Potreban mi je savet iskusnih

Potreban mi je savet iskusnih

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Relativno jeftino sam kupio jedan AUDI 200 2.1 turbo,quattro,avant iz 1986.g. motor je petak i ima 2144 cm3 i ima 134 Kw. Neko od predhodnih vlasnika mu je ugradio plin i sada se vozi samo na plin.E sada sledi pitanje i molba za savet: Da li mogu u ovaj auto na postojeci menjac da ugradim neki motor do 2000 cm3 i ako mogu,koji mi motor preporucujes? P.S. imam 52 godine i brza voznja me ne interesuje.Potreban mi je auto karavan za prevoz lake robe od mesta A do mesta B. Ubacivanjem manjeg motora,zeleo bih da smanjim potrosnju goriva i cenu registracije. Unapred se zahvaljujem na svakom savetu.Srdacan pozdrav od Mikija iz Paracina. ;)
 
Član
mozes ti ugraditi koji hoces motor, najbolje ti je da probas naci neki iz takvog audija stranac ocarinjen da ti je jeftiniji, kupis ga sa instalacijom i nadjes majstora da ti to upakuje fino poslije uvedes u saobracajnu i miran...svoj motor mozes prodat i izvuc dio para mada je to velika zaj*ancija kad vec imas plin nece ti ni taj 2.0 puno manje trosit;)
 
Član
adohera je napisao(la):
mozes ti ugraditi koji hoces motor, najbolje ti je da probas naci neki iz takvog audija stranac ocarinjen da ti je jeftiniji, kupis ga sa instalacijom i nadjes majstora da ti to upakuje fino poslije uvedes u saobracajnu i miran...svoj motor mozes prodat i izvuc dio para mada je to velika zaj*ancija kad vec imas plin nece ti ni taj 2.0 puno manje trosit;)
;)

Potpis,

definitivno ti taj planirani 2.0 neće puno manje trošiti, a sam trošak prebacivanja motora je veliki,

druže iz Paraćina , šuti i vozi :icon_smile:
 

LSD

Član
miki kao prvo ti ne znas da imas blago kod sebe:lol::lol:
elmo i ado...covjek je rako do 2000cm3....:icon_biggrin:
znaci druze valjda mozes naci kakvog dizela u zamjenu za taj tvoj motor:lol:....e sad je pitanje da li pashe tvoje mjenjac na njeg:lol::lol::lol:.....nego ti to prodaj sve pa kupi sto s manje konja i manje potrosnje
 
Član
realno lekse mu je da kupi jos jedno auto nego da prepravlja benzinca na dizela... pa sta moze ubacit, nece u toliku mrcinu ubacit 1.4 ili 1.6 motor :lol: tako da mu se ne isplati niista radit po mom misljenju;)
 
Član
evo raja ti dobro govori,ubacivanjem 2.0 neces nesto smanjiti na potrosnji,najbolja slucija bi bila da ubacis 1.6 td intercooler,imas ih u audiju 80(jaje),tako ces imati najmanje prepravki.Taj tvoj mjenjac ima krace (brzine)stepene prenosa,tako da ce ovaj motor opet imati onako solidno ubrzanje,ali i manju max brzinu,ali to ti i nije vazno.Da bi ga ugradio moraju se prepraviti nosaci motora na trapu,nosac hladnjaka i eventualno prva greda.Po meni je ovo najjeftinija solucija.
 
Član
Pa dajte ljudi, kako god okrene prepravke su skupe, kupi motor upasuj to sve, pa atestiraj u saobraćajnu, jbg jeftinije je kupiti drugo auto,

a druga stvar, taj auto ima plin i plin je duplo jefiniji od benzina, pa ako nije u stanju na plin da vozi taj auto jbg pa tebi auto i ne treba, mislim očigledno nisi u finansijskoj situaciji da sebi priuštiš auto i troškove oko istog.

Drug izvini al to ti je surova istina, :icon_cry:

Imam druga vozi auto i ima kvar na autu koji košta u vrh glave 100 KM ili ti ga 50 Eura i on parkira auto :icon_eek: nema para da ga popravi, pa jbg nemoj da vozaš ako nemaš 50 eura prodaj auto poštedi se patnje, nisi se s autom rodio.
 
