Potrebna pomoc- punjac laptopa

Potrebna pomoc- punjac laptopa

Član
Raja zanima me jedna informacija,ako ima ko strucan,ili neko ko se susretao s time

Naime imam jedan laptop,doduse slabo ga koristim, ali eto sada treba burazu pa da ga pokusamo osposobit. Crkao mu je punjac,znaci izgorila je ona stampana ploca,i nema mu popravke. Ne mogu nigdje da nadjem odgovarajuci punjac. Da li moze neki univerzalni ili nesto tako,posto sam vidio par puta na Pik-u da imaju neki univerzalni, hocel to sta pomoc

Laptop je siemens amilo, star godinu dana, nisam ga koristio,ali sada treba burazu za skole.
Sta radit:icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
daj mi tacan naziv laptopa i daj mi spec ispod dole sto pisu na laptopu voltaza i amperaza imam ja na stanju nekih 50 punjaca
 
Član
Hoce, kako nece
Nemoj bacat svoj stari punjac, na njemu pise koliko koje napajanje ide (amper sati, voltaza) kad kupis univerzalni podesi ga kao i origigi i pun gas :)
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
daj mi tacan naziv laptopa i daj mi spec ispod dole sto pisu na laptopu voltaza i amperaza imam ja na stanju nekih 50 punjaca

mozel da ti uslikam punjac,pa da ti ubacim slike,da vidis

Laptop je Siemens Amilo;)

Mrva je napisao(la):
Hoce, kako nece
Nemoj bacat svoj stari punjac, na njemu pise koliko koje napajanje ide (amper sati, voltaza) kad kupis univerzalni podesi ga kao i origigi i pun gas :)

gledao sam na Pik-u cini mi se 21 km cijena tog univerzalnog,sto je vise nego jeftino. Nisam svoj bacio, ostavio sam ga bas zbog tih stvari,da mogu da vidim kolika je amperaza i ta sranja. Ovaj sto ovdje kod mene vazi kao majstor mi rece da ne mogu ti univerzalni,pa sam ja onda skoro i odustao od toga,aj ajd reko da pitam,mozda ipak moze:icon_smile:
 
za ovo ti moze univerzalni a mozes i orginal znaci e sad neznam sta ti je volja uglavnom to je klasika od punjaca
 
taj sto si vidio na piku mi je nekako prejeftin za 20KM....

imas na ebay oko 30$ orginalni, cini mi se da se moze naci, ili univerzalni adapter s koliko toliko garancije (prodao sam ih bruku raje i svi zadovoljni) oko nekih 90KM pa na vise, zavisnosti o voltazi i amperati....

imas prodavnicu u tuzli pa mozes uzeti, a za te na piku ne znam, nikad koristio ni vidio....
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
za ovo ti moze univerzalni a mozes i orginal znaci e sad neznam sta ti je volja uglavnom to je klasika od punjaca

daj sta se moze naci,kolko para,da to zavrsimo,treba mi laptop:icon_smile:
 
Član
zen3dom je napisao(la):
taj sto si vidio na piku mi je nekako prejeftin za 20KM....

imas na ebay oko 30$ orginalni, cini mi se da se moze naci, ili univerzalni adapter s koliko toliko garancije (prodao sam ih bruku raje i svi zadovoljni) oko nekih 90KM pa na vise, zavisnosti o voltazi i amperati....

imas prodavnicu u tuzli pa mozes uzeti, a za te na piku ne znam, nikad koristio ni vidio....

ovaj univerzalni je i bio iz tuzle, jebes ga meni sad za sad treba samo da puni bateriju. Posto baterija i nije nesto,znaci ne moze dugo da radi bez punjaca. Trenutno laptop stoji, a ne pada mi na pamet da burazu dajem svoj, emotivno sam se vezao za njega:icon_biggrin:

strujaze je napisao(la):
Ako budes odlazio u Zenicu,ponesi taj stari punjac da ti pokusam popraviti;)

ne moze care,izgorila ploca, uslikam ti,pa ti pokazem. Ovdje nema popravke
 
Član
Eeeeeeeeee da vidis kakvog mi sve groblja dodze na popravak,pa se ipak rijesi,juce sam radio jedan tv kojem je stampa skroz porgorila,a djelovi se ugljenisali do neprepoznatljivosti,pa se ipak rijesio,tako da mozda i bude ljeka kod tebe,de uslikaj da vidim,a imao sam negdje od hp punjac 18.5V 3.5A ako uspijem naci;)
 
Top