Potrebna pomoć za Punta 1

Potrebna pomoć za Punta 1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad vozim auto radna temperatura mi je na prvoj crti,t.j. na četvrtini od cele skale,kad auto vozim po gradu temperatura dođe do pola i pali se ventilator što je o.k.,al čim počnem da ga vozim na otvorenom opet skala pada na četvrtinu.U zimskom periodu mi se dešava da pređem 20km i da je još uvek uključen ler gas jer ne nabija temperaturu brzo.Dal nako ko ima Punta ima isti ovakav pbm??,ili je to normalno za njega??Ne znam dal je potrebno da menjam termostat ili ne ako i ostali rade ovako.Unapred hvala.
 
Početnik
termostat 100%, meni se desilo pre 2-3 godine kada sam se vracao sa slave iz Cerovca za BG (oko 100km udaljeno) da mi je termostat blokirao zatvoren, primetio sam da masina samo gubi snagu (i ako nije uopste pokazivao povecanu radnu temperaturu) i kad sam stao imao sam sta da vidim.. bukvalno je kljucao blok motora (dimio se extra) dok voda u hladnjaku je bila normalne, radne temperature..

tako da si imao srecu, desilo ti se da je termostat zablokirao otvoren a ne zatvoren kao kod mene.. posle ovoga su mi otisle i karike i hilzne pa je yugic trosio litru ulja na 200km :D:D:D:D

tako da si ipak dobro prosao ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top