Član
Svima hvala na korisnim i ostalim savetima. Nije meni problem potrosnja goriva, problem su mi onih 2144cm3 i 134 KW, zbog kojih moram svake godine da izdvojim 350 Eura za registraciju, Snaci su se vec nekako. Jos jednom hvala za dobronamerne savete i pozdrav svima. ;)
 
Član
milepn je napisao(la):
Svima hvala na korisnim i ostalim savetima. Nije meni problem potrosnja goriva, problem su mi onih 2144cm3 i 134 KW, zbog kojih moram svake godine da izdvojim 350 Eura za registraciju, Snaci su se vec nekako. Jos jednom hvala za dobronamerne savete i pozdrav svima. ;)

hajde ovako,

za taj motor daješ 350 eura za registraciju, a za neki slabiji ćeš da daješ 250 sigurno, znači 100 eura više, ali da bi promjenio motor moraš da kupšiš drugi motor, pa da ti to neko upasuje, ap da ga na kraju atestiraš tj. uvedeš u saobraćajnu, i to sve ti je minimalno 500 eura ne računajući vrijeme i zaj*avanje oko toga,

500 eura troška za zamjenu ti je da 5 godina registruješ auto (mislim na tu razliku što sad više plaćaš,

a za potrošnju smo apsolvirali svaki ubačeni benzinac će da troši skoro isto, jedino dizel će da troši manje al ti onda treba više love da zamjeniš motor,

ma drug ne ide nikako, trebao si o tome razmišljat kad si auto kupovao,
 
Član
LSD je napisao(la):
miki kao prvo ti ne znas da imas blago kod sebe:lol::lol:
elmo i ado...covjek je rako do 2000cm3....:icon_biggrin:
znaci druze valjda mozes naci kakvog dizela u zamjenu za taj tvoj motor:lol:....e sad je pitanje da li pashe tvoje mjenjac na njeg:lol::lol::lol:.....nego ti to prodaj sve pa kupi sto s manje konja i manje potrosnje

Hajde mi objasni molim te,sta si htio reci sa ovim recima-recenicom: "miki kao prvo ti ne znas da imas blago kod sebe" Ja stvarno o ovom autu neznam bas nista. Nigde ne mogu da nadjem neki Service Manual-neko servisno uputstvo o ovom autu. Bio bih zahvalan svakom ako bi mi rekao gde mogu da ga nadjem na netu. Pozdrav svima.!!! ;)
 
Član
milepn je napisao(la):
LSD je napisao(la):
miki kao prvo ti ne znas da imas blago kod sebe:lol::lol:
elmo i ado...covjek je rako do 2000cm3....:icon_biggrin:
znaci druze valjda mozes naci kakvog dizela u zamjenu za taj tvoj motor:lol:....e sad je pitanje da li pashe tvoje mjenjac na njeg:lol::lol::lol:.....nego ti to prodaj sve pa kupi sto s manje konja i manje potrosnje

Hajde mi objasni molim te,sta si htio reci sa ovim recima-recenicom: "miki kao prvo ti ne znas da imas blago kod sebe" Ja stvarno o ovom autu neznam bas nista. Nigde ne mogu da nadjem neki Service Manual-neko servisno uputstvo o ovom autu. Bio bih zahvalan svakom ako bi mi rekao gde mogu da ga nadjem na netu. Pozdrav svima.!!! ;)

Mile kralju,

Audi 200 iz 86 sa turbo motorom je prava rijetkost i auto snova, kojeg bih i ja poželio imati :icon_smile:

To je sila od auta :cool:
 
Član
elmo je napisao(la):
milepn je napisao(la):
LSD je napisao(la):
miki kao prvo ti ne znas da imas blago kod sebe:lol::lol:
elmo i ado...covjek je rako do 2000cm3....:icon_biggrin:
znaci druze valjda mozes naci kakvog dizela u zamjenu za taj tvoj motor:lol:....e sad je pitanje da li pashe tvoje mjenjac na njeg:lol::lol::lol:.....nego ti to prodaj sve pa kupi sto s manje konja i manje potrosnje

Hajde mi objasni molim te,sta si htio reci sa ovim recima-recenicom: "miki kao prvo ti ne znas da imas blago kod sebe" Ja stvarno o ovom autu neznam bas nista. Nigde ne mogu da nadjem neki Service Manual-neko servisno uputstvo o ovom autu. Bio bih zahvalan svakom ako bi mi rekao gde mogu da ga nadjem na netu. Pozdrav svima.!!! ;)

Mile kralju,

Audi 200 iz 86 sa turbo motorom je prava rijetkost i auto snova, kojeg bih i ja poželio imati :icon_smile:

To je sila od auta :cool:

Ubedio si me da cuvam ovaj auto i da mu ne menjam nista. Hvala Ti za savet. Srdacan pozdrav.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top