postupak kod izgubljenih licnih dokumenata

postupak kod izgubljenih licnih dokumenata

Član
izgubim danas negdje novcanik, u njemu su bila vozacka i licna karta i nesto para.
Sta da radim, ima li ko kakva iskustva s ovim, koliko kostaju novi dokumenti i koliko traje ta procedura ?
 
Član
odes u mup podnezes zahtjev da si izgubio dokumente, popunis neki obrazac i upisu ti u njihovu onu knjigu da si izgubio pa te salju u cips, u cipsu dobijes opet neki papir pa ides u sluzbene novine da to odjavis, kad odjavis dobijes papire i opet u policiju tu rjesenje oni napisu pa dodjes po njega sutradan i onda ides u cips ponovo uplatis za licnu i vozacku normalnu cijenu licna 18km mislim a vozacka 60 i cekas 15 dana..uglavnom procedura prava ja prije neka 2 mjeseca sve to ganjo..
 
Član
meni su u mupu rekli da čekam mjesec dana i da onda tek prijavim...
jer kao ako neko nadje vratit ce...
i proslo mjesec dana, ja odjavim stare, prijavim se za nove, kad poslije dva dana zovu mene iz mupa (iz drugog grada gdje sam dokumente i izgubio) da su nadjeni dokumenti i da dodjem po njih...
dugo poslije toga sam imao dvije licne i dvije vozacke :)
 
Član
ja juce zavrsio sve,prvo odes u nadlezan cips i oni ti izvade potvrdu da si prijavljen u cipsu,neki papir sa tvojom slikom i onda s tim ides u nadleznu policijsku stanicu kojoj pripadas i tu prijavis da si izgubio prije 10 15 dana licnu kartu i vozacku,i s tim papirima onda odes u glavni mup,bar su mene poslali u onaj kod cipelica,i tamo sa strane ulaz gdje su bile prije licne a sad samo registracija auta,i tu uplatis 15 + 3 km i predas tu zahtjev za rjesenje o izgubljenom dokumentu i onda sutra dan dodjes u mup po taj zahtjev i s tim papirom ides u cips ponovo i predas zahtjev za novu licnu koja kosta 18km,prvo uplati 18km i onda cekaj u redu.
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
ja juce zavrsio sve,prvo odes u nadlezan cips i oni ti izvade potvrdu da si prijavljen u cipsu,neki papir sa tvojom slikom i onda s tim ides u nadleznu policijsku stanicu kojoj pripadas i tu prijavis da si izgubio prije 10 15 dana licnu kartu i vozacku,i s tim papirima onda odes u glavni mup,bar su mene poslali u onaj kod cipelica,i tamo sa strane ulaz gdje su bile prije licne a sad samo registracija auta,i tu uplatis 15 + 3 km i predas tu zahtjev za rjesenje o izgubljenom dokumentu i onda sutra dan dodjes u mup po taj zahtjev i s tim papirom ides u cips ponovo i predas zahtjev za novu licnu koja kosta 18km,prvo uplati 18km i onda cekaj u redu.

a jeisl i ti vozacku 60 km platio
 
Top