Potreban savijet....!

Potreban savijet....!

Član
Pioneer w305c 12ska 800w peak/400w RMS
Sony Xplod 12ska 1200w peak/350w RMS
ESX 1500w mislim da je v501 ali nisam siguran oznaka dvokanalno pojacalo
U planu slot port kutija staviti oba zvucnika,navedeno pojacalo da gura oba suba..
Postaviti alternator od 85+ ampera,akumulator vec imam od 95 ampera,osrednje kvalitete kablove i dobar cd mp3 usb radio....
Da li mogu ocekivati dobre rezultate sa ovim?
Da li bih trebao nesto da promijenim ili nekakvu drugu kutiju da pravim drugog oblika koja bi bila savrsena za ove gore navedene subove,ako moze i tocno koliko litara itd itd.Uglavnom molim par savijeta da od ovog gore navedenog izvucem maximum....Hvala unaprijed
 
Član
ja bih ti preporucio da prodas sony i nabavis jos jednog pioneera jer 2 razlicita woofera u istoj kutiji nisu bas najbolji izbor ali ako vec hoces da koristis ta 2 woofera onda napravi pregradu u kutiji tako da imas ustvari 2 odvojene kutije da mogu neometano wooferi radit.
ovo sve gore navedeno vazi pod uslovom da je isti otpor oba woofera jer ako nije nista od toga
alternator nema potrebe da mjenjas za taj setup jer nije to nista jako radit ce to kako treba i sa tvornickim alternatorom pod uslovom da je bar 50A a vjerovatno da jest.
kablovi barem 20mm2 sve ispod toga ce radit ali nebih preporucio
 
Član
Hvala na odgovoru,prodao sam sve gore navedeno,kako mi financije uskoro budu dozvolile idem na nesto dosta kvalitetnije,postavio sam alternator od 75 ampera,najverojatnije idem na Alpine Type R 2x u istu kutiju preko cijeloga gepeka i da budu subovi prema krovu okrenuti i pronacu neko adekvatno jako pojacalo i kvalitente kablove i trebao bih da budem zadovoljan sa tim,ipak hvala na odgovoru :D
 
Član
nije ti to jeftin sport ako mislis da se takmičiš, a ako to radis za sebe da uzivas kupuj provjereno i polako bez žurbe ;)
 
Član
Nisam bas za takmicenje nikakvo,nemam potrebe da zurim za sad sam zadovoljan i sa 2x mala Pioneera dok ne odlucim da krenem sa izradom setupa :D
 
Član
2 x Alpine su vise nego dovoljno za svaki dan a ako se nekad odlucis i takmicit i u tom slucaju su jedan od boljih izbora i ljudi rade jako dobre rezultate sa njima ;)
 
Top