Potreban savjet vezan za skidanje plastifikacije sa felgi!

Potreban savjet vezan za skidanje plastifikacije sa felgi!

Član
Ekipa, manje više vam je iz naslova sve jasno no evo da bude detaljno:

Imam neke felge 18x9JJ kojima se ( na samo njih dvije) počela guliti plastifikacija, guli se samo na falcu, s tim da se ispod plastifikacije nalazi polirani falc koji je kao nov.

* moje pitanje je sljedeće------ Kako na najbezbolniji način mogu da odstranim ostatak plastifikacije, bez da zeznem ostatak felge(srce itd).?

Felge ne želim nositi na restauraciju niti lakireru, to mogu i bez savijeta LOL :)

Molim samo ekipu koja ima isustva sa ovim da mi napiše.;);)

Evo o čemu je riječ:

imag0326j.jpg
 
Član
desol, skid boja ili slicni proizvodi, zastiti srce i dijelove s kojih ne zelis skidati boju/plastifikaciju, i na falc nanesi sloj skid boje i ostavi da se podigne plastifikacija i onda mozes smrkom saprati...
 
Član
s1ck je napisao(la):
desol, skid boja ili slicni proizvodi, zastiti srce i dijelove s kojih ne zelis skidati boju/plastifikaciju, i na falc nanesi sloj skid boje i ostavi da se podigne plastifikacija i onda mozes smrkom saprati...

Samim tim dolazim do zaključka da iza trebam polirati felge?
Upoznat sam sa D-sol prizvodom, nego nemam nekih iskustava sa ovim, pa čisto ne bih volio zajebati falc da ih iza moram nekome nositi iza.

Hvala na savjetu lega.;);)
 
Član
Mislim da ti je najpametnije Bax da se javis Sukiju ili Pukiju sigurno ce ti pomoci a znas i sam kako rade svoj posao.
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Mislim da ti je najpametnije Bax da se javis Sukiju ili Pukiju sigurno ce ti pomoci a znas i sam kako rade svoj posao.

Istina, al su mi predaleko... prijevoz + njihov rad.............. ako se ne odlučim sam nađem nekoga ovdje.
 
Član
na svim felgama na kojima sam skidao plastifikaciju sam morao polirati iz razloga sto na mjestima gdje je plastifikacija bila ostecena oksidirao aluminij a inace od skid boje nisam primjetio ostecenja, inace nemam bas obicaj slikati dok nesto radim da vidis...
 
Član
s1ck je napisao(la):
na svim felgama na kojima sam skidao plastifikaciju sam morao polirati iz razloga sto na mjestima gdje je plastifikacija bila ostecena oksidirao aluminij a inace od skid boje nisam primjetio ostecenja, inace nemam bas obicaj slikati dok nesto radim da vidis...

Bitno mi je iskustvo, to mi je drago da ne stvara dodatna oštećenja, a iza poliranje obvezno.

Na ove dvije bih samo skinuo, dvije nemaju ništa na sebi od odštećenja. Valjda ne bude neka razlika između njih kada odradim.
 
Član
Mislio sam prijatelju u smislu savjeta sigurno ce ti reci koji proizvod ce ti sluziti i dati koji dobar savjet a za uzvrat ako se nekada sretnete platis cevape i milina, bar koliko ih ja poznajem kao ljude.;)
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Mislio sam prijatelju u smislu savjeta sigurno ce ti reci koji proizvod ce ti sluziti i dati koji dobar savjet a za uzvrat ako se nekada sretnete platis cevape i milina, bar koliko ih ja poznajem kao ljude.;)

Naravno prijatelju, nadam se da će se javiti u temi, da se pomogne opet nekomu kad zatreba, ako ne šaljem PM.
 
Član
ma nista ni skid boja ni desol....samo grublji papir i zuljaj :) dok ne skines plastifikaciju....ja sam cijelo ljeto to radio haha
a onda moras ispolirati sve

(probo sam sa skid bojom i desolom nece ni da cuje, mozda nisam radio pravilno....)
 
Član
ma sve zavisi od kvaliteta izrade, ja sam radio jedne felge sebi toliko je jaka plastifikacija da sam morao ici sa 80kom, da bi je skinuo.. fino ti zastiti srce pa probaj sa skid-om, ako nemogne opleti papirom prvo probaj sa nekim finijim, ako nemogne idi na grublje granulacije.. probaj prvo sa 180.. mada prvo se posavjetuj sa pukijem ili noketom oni rade felge, mislim da je suki banovan.. pozdrav
 
Član
Kao sto ti je vecina rekla mozes skidolom ako ti nebude islo onda ti je najbolje krenuti sa 150 vodobrusnim,i da razlikovaceti se ako ne uradis i ostale veci sjaj je kod poliranog tocka...;)
 
Član
Zavisi od kvaliteta plastifikacije ja na nekim starim atev felgama nisam uspio ni sa skid bojojom skinuti :icon_rolleyes:
Morao onaj nastavak sa smirglom na brusilicu staviti i s njim stanjiti sloj plastifikacije pa onda sa finijim smirglom jos do skinuti, bez naknadnog ploranja tesko da ce ici :icon_rolleyes:

Na Borbet bs recimo plastifikacija se bez problema skidala sa vodobrusnim 800 :icon_smile:

Al posalji Pukiu PM poruku pa pitaj on svaki dan s tim se zabavlja :D
 
Član
Hvala vam svim na savjetu, svaka čast;);) Pukio sam poslao pa sad čekam odgovor... riječ je o kvalitetnijim felgama, tako što se tiče plastifikacije ne znam što da vam kažem osim da nemam iskustva sa ovim.

Nadam da riješim do proljeća :icon_smile::123::123::123:
 
Član
rjesenje je jednostavno....zamotas ih u 100€ i posljes meni..

hebe te avatar inace bi bilo jeftinije, a vidi sa noketom on ima neki hebacki potpis ;)
 
Top