Potrebna pomoc

Potrebna pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zamolio bi sve koji mogu da mi pomognu, radim prvi put neko auto u photoshopu, skonto sam od prilike kako se radi, malo citao tutorijale, al problem mi predstavlja, kad npr. prebacim feluge s jednog vozila na drugo, upasem sve super da izgleda, nemogu nikako da namjestim ivice gume (dodirnu tacku podloge i tocka ), uzmem ja gumicu malo to doradim, al mi guma nebude okrugla, vec ide, cik cak, :) E sad me zanima, da bi sredio tu ivicu gume, jel mi treba hajd da kazem, mirna ruka, i strpljenje da sve to fino okruzim i da obrise neke djelove kako bi dobio pravi izgled il ima neka opcija koja mi moze pomoci oko toga.
 
Član
evo ja cu da ti pomognem kako ja radim
gledaj ..u sustini to je jednostvano..trebas da radis sa slikom najmanje 1600x1200 ..a kad felge uzimas sa drugog auta neku budu iste rezolucije..ja koristim onaj krug ..elipse tool ja msm tkao se zove..a moz koristit i onaj lasso tool..samo sto sa njim nece bit sve ravno..sa ovim elipse tool..nemozes pogodit iz prve..i onda prebacis na sliku tvoj..c/p ..i onda kliknes ctrl+t ..da mjenjas velicinu smanjis na koliko oces..i pripases fino da se sve uklopi....za gume gledaj da ti budu fino upasane lijevo ..desno i dole..a gore manje vise..jer ces spustat auto ..pa se nece ni vidit..a kad stavis felge..sve fino uradis ..spojis sve u jednu cjelinu ..ctrl+shift+e ..da bude u jednoj cjelini i radis..dalje..ako sta treba pomoc pitaj..
 
Član
Drug hvala na pomoci, neke stvari sam malo skontao, ja sam gume radio preko lasso tool-a, i nisam mogao nikako da potrefim da mi budu ravne, neprimjeti se to previse, al nervira me, a vidim ti sad spominjes elipse tool, kod mene tog nema, jel ima neka opcija za ukljucit il ... :icon_confused: Jbg, pre dva dana sam poceo da radim.
Ako moze jos nesto, zanima me kako kad prebacim branik s jednog vozila na drugo, da potrefim pravu boju.
Citao sam tutorijale, ima objasnjeno kako se farbaju dijelovi vozila, al nepogodim nikako ono 100%, bude slicno ali razlika se primjeti.
 
Član
ne elipse tool.. zezno sam se ..ja koristim eliptical marquee tool... to ti je iznad ovi lasso tool..odma iznad..kliknes dseni klik i odabers to ..a ovaj lasso ..isto mozes desni klik i imas 3 na raspoloaganju lasso toola.. ako to nisi znao.ako sta treba pitaj
 
Član
Hvala druze, nasao sam, samo jos ovo oko farbanja sto sam ti napisao u prethodnoj poruci i to je to.
 
Član
pa nadjes branik koji oces ..ono rezolucija i ta ostala sr.nja sto sam ti piso...uglavnom fino ga pripases..kad budes kopiro..mozes i fara malo zakacit..da se fino pripases...i onda uzmes gumicu neku srednju velicinu..i lagano brises djelove..i polako stapas djelove tog branika i karoserija..i onda fino variations pomalo boju potrefis..pa na hue/saturation i prije svega toga..sa brightess idi na sto slicniju boju ..i onda kad potrefis slicnu boju..prefarbaj citavno auto u drugu boju..i bice super
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top