POTREBNA POMOC!!! Zvizdanje u predelu motora Peugeot 307

POTREBNA POMOC!!! Zvizdanje u predelu motora Peugeot 307

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugari, treba mi pomoc...
Situacija sledeca:
Vozim normalno (50-60 km/h u trecoj brzini), dodajem gas u cuje se pucanje u predelu motora posle cega u visim obrtajima cujem fijuk kao da izbija negde vazduh pod pritiskom..
Kad auto stoji fijuk se cuje tek nakon 3000 obrtaja... Napominjem da nema nikakvog lupanja, plavog,belog, sivog dima i sl...

Pre 20 000 km radio veliki servis + obe remenice... Turbina se cuje standardno kad dodajem gas...
Ja imam utisak da je puklo neko crevo visokog pritiska...

Takodje napominjem da se debelo crevo interkulera nadima kad dodajem gas (ne skuplja se)!!!

Molim za pomoc ako ima neko predstavu sta moze da bude i koliko da kosta...
Unapred zahvalan!!!
 
Član
Ja sam imao slican problem na jednoj 1.6 110 HDi masini. Medjutim ne znam st aje kod tebe slucaj ali kod mene je bio izgubio vucu takodje jedva je isao ( i to mi se desi u Sarajevu na sred stupske petlje uzbrdo kretajuci se prema onom semaforu horor! )
Problem je bio da je AGR ventil se "odvrnuo" i na mjestu gdje se on spaja sa ostakom motora picio je "zrak".
 
leon1p je napisao(la):
Ja sam imao slican problem na jednoj 1.6 110 HDi masini. Medjutim ne znam st aje kod tebe slucaj ali kod mene je bio izgubio vucu takodje jedva je isao ( i to mi se desi u Sarajevu na sred stupske petlje uzbrdo kretajuci se prema onom semaforu horor! )
Problem je bio da je AGR ventil se "odvrnuo" i na mjestu gdje se on spaja sa ostakom motora picio je "zrak".

U petak imam zakazan termin kod majstora, kaze da je puklo crijevo turbine, ono ispod soferke... Takodje cu da ocistim interkuler i sva crijeva i da zatvorim EGR..
Trebalo bi da efekat bude mnogo dobar... ;)

Dzeniii je napisao(la):
a jel on vuce dobro kao i prije uocavanja tog problema

ne vuce, jutros sam uocio da vuce potpuno normalno do 2500 obrtaja a nakon toga znatno slabije... cim treba da turbina naduva crijeva cuje se sistanje i gubi zrak...
Turbina se normalno cuje do 2500 obrtaja... jbg... :p
 
Ispod sajbe imas spoj plasticno crno crijevo na sred motora imas selnu na tom crijevu i taj spoj majstori neurade poslije ( nestegnu) zamjene zupcastog posto se to sve skida i tu je vecinom problem
 
mirza_mali je napisao(la):
Ispod sajbe imas spoj plasticno crno crijevo na sred motora imas selnu na tom crijevu i taj spoj majstori neurade poslije ( nestegnu) zamjene zupcastog posto se to sve skida i tu je vecinom problem

Svaka cast na dijagnostici!! Bio sam kod majstora, kaze da je problem bas to crijevo ispod soferke.. ;) u petak ujutru utvrdjujemo jel puklo ili samo spalo... ;)
 
Drugari, bio sam kod majstora, kvar otklonjen... pukle 2 shelne koje drze creva izmedju interkulera i turbine i uvlacio vazduh... sad sve ok... ;) hvala puno svima na komentarima i pomoci... ;)
 
Član
dobro si proso ... i meni kad je to bilo ja sam mislio gotov motor unutra nesto struze zvizdi ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top