Potraga za autom - De Tomaso Mangusta

Potraga za autom - De Tomaso Mangusta

Član
Pozz ekipi...
Nedavno sam saznao da je Mangusta postojala na nasim prostorima...pricao sam sa vlasnikom koji ju je prvi kupio i vozio u Nisu (Srbija) '70-ih a potom prodao prijatelju u Tuzlu...taj iz Tuzle je auto prodao nekom Hrvatu iz Orasja i tu se autu gubi trag...
...Zna se da je covjek zamijenio originalni motor sa Mercedesovim 4.2 motorom i da je auto kasnije duugo stojalo na nekoj benzinskoj pumpi u Orasju...vlasnik je odselio, niko ga vise nije vidio a ne zna se sta je bilo s autom...to je sve sto sam ja uspio saznati...

Ako ima ekipe iz Orasja volio bi da se jave ako znaju nesto ili da se raspitaju malo po gradu...mozda auto jos uvijek stoji u nekoj zabacenoj garazi...:icon_smile:

Ovo je originalna i jedina slika do koje sam ja dosao...
402800_350120878347809_100000497004090_1423313_507081585_n.jpg
 
Član
ne nadaj se puno da ces ovo naci... :icon_rolleyes: koje je godine poslednji put vidjen u Orasju?
 
N

nenad

Stari mi je prico da se jedno vrijeme vozala po TZ i da je bila ko svemirski brod u odnosu na tadasnja auta, kolko se sjecam prodata je nekome van Jugoslavije.
 
Član
@Sasa: ne znam tacno koje god, negdje pred kraj 90-ih...
@Ivica: u NS sam, nisam stigao nista obici, sve sam saznao preko interneta...otici cu kad dodjem ponovo u MD...
@Nenad: vlasnik iz Tuzle je prodao ovom liku u Orasje a sebi kupio Chevy Camaro u kojem je i poginuo...ovaj iz Orasja je vozio jedno vrijeme takvu i onda joj ubacio drugi motor, sigurno mu bila skupa za odrzavanje...:icon_biggrin:
 
Član
SašaCRX je napisao(la):
skupa za odrzavanje ili nemoguca za odrzavanje? :D

Ma lako se to u Bosni prepravi pase od golfa 2 dosta toga :cool:

zanimljivo auto,ako ga je ko vidio od 1995 pa na ovamo posle rata moguce i da postoji jos uvijek
 
U svakom slučaju zanimljiva stvar :icon_eek: da je uopće postojala na ovim prostorima. Imaju dvije opcije: ili je završila na reciklaži ili je u vlasništvu nekog kolekcionara u Švicarskoj (možda :D ) :icon_smile:

150 europskih primjeraka od ukupno 400, Fordov V8 4.7 ili 5.0 i jedna stvar zbog koje ima poseban status: očajne vozne osobine i nestabilnost zbog položaja motora (6X % nazad i 3X % naprijed raspored težine) ... ali bezvremenska ljepota... ;)
 
meni je stari spominjo tog de tomasa...jel sivi bio cini mi se...i sad ga bas pitam...vozio ga neki lik zvali ga Mile telefon...e stari kaze da misli da ga je prije par godina vidio na Ciljugama na nekom street raceu...Jugu nekog vozio...

offtopic...sila je auto...prava egzotika...da je to nac pa nek je na pola egzotika (mercov motor)...mada ko ima para ne bi bila velika umjetnost taj fordov motor nekako nabavit...
 
Član
Malo da pomognem ljudima da znaju o kojem je automobilu rijec,da ga lakse prepoznaju:

61904sull77.jpg


61904sull80.jpg


61904sull86.jpg


61904sull43.jpg


61904sull44.jpg


61904sull75.jpg


61904sull11.jpg


61904sull61.jpg


61904sull37.jpg


61904sull12.jpg


61904sull13.jpg


61904sull15.jpg


61904sull17.jpg


61904sull23.jpg


61904sull28.jpg


61904sull54.jpg


[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cJBgxKPRvkA[/video]

Izvini ako sam pokvario temu, samo sam htio podjeliti s vama slike ovog ljepotana iz 1970.godine.;)
 
Član
Crni je bio, eno ga na slici u prvom postu...:icon_biggrin:
...vlasnik iz Tuzle se zvao Milan, zvali ga Mujo i tvoj stari ga nikako nije mogao vidjeti na SR u Ciljugama jer je lik poginuo...pisao sam gore, prodao Mangustu kupio Camara i s njim pogine...

Hvala Nelle, neka slika, ne smetaju...;)
 
eto onda moguce da su bila 2 de tomasa u tuzli... :icon_biggrin: ili moguce da je stari pogrijesio za to na Ciljugama...i napiso sam misli da ga je vidio...a Milan, moguce da su ga zvali i Mile...ma nije mi post svakako od pomoci....ima masa ljubitelja auta iz tog doba koji se sjecaju auta, al pitanje je gdje je sad...
 
Top