Posao u Kataru - informacije !!!

Posao u Kataru - informacije !!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RE: Posao u Kataru - pomoc

tvrdoglavi je napisao(la):
dragi MTR,da sam na tvom mjestu ne bih razmisljao sekunde,pa ne moze biti gore neg ovdje...ima tamo dosta nasih ljudi,bila je jednom i emisija na tv-u o nasim ljudima koji su tamo :icon_smile:

Zalosno al' istinito! Moram se sloziti sa tvrdoglavim, svugdje je izgleda bolje raditi nego kod nas, ja isto bih dobro provjerio o cemu se radi, al' sto se tice razmisljanja dal' ostat il' ne, ja sigurno bih bez razmisljanja birao da idem!
 
Član
RE: Posao u Kataru - pomoc

MTR je napisao(la):
citao sam to na forum . hr , a KR . vidio sam dosta tema vezanih za ugovore i te zaj*ancije sa njima , uzimanje pasosa itd , dobro nama Bosancima je dosta lakse nego drzavljanima npr.Hrvatske jer tamo nemaju Ambasade kao mi itd ...
De KR. pljuhni koju sliku ovdje da vidimo :cool:

ma dzaba ti ambasada bez ugovora,isli su ovi i po ambasadama,kazu mi vam mozemo samo pomoci oko napustanja zemlje,nista vise,nemamo nikakve osnove za bilo sta drugo.Tamo ako je sve regularno mozes odlicno zaraditi,ali ako si otisao grlom u jagode naj*o si ga.I tamo se mulja na veliko i vlada gradjevinska mafija,arapi su uredni i plate sve uredno,cak i svabei italijani,ali ova bagra sitnija ti gleda da uzme i ono malo sto zaradis,ja sam na srecu dobro prosao,ali ima ljudi koji su opasno zaglavili.Stavit cu slike kasnije,moram sad raditi.
 
Član
RE: Posao u Kataru - pomoc

ma buraz lud si ako ne odes,jbg sta ima veze,probas,ide ide,ne ide vratis se i to je to,mislim da ti ne moze bit lose,oni su napredniji od nas koliko god hoces,i zemlja su sa jako visokim standardom zivljenja,tako da...ja se ne bi omisljao da sam na tvom mjestu,jos kako si rekao ides preko njemacke firme,ne moze ti bit lose;);)
 
Član
RE: Posao u Kataru - pomoc

ne vracaj se bez ljimuzin, sramota je

Mali info

O zaposlenjima u Qatar-u

i tako dalje :D

vjerovatno se znaju desiti prevare pa angazuj nekog kvalitetnijeg advokata po potrebi bar da ugovor pregleda i objasni o cemu se radi ako ti nesto ne bude jasno i mislim da bi sve trebalo biti uredu, a u zavisnosti od vremena koje planiras dobro provjeri pise li ti da li za to vrijeme smijes napustati zemlju (posto se to zna pojaviti u ugovorima prilikom zaposlenja u inostranstvu) :D
 

MTR

Član
RE: Posao u Kataru - pomoc

Ne idem ja preko njemacke firme ( ne traze mi oni posao ) vec po njihovoj preporuci ( dugogodisnji partneri ) , a nema sanse da se premisljam samo ako ponude dobru cifru i ostale troskove ja odo odma :icon_smile:
 
Član
RE: Posao u Kataru - pomoc

bio je drug dole i kaze da 10 dana nije cuo arapsku rijec, i kaze da ima dobrih zena :D
 
Član
RE: Posao u Kataru - pomoc

de bogati kad se budes vracao ponesi mi bijele zmigavce i zadnju karambolku za W202:lol:
 

MTR

Član
RE: Posao u Kataru - pomoc

boss_C200 je napisao(la):
de bogati kad se budes vracao ponesi mi bijele zmigavce i zadnju karambolku za W202:lol:

