Potrebne informacije o Alfa Romeo 156 2.4 jtd

Potrebne informacije o Alfa Romeo 156 2.4 jtd

Član
Interesuje me kakva je za odrzavat, kakva je sa potrosnjom, razmisljam se o kupovini jedne sa tim motorom (ili 1.9 jtd al volio bi 2.4 posto hocu auto sa malo vise konja ovaj put) ... svaka informacija je dobro dosla.
 
Super Moderator
Mana, prednji trap. Malo cesce se rasklapa i moras voditi racuna o trapu. To je ono sto ja znam
 
Član
jah ali 2.4 jede asfalt , sve zavisi na nakvu naletis kao i svako auto, cijena nista skuplja od ostalih ali svi ce htjeti da se malo potzrkaju s tobom ali naveci je plus nece je niko ukrasti :icon_biggrin: a zvijer je vjeruj
 
Član
Od 100 kw su imale problema. Novije od 140 ks su bolje i pouzdanije. To su dobra auta al su većinom satrana kilometrima i neodržavanjem. Lutrija će biti naći dobru sa manje od 300 tkm. Muče ih i standardni dizelaški problemi, dizne, turbine, plivajući zamajci. Ja bih ovakvu kupovinu zaobišao al eto. Možda ubodeš dobru
 
Član
dovezao ja jesanas iz njemacke jednu 2.4. auto ide ekstra (220 laganica) a prosjecna potrosnja na 1600km mi bila 6,1l. sto se tice odrzavanja to im je problem ako se krene kvariti ali opet valjda zavisi od modela do modela kako je ko odrzavao i pre vozio. jedina moja zamjerka je sto tempomat nece preko 190 :lol:
 
Član
Ma kvarovi ja sam svoju 156 2.0ts 114kw, vozio 5 godina bez feninga uloga, nakon toga generalno sve uradio od motora ,servis remenova-svijecice,sredjivanje glave, cak sam i karike mijenjo, set lamele, gornje-doljnje lafete cijena kompletnog servisa sa original dijelov 1800km eto pa uporedi sa drugim autima.
 
Član
A jesi realan. Bez pfeninga uloga? :lol:

400-450 km su samo svjećice za taj motor ;) Da ne nabrajam dalje.
 
Član
bile su nekad tih para 210km 8 komada originalnih, da bez feninga sto se tice velikih stvari u to ne racunam ulje i lpg koji sam ugradio.
 
Član
znaci sve u svemu da bjezim od nje ... nista ne gine mi onda nesto iz vw grupacije ...
 
Član
ja evo imam 1.9 jtd vise od godinu dana,jos uvijek nisam imao nekih velikih problema,sve zavisi od odrzavanja prethodnog vlasnika
uzmi 1.9 jtd od 150 ks i dosta
 
ja ne bi bjezo od 1.9, mada nisam "plaho" upucen u cijene servisa ali za 2.4 je duplo skuplji servis nego za 1.9 samo iz tog razloga
 
Top