postoji li kazna za xenone?

postoji li kazna za xenone?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
i kod mene je 8000K ali ne gleda se boja kad pogledas u far nego njen odsaj na podlozi ispred auta, 8000K je zadnja granica koja je priblizna suncevoj svjetlosti tako da je dopustena, a razlika je veeeoooma veoma veoma mala izmedju 8 i 9000K...
 
Legend
pa svi proizovodi koji imaju TUV, legalni su za koristenje 100%, eh sad proizvodjaci jasno stavljaju naznaku (not legal for street use) ili tako nesto za proizvode koji nisu

ja koristim heksole vec god dana, i nikad nista isao sam u hr vise puta (6000k su)
no cuo sam od raje da za 8000k zezaju, ako nemaju sociva, eh sad u cemu je fora ne znam ni ja sam, no opet nemaju te sta peglat ako ima tuv

jedino drot moze da blefira i uzme ti koju pinku ak mu je stalo da ti uzme pare..
 
Član
MA sta ce znati, ljakse ni ne znaju sta su xenoni...:icon_rolleyes: eto bas oni znaju kakvi su farovi moji, mogu im reci da je od Fabije RS ili Fabije RS Facelift ( potonje nema, ali ne moraju to znati ) :lol:
 
Početnik
i nekako mogu razumit da kaznjavaju vozace koji imaju xenon a nisu im farovi predvidjeni za to tj.nemaju sociva,jer ti farovi svijetlost razbacuju i uzasno smetaju drugim vozacim..

a sad da li mogu kaznit ili ne,pa mogu kaznit za sta hoce probaj se svadjat jos gore ces proc,opet je sve na kakvog pesina drota naletis,a pretezno love ljude koji tek poloze,pa im otimaju pare iz dzepova...

ja sam prije 6-7god imao na Golfu zelene i cika drot zaustavlja ja stajem i odma kako ne smijem imat te sijalice na autu.nakon prepiranja i prijetnji da ce me na vandredni tehnicki poslat sledeci put ako me zaustavi s tim sijalicama napise mi kaznu. i zamisli napise mi kaznu za pojas,jer kako ce pisat nesto cega nema u zakonu,e sad da li je se sta promijenilo sto se tice tog ne znam..
 
Član
znam da u at auto sa xenonima mora imati uredjaj za pranje farova,zasto to ne znam :)

a kod nas je jos uvijek sve moguce i bice sve moguce i kad uvedu te kamere na tehnickom :)

a da ti cupa na licu mjesta sijalicu pa to nema ni u americkim filmovima :)
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
znam da u at auto sa xenonima mora imati uredjaj za pranje farova,zasto to ne znam :)

kad sam u osmice mjenjala prednju karambolku nije mi orig. uredjaj za pranje odgovarao i ja vozim bez. dok prva pol. kontrola i ja moradnem u roku od 7 dana to izmjeniti. uzmemo od audia, a jedni su naveli razlog - hladjenje (?), jedni ciscenje fara (??? sto ga ocisti onim strcanjem ???) da nisam stavila nebi dobila tehnicki ok i nebi smila dalje voziti. farovi - orig xenon
 
Član
Kako god 500 KM je presmiješna cifra,mislim da se svi tu slažemo :D
Ima slučajeva kad zabljesne u oči,osljepiš nekoliko trenutaka,e takve treba ukloniti sa ceste..Bolje da ga oni kazne nego da ja izlazim i čupam mu xenone na licu mjesta :lol:
 
u testovima pise da su zabranjene sijalice u boji naprijed :icon_smile:
a i ne kontam zasto raja to stavlja,ja kad vidim plavu il zelenu sijalicu povraca mi se :icon_mad:
 
Član
to je nista, ima i rozih, pisaka zutih, zgadi mi se zivot kad to vidim, to sve treba maket sa ceste
 
Član
haj te xsenone inekako jer je drzava rupa pa ima i rupa u zakkonu ... moze se izvuci nekako ....

al kad sam cuo da naprijed farove nesmiju imati led diode ... jebiga onda ....

a sta je sa audijem a4 koji ima org farove sa led diodama ...


neznam
 
Legend
badboy je napisao(la):
haj te xsenone inekako jer je drzava rupa pa ima i rupa u zakkonu ... moze se izvuci nekako ....

al kad sam cuo da naprijed farove nesmiju imati led diode ... jebiga onda ....

a sta je sa audijem a4 koji ima org farove sa led diodama ...


neznam

xenoni, bez s..
smije imati diode, ne znam gdje si to cuo.. doduse, vjerovatno ne daju neke diode u boji naprijed (Crvene, plave , zute) no diode tipa dayline kao na novim audijima, zasto da ne ?
 
Član
.nOKe je napisao(la):
badboy je napisao(la):
haj te xsenone inekako jer je drzava rupa pa ima i rupa u zakkonu ... moze se izvuci nekako ....

al kad sam cuo da naprijed farove nesmiju imati led diode ... jebiga onda ....

a sta je sa audijem a4 koji ima org farove sa led diodama ...


neznam

xenoni, bez s..
smije imati diode, ne znam gdje si to cuo.. doduse, vjerovatno ne daju neke diode u boji naprijed (Crvene, plave , zute) no diode tipa dayline kao na novim audijima, zasto da ne ?


neznam jarane jel istina bas ....tako mi rece jaran ima s4 al plave diode naprijed ...sad jel zbog boje ili ne
 
Član
samo sto nase glupane ne mozes ubijediti da daylight diode kod audija novih sluze kao dnevno svjetlo...ne ne treba kratko svjetlo,ma glupani
 
Član
Mene niko nikad nije zaustavio radi upaljenih svjetala, jedino kad ne upalis i neko sranje ne napravis....
a cisto sumnjam da te je lik zaustavio radi xenona na autu.
Ja ih imam pola godine imam zatamnjena stakla, lik ako ima kontrolu saobracaja zaustavice te i ako si regularan i kulturan pusticete a ako si primitivan i degenerican onda te hebe, i ja bi da sam na njegovom mjestu...
U tz su barem kolko tolko regularni kad si fin s njima i sad ne zajebes previse....

A za xenone proso sam po bosne niko nikad nije nis reko, kad je bila najveca spika za folije u po Sarajva lik me zaustavio A nije reko....

Dobar dan dobar dan kako ste izvolite osmijeh na licu i to je to....
 
Član
sve te sijalice u boji pozicije to plavo na strcaljkama je seljakluk zesci i svi ksenoni preko 6000k su preseravanje i nepotreba stvar tako da ako to izgleda ok i oku prihvatljivo niko nece da sere kod mene sijalice Philips blue vision H1 100w i nikad niko nije srao nista zato sta svjetle bijelo potpuno samo malo plavo u faru se vidi kad je ugaseno auto
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top