Potreban alat? Pomoc!

Potreban alat? Pomoc!

Član
postovane kolege majstori ako bi ko bio ljubazan da mi kaze koji alat mi je potreban za zamjenu diskova i disk plocica,predpostavljam da treba nesto od specijalnog alata
Znam da mi treba dijagnostika i alat za vracanje klipova
Ali bih bio zahvalan ako bi neko napisao sta jos treba od kljuceva,imbusa,torksova?
Hvala

Audi a6 4f 2006 godna limuzina
 
Poslednja izmena:
Na tom audiju koliko sam upoznat rucna je na dugme tako da se softverski vraca na zadnjim tockovima. Naprijed imbus 7, gedora 15 i vjerovatno torx 27 ili 30 ( drzi disk jedan mali sarafic) nemoj zaboraviti lijepo celjust ocistiti i pokretne dijelove namazati bakarnom pastom. Klip naprijed vracas specijalnim alatom.
 
Član
Alat za vracanje klipova imam,dijagnostiku imam.
Hvala opet ;)
Ako neko zna sta vise bilo bi bolje ;)
 
Član
Alat za vracanje klipova imam,dijagnostiku imam.
Hvala opet ;)
Ako neko zna sta vise bilo bi bolje ;)
Drug nije ti nista to komplikovano treba sad zavisno od auta u nekih je zvijezda u nekih obicni saraf imas 2 na kljestima, 2 na drzacu i na disku 1, pored tih gedora celicna cetka ti je potrebna i malo volje znaci nista komplikovano. Jos bolje ti je sto nove diskove stavljas ne trebas tokariti disk ili cekat da plocice nalegnu. Sad ako nemas slifa za te stvari nemoj to radit i da ti odma kazem nekad se bas sarafi ne daju odavit tako lahko pa pazi da ih ne unistis a i plocice je nekad tesko izvadit :)


 
Član
Drug nije ti nista to komplikovano treba sad zavisno od auta u nekih je zvijezda u nekih obicni saraf imas 2 na kljestima, 2 na drzacu i na disku 1, pored tih gedora celicna cetka ti je potrebna i malo volje znaci nista komplikovano. Jos bolje ti je sto nove diskove stavljas ne trebas tokariti disk ili cekat da plocice nalegnu. Sad ako nemas slifa za te stvari nemoj to radit i da ti odma kazem nekad se bas sarafi ne daju odavit tako lahko pa pazi da ih ne unistis a i plocice je nekad tesko izvadit :)


Sve ja to znam kolega prije dva mjeseca mjenjao na vw bori,cak sam mjenjao bez alata za vracanje klipova. Nije meni problem posao i standardni alat ali se bojim da ne rasklopim pola i dalje ne mogu nemam nest od alata.
Ali otprilike da je to sve stanardno za vw grupaciju
Hvala :):)
 
Član
Eto pogledaj par videa i otprilike preko videa mozes znati sta ti treba od alata nista komplikovano. Ako imas zelju da to uradis samo naprijed ja sarafam na parkingu ispred zgrade i moram uci u zgradu i sici u podrum jedno 100 puta uvjek nesto ne zaboravim ali volim to pa mi nije tesko samo za sto ozbiljnije sto ne mogu sam i bez dizalice vodim kod majstora :)
 
Član
Samo mi nije jasno zasto 7mm...

I pazi kad budes vraco sarafe od klijesta, vrlo lahko mozes sjebat navoj.
 
Član
Eto pogledaj par videa i otprilike preko videa mozes znati sta ti treba od alata nista komplikovano. Ako imas zelju da to uradis samo naprijed ja sarafam na parkingu ispred zgrade i moram uci u zgradu i sici u podrum jedno 100 puta uvjek nesto ne zaboravim ali volim to pa mi nije tesko samo za sto ozbiljnije sto ne mogu sam i bez dizalice vodim kod majstora :)

I sam sam takav,pogotovo dok sam passata imao prije nekad imao.
Kupio ga u malo losem stanju,na parkingu ispred zgrade 80% stvari sam sam zamjenio.
I taman kad sam ga sredio tip top prodam ga i kupim audia :banghead:
Ali audi u dosta dobrom stanju pa do sad nista posebno nisam mjenjao.
 
Član
meni su skoro radili u ovl servisu prednje i zadnje, za zadnje pored dijagnostike spoje i na dodatno napajanje jel navodno je motorić osjetljiv na loš struju pa da nebi pregorio ii šta već ide i to dodatno napajanje, kasnije kalibracija novih disk pločica i to je to.
 
Član
Iskrsnuo mi problem.
Kolega sa dijagnostikom nesto ne moze,pa sad trazim drug resenje.
Gledam na yt momak na passatu cc radi sve bez dijagnostike. Skinuo je klijesta,skinuo motoric od rucne i rucno odradio sve.
Sta mislite o tome da li da pokusam sam ili da tjeram u servis??

 
Top