Potreban dobar savjet

Potreban dobar savjet

Član
Rijesio da kupim auto da sam miran narednih 10 godina al sam upao u dilemu....
1. https://www.autoscout24.at/angebote...sel-blau-94b9ac3a-3ee6-4a90-9d7a-91cbebf2d325
53.000 km od opreme apsolutno nista..gol ko pistolj..zimske i ljetne gume nove..2 godine garancije na motor i mjenjac..77kw osiguranje jako malo kosta cak i sa full kaskom...

2. https://www.autoscout24.at/angebote...sel-grau-c5e7a7cb-a4f1-471c-b5c6-2f03e8692371
Opreme solidno..170 konja DSG..LED farovi i stopke...85.000 km 2 godine stariji od ovog iznad..Prednosti se znaju al mana za mene preskupo osiguranje cak i bez full kaska...Ajd uredu nema previse kilometara al se nekako dvoumim sta mi se vise isplati...Znam recete biraj drugu marku..al za ove novce kojim raspolazem tesko da mogu pronaci nesto 2014 godine da moze na duge staze bez senzacionalni kvarova
 
Član
1. I budi miran, znas ti to i sam. Passat karavan mi i nije nista drugo no auto od tacke a do tacke b, imao xenone ili ne manje bitno
 
Član
Ovo je sramota koliko ovaj prvi passat nema opreme. Jbt za 2014 god bas go kao pistolj

Stara VW pricu 100x ispricana, VW je najskrtiji na opremi gdje i pepeljaru masno placas. Njima je jos ACC, PLA (sam da parkira) i slicno vrhunac tehnologije, dok Audi nudi AI mode vjestacke inteligencije gdje sam vozi u odredjenim uvjetima. O Tesli i da ne pricam. Poredeci Passat B6 i Insignu po opremi, Insignia za ista pare ima skoro duplo vise opreme. Npr. komande na volanu kod VW su luksuz.
 
Član
Stara VW pricu 100x ispricana, VW je najskrtiji na opremi gdje i pepeljaru masno placas. Njima je jos ACC, PLA (sam da parkira) i slicno vrhunac tehnologije, dok Audi nudi AI mode vjestacke inteligencije gdje sam vozi u odredjenim uvjetima. O Tesli i da ne pricam. Poredeci Passat B6 i Insignu po opremi, Insignia za ista pare ima skoro duplo vise opreme. Npr. komande na volanu kod VW su luksuz.

Pa ako imas i ACC i Lane Assist dobit ces jedan odredjeni dio autonomne voznje, sto naravno opet podrazumijeva da ces svakih 30 sekundi morati da stavis ruke na volan. Lane Assist kod nas bas i ne radi jer na 80% saobracajnica ili nemas obiljezene linije ili su toliko blijede da ih ne mozes ni okom vidjeti, a kamoli da ih kamera raspozna.. Dakle, mozda jedino na autoputu.. Mozda :D

Kako god, to nista nije toliko skupo... ACC dolazi kao standardna oprema u CL i HL paketu opreme...
Paket asistenata pomoci za vozaca za CL/HL je - 2500KM sa PDV-om

Uključuje Dynamic Light Assist - dinamička kontrola dugog svjetla sa funkcijom "maskiranja"
Traffic Jam Assist - asistent za vožnju kod prometnih zastoja
Emergency Assist - asistent u slučajevima hitne medicinske pomoći
Side Assist Plus - asistent za promjenu trake
Rear Traffic Alert - podrška za napuštanje parking mjesta-
Lane Assist - upozorenje pri napuštanje trake
Btw ovo sve gore je za Passat B8, po tekucem cjenovniku od 01.08.2018., a ne znam za druge modele...


Helem nejse, bjezi od ovog gore prvog Passata, nece on biti kod tebe 10 godina, dosadit ce ti za 6 mjeseci... Gledaj neku Insigniu, 508 SW, Leona ST ili nesto u tom fazonu. Ako nista, onda barem pogledaj tog drugog Passata :D
 
Član
Pogledao sam oba...prvi je novo auto to bez govora..Ali kad sam sjeo pitao sam sam sebe pa zar ovo kosta 12.000 eura i naravno odustao..Drugog sam takodje pogledao i da kazem opasno mi se svidja..Najveca mana su sjedista..tvrda ko stara sofa al hajd..Super stanje..jako se lijepo vozi..sve radi..sve funkcionira..pickerl to jest tehnicki pregled bez ijedne moguce greske od proizvodnje od 2012 sve dosad..Servisi uradjeni..uglavnom ni jednog ostecenja auto nema sto iznutra sto vani..Ali ima i mana..preskupo osiguranje..ako ikakvu ponudu iskemijam od osiguranja moguce da kupim..Peugeot strah me kvarova..ne zato sto je nekvalitetan daleko od toga nego jako su skupi za dijelove a i za radne sate popravke u dijelu austrije di se ja nalazim..Opel je manje vise ako ne i jeftiniji od VW trenutno i za kupnju i za odrzavanje..Za 12.000 eura ima i 2016 godina za kupit..Pogledao jednu al iskreno da kazem ne vidim se u njoj naredni 10 godina..Da je Insigniu limuzinu rasnog benzinca crvene boje da me podsjeca na moju Calibru dalo bi se razmislit al mi treba karavan..Kupit ce se nesto ne zuri mi se previse
 
Član
Pa jebo isiguranje, to je jednom godisnje.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Ja ga placam svaki mjesec..Ne znam ni sam vise al kako stvari stoje u petak cu auto da rezerviram a iduci tjedan vjerovatno je kod mene..Nisam ja za previse razmisljanja i mozganja..kako osjecam tako i radim haj ga jebi
 
Član
Gledao jesam po internetu ali nisam isao ni jednog da testiram...Cijene se krecu po stufama..Vecinom pocetna stufa je 9ta..pa svake godine ides po stufu nize ako nemas prekrsaja..Vecina osiguranja hoce i da ponudi sta ja znam osigura ti auto i da ti jos neko osiguranje uz to tipa zivotno osiguranje pa te odma na pocetku stavi na 5tu stufu pa je kao malo jeftinije za auto ali placas extra zivotno...Moze se placat godisnje ili polugodisnje ili svaki mjesec kako tko hoce..Sta ja znam...Za svog Passata 6 ja sam placao 133 eura mjesecno za 140 konja..Ali ima tu vise faktora kako racunaju..kubikaza..porez na motor..koliko kw ima itd itd..ne znam ni ja sve mozda sam i netocno napisao tek sam 2 godine u austriji...Uglavnom zavisi od osiguravajuce kuce kako di i sta..Neko kad tek dodje dobije prijedlog pa placa povoljnije a neko kao ja ode jednostavno sam ko junac i uzme auto osiguranje bez ponuda i placa svaki mjesec vise nego sto bi trebo..Kako god stufa 0 je najpovoljnija i najmanje se placa
 
Top