Potrebna pomoc!!!

Potrebna pomoc!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kupio sam pojacalo koje hocu da ugradim u auto. U autu mi je originalni kasetofon i radi se o Pugu 406. Sad ne znam koje casio ima karakteristike. Sad ima 4 izlaza, sto 100% znam, na kojima je skopcano 6 zvucnika (4naprijed vrata i tabla, i 2 ovalna nazad u ploci). Da li jos sta ima ne znam moram ga izvaditi. Pojacalo je 500W 4ohm, ili 4x125W, ili 2x250W na bridge modu. Posjedujem i jednu aktivnu frekventnu skretnicu sa 2 ulaza i 2 izlaza koja se moze podesavati na 50,80 i 120Hz. Naprijed nebi mijenjao zvucnike, a nazad ova dva u ploci bi, ako mi neko moze preporuciti 2 ovalca da uzmem ili ako neko ima polovne mozda bi kupio (oko nekih 50-ak markica)!?
Imam i jedan mali homemade woofer: zvucnik je cca 160W RMS 4ohm 16cm MAGNAT, a kutiju sam sam onako bezveze uradio al eto.
Kako bi to sve iskoristio da imam solidnu mjuzu, jer mi ne treba nista strasno???
Da li se mogu na pojacalu spojiti dva ulaza a da on proslijedi snagu na sve izlaze???
 
:icon_cry:

Mogu li ovu aktivnu skretnicu iskoristiti izmedju HU i pojacala! Za to je ona i namjenjena koliko sam vidio u njenom uputstvu!

Sta bi se desilo da izlaze od HU za zvucnike prikopcam na ulaze od pojacala?
 
Član
Moj ti je savijet uzmi novi radio sa chinch izlazima.
Ili neka ti neko ko se razumije izvadi 2 chincha sa pretpojacala od HU.Nemoj spajati pojcalo na izlaz od zvucnika jer je prevelika razlika u napon.
Mozes spojiti radio bez chinch izlaza samo ako ti pojacalo ima hi-input ulaze,ali tu dolazi do degradacije zvuka.
Tako bi mogao da upropastis svoj vec postojeci Hu a samim tim i amp, u najgorem slucaju i auto da zapalis.
Jer sa tim se ne treba zezati,a i ako uspijes to kvalitet zvuk ti nece biti dobar.
Toliko pozz.
 
Član
Druze ko je tebi spajao tih 6 zvucnika, jel tvornicki ili....?
A inace ima Sal proizvodi onaj korektor napona ili kako se vec zove, pa taj fazon spojis na izlaz za zvucnike, a onda pojacalo na to. Samo ne znam koliko se to isplati...
 
Član
Imas u caraudiu konverter za chich, spojis izlaz za zvucnik sa palyera na konverter i onda s njega na pojacalo!

I tako imas chich bez mijenjana fabrickog playera i mozes spojit pojacalo, zvuk nije bas kao kad imas na playeru fabricki chich izlaz al' sluzi !

Mislim da kosta oko 30 KM u caraudiu u Sarajevu al'opet provjeri!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top