izmedju 1.9 i 2.4.Sa mojim rukama set zupcastog i za jedno i za drugo nije izasao vise od 300 km.Ruke su obicno oko 100 km.Ulje selenia je 12 km a filter 8km i za jedan i drugi motor.Dizne do 50 km dok su za sva ostala auta preko 100km.Po meni jedno od jeftinijih za odrzavat.Nakon 147 1.9jtd 85kw kupio 166 2.4jtd 110kw i prezadovoljan.Skoro neprimjetna razlika u potrosnji iako ogromna razlika u voznji.
Kupi sta ti se svidja i o ukusu se neraspravlja ali ako se odlucis za Italijana neuzimaj benzinca a koji god JTD odaberes neces pogrijesit.Jos niko normalan ko redovno mijenja ulje i ostalo nije to uspio sahraniti.
 
Član
vozdra raja
treba mi info za alfu 156 2.4 jtd 20v
kako se pokazala? kakav je ovaj 2.4 ne znam nista o njemu.. vozio sam 1.9jtd i bio odusevljen, al o 2.4 nista ne znam... jel lanac il zupcasti? koji im je promjer diskova tj. mogu li 16ke na nju i slicno..
zagledao sam se konkretno u ovu: http://www.pik.ba/artikal/13963217/alfa-romeo-2-4-jtd/

Za ove novce kupi sebi 166 FL 129kw i vozi se kao gospodin.Jedino sto ces primjetit je razlika u udobnosti i komociji.Motor ti je isti i nikakve razlike u potrosnji neces osjetiti.
 
Super Moderator
a u multijet ipak ide selenia wr koja je oko 22-23 KM :) ja u multijet sipam recimo WR, a sada shell helix ultra diesel i on je isto oko 23 KM, al barem ne razmisljam
zracni filter orginal je 24 KM, uljni isto otprilike tako nekako... uglavnom malo vise od 200KM mene za 1.9 16v izadje servis sa uljem i svim filterima
166 je kvalitetniji auto i trap prednji se manje kvari :)
 
Za ove novce kupi sebi 166 FL 129kw i vozi se kao gospodin.Jedino sto ces primjetit je razlika u udobnosti i komociji.Motor ti je isti i nikakve razlike u potrosnji neces osjetiti.
ma fazon je sto nisam uopste mislio mjenjat auto, vec vidim spustili cijenu ovoj alfi a ne izgleda mi losa pa krenuh s kalkulacijama... sad imam 320d a probao sam 530d, velik mi je a on je tu negdje s 166com... 156 bi mi bila ok prelaz sa bmw-a samo et ne znam kakav je 2.4jtd
 
a u multijet ipak ide selenia wr koja je oko 22-23 KM :) ja u multijet sipam recimo WR, a sada shell helix ultra diesel i on je isto oko 23 KM, al barem ne razmisljam
zracni filter orginal je 24 KM, uljni isto otprilike tako nekako... uglavnom malo vise od 200KM mene za 1.9 16v izadje servis sa uljem i svim filterima
166 je kvalitetniji auto i trap prednji se manje kvari :)
meni je za bmw 2.0d izasao 190KM servis ulje i svi filteri.. tako da mi je to ok cijena, pogotovo za veci motor..
 
bio, vidio, otvarao...
lose, packi milion, one plastike ispod pragova se iskrivile... lose uglavnom. unutra uopce nije toliko ocuvana za svoju kilometrazu (ako je prava)
ono sto me def.odbilo su suvozacka vrata, kad su zatvorena stok oko prozora strsi van, tako da se vidi da nije u ravni sa zadnjim vratima... vjerovatno imala udes..
nisam vozao., dugo stoji pa joj izvadili akumulator a nije mi vise bio cejf zagledati mada su bili voljni osposobit je za vozanje.
 
Top