POTREBAN SAVJET VARIOCA

POTREBAN SAVJET VARIOCA

Član
065439292 najbolje da me nayoves i sve ti natenane objasnim a mogu i da ti prodam i preporucim
 
Član
Nemoze ti niko drug pomoci dok ne kazes kojim postupkom i sta zelis variti.Prvo nam objasni sta zelis variti pa ce mo ti mi preporuciti postupak pa tek onda aparat i pratecu opremu ;)
 
Član
zato sam i rekao da se javi

najbolje je da napravimo nekakvu temu o ovome tj varenju
 
pozdrav tesa prijatelju, znam da ti je mrsko kucati i meni je isto :\ ali sam ovih dana bez kredita pa ako ti se da ovako preko foruma mi šarni koju pametnu a Bogami i koju cifru jer vidim da i prodaješ aparate.

vario bih cijevi 4x4 2mm debiljine (otprilike) možda će biti zadovoljavajuca i ona 4x4 1.8mm sad mislim da to toliko nije bitno.

početnik sam, znaci nikad nista nisam vario, preporucise mi 142 varstroj Varex (140A) sa regulacijom struje varenja od 40,60, 120 i 140A.

za početak mi reci koji aparat da ciljam kao početnik, pa ću da nastavim sa pitanjima ;)
 
ako hoces u zatvorenom prostoru da varis onda ide co2 a napolju elektrode , ako hoces samo neke sitnice da radis onda je isplatnije elektrodama , sa co2 je lakse ko ne zna da vari
 
Član
druze ako varis obicno zeljezo kupi co2 aparat ali nemoj da zalis kad kupujes ako planiras da varis da valja i koliko sam cuo da taj varstroj i nije nesto.
 
Član
Imao sam ja mali co2 idealan za pocetnike 180 a bio dao ga za 200e idealan za pocetnike ja bih mu preporucio da se na pocetku ne zalijece u skope aparate ;) kupi nesto normalno probaj kako ti ide ovo ono pa tek onda pucaj na nesto bolje ;)
 
Član
ma druze tesko se nauciti na losem aparatu, da je kontra nekako bi bilo bolje :D prvo dobar pa poslije losi :cool::cool::icon_evil:
 
Član
pa jest ali on pocetnik beze ce lupiti pare za aparat pa se nece naci u tome ovo ono kontas me jer nezna jos sta ce co2 ili elektro po meni je bolje losije da se uci drzati klijesta uspostaviti luk pa onda provar zavrsni itd al kako god naprijed neka nas ima :D
 
Član
ma daj druze na 4x4 na cijevi od 1,8 mm nema potrebe za var i provar itd tu ide vas 3x3 i nista vise ali neznam opet svaki azvjet covjeku nije los :icon_smile:;)
 
Član
Mah znam nisam mislio za to provar i var nego covek nikada nije vario prvo mu treba nesto da se uci napraviti el-luk i voditi elektrodu kako treba znati brzinu itd pa onda variti cijevi itd al opet kako oce po meni je naj bolje za pocetak da uzme neki solidan aparat da ne baca novac osim ako gga nema na pretek
 
Top