Posle vadjenja sijalica ne rade duga i maglenke

Posle vadjenja sijalica ne rade duga i maglenke

Član
Pre 3 godine ubacio sam bijela svetla duga. H1. Golf 4. I odlucim da vratim zuta jer su jaca. Izvadim jednu sijalicu na desnoj strani gledajuci sa mjesta vozaca. Izvadim, ubacim zutu ne radi. Ubacim drugu ne radi. Vratim staru bjelu ne radi. Ubacim u drugo auto radi. Okreto i ovako i onako sijalice nece. Znaci desna ne radi a leva radi. Odem izvadim i levu belu sijalicu, ubzcim zutu ne radi sad ni leva strana. Vratim bjelu ne radi. Okreto sve ne radi. Udjem dam kontakt upalim maglenke ne rade ni one i unutra mi stalno na instrument tabli upaljena lampica od dugog svetla i ne moze da se ugasi. E sad ono kad se blica, sad ne mogu se sjetiti da li je se pre culo ono cak cak ali sad definitivno sw ne cuje to cak cak kad blicam.(ako neko zna jel se cuje cak cak kad se blica neka kaze). Kratka i pozicije rade normalno. Mjenjao sam osigurace nije do njih. Mene zanima sta sam mogao sjebat jer ne bas na 1.9tdi nepristupacno i malo je trebalo vise vremena cackanja da bi se izvadile sijalice. Nemoguce da sam na obe strane nesto prstima pojebo kad sam izvadio jer je posle vadjenja prve sijalice druga strana radila,a ta strana nije i posle izvzdim i drugu, i onda ne radi ni jedna strana.
 
Nesto si ti tu jos istekakao al nisi ustekao nazad,dovedi dr. Golfa 4 I prati instalaciju nesto si moro zeznit posto je malo usko za promjenit sijalice
 
Član
Pa mjenjo sam osigurace, na onoj semi kad otvorim poklapac ima oznacena dva osgiraca za duga svetla 18 i 19 od 10ampera ja mislim tako nesto brojevi jedan ispod drugog su.
Pa ne znam sta bi mogao na obe strane zeznuti. Jedino taj dzek sto ide u sijalicu ima samo jednu zicu. Ja sam napolju prikljucivao sijalicu izvucem taj dzek nekako i ustekam sijalicu pa probam i nece. Ne znam dal mora sijalica se vratiti u otvor mozda ali nema logike da se vrsti jer na drugom autu sto smo sinoc probali radi i izvan lezista. Da li su duga svetla i maglenke povezani?
Sve i da nadjem 4 1.9 tdi a tesko da mogu ono je usko da necu moci nista vidjeti kako ide sta mucili smo se 15-20min da se istekaju sijaloce, pogotov ova kod akumulatora zeza je osigurac ko da se bila zapetljala i nece napolje al nekako uzvadismo
 
Član
U pravu si bio. Mora u far jer ide jedna zica nije bio prikopcan na masu pa smo rucno spojili na masu i radilo. Onda sam ubacio u far i radi i proradile maglenke.. Nzm na pezou kako je radilo izvan, moguce da nije jedna zica kao u mene na pezou pa zato.
 
Član
Ne znam kako je to moguce, za H1 sijalicu idu dvije zice kao i za svaku drugu i jedna se postavlja na sijalicu a druga na far i da bi radilo sijalica mora biti u faru da se zatvori krug preko metalne baze u faru i metalnog kucista sijalice.

Ja kad sam mijenjao duga svjetla gdje je h1 sijalica sa obicnih halogenih u led morao sam skinuti i taj kabal sa fara da spojim na konektor u led sijalicama. A sigurno mi nikad ni jedna h1 sijalica van fara nije radila kad je na nju uključen samo jedan kabal.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Član
Kod 307 redizajna idu dvije žice direktno, mada sam ja prepravio i stavio masu na ležište jer se od grijanja taj džek istopio.
 
Član
Vidi da nisi otkinuo masu sa kucista fara ili da nije spala nemozes tu sijalicu probat vani mora u far ic.ako i dalje nemoze skini plus klemu neko vrijeme pa vrati i probaj jer poslije led sijalica nekad nece zute sijalice da rade.
 
Top