:lol::lol::lol::lol::lol: i dobre falcare :D
 
Član
RE: Posao u Kataru - pomoc

evo ti par slika trznog centra "vilaggio" u Dohi povrsine kao centar srebrenika.Trzni centar je napravljen na fazon venecije i kroz cijeli trzni ide kanal i voze gondole,krov je naprvljen u obliku neba a u drugom dijelu u obliku noci sa zvijezdama.U skolopu trznog centa je i klizaliste i zamisli unutra se ljudi klizu,a napolju temperatura 55 stepeni .
U dijelu dje se prodaju skupi svjetski brendovi poput armanija,dolce i gabana i ostali u podnim mermernim plocicama su ugravirani komadi zlata.Jebiga nisam imao aparat prije pa da slikam i centar grada.Grad je prelijep,ima dosta nebodera i fino je uredjen
u narednih nekoliko godina imaju u planu da pozelene veci dio katara.

http://img51.imageshack.us/g/picture109.jpg/
 
Član
RE: Posao u Kataru - pomoc

Ijao, druze, blago tebi...Ae prvo da ti kazem da se ja nebih ni malo razmisljao, ako imas dobru ponudu, sto da ne, jednom se zivi....A drugo, moj kum je inace svetski putnik, radio je po celoj Evropi raznorazne poslove, sad je na zapadu...Iz njegove price samo je bitno da ako imas ponudjen poso, bude dobar taj ugovor i da to sve treba ,,triput meri, jednom seci,, tj. da sve dobro pregledas i da sve razumes...Pa ako sve bude kako treba, i ako nesto uradis, srecan ti put :cool:
 
RE: Posao u Kataru - pomoc

Da ne otvaram drugu temu, vec da postavim ovdje, posto vidim ima forumasa koji su radili i oni koji jos rade u arapskim zemljama (neka me neko ispravi ako sam pogresno nazvao).. Interesuje me kakve su sanse da neko (ja) sa 19 godina nadjem tamo neki pristojan posao, ovdje sam zavrsio srednju masinsku skolu, tacnije "Masinski tehnicar za kompjutersko projektovanje", ocjene variraju vrlodobar/odlican tokom sve cetiri godine, kako vidim trazi se poznavanje engleskog, mogu slobodno reci da se mogu odlicno sporazumijevati na engleskom bez koristenja rjecnika, jer sam ga volio od osnovne i ucio, takodjer poznajem dosta znanja o radovima na racunaru (autocad, 3d modeliranje, office programi itd) to sto sam kroz skolu ucio i dosta toga ostalom samouko nauceno.. Znam da ovo nije prijava za posao, nego me cisto informativno zanima kakvo bi zaposljenje mogao tamo naci! Sto se tice odlaska tu se nemam puno premisljat, nemam zene, djece, trenutno cak ni cure! Sto se tice posla, mogu raditi dosta, vala nije mi mrsko ni 1%, ambicije i zelje su beskrajne! Eh, sad ona druga prica, kakav je "nocni" zivot tamo, kako vidim na forumima sam citao, neko mojih godina ko voli hodati i provoditi se (citaj trazit i cure) da to tamo nije jednostavno bas, sad mozda se varam! Nadam se da ce neko moci odgovoriti sta? Ovdje postici nesto moze jedino da se "uclanim" u mafiju, dilanje droge i slicni poslovi!:lol:
 
Član
RE: Posao u Kataru - pomoc

tamo ima posla,jer cijela drzava je radiliste i non stop se uvozi radna snaga,na mom radilistu gdje sam ja radio radilo je 19.000 radnika,samo na mom radilistu,a takvih radilista je tamo mnogo.E sad fazon je sto ti nemozes uzeti pasos jednostavno i odoh ja u Katar raditi,nego moras preko neke agencije ili neke firme,neko ti mora napraviti radnu dozvolu,legalno preko turisticke vize ne mozes tamo raditi jer ides kao turista,mozes samo na crno.E sad neko ko ti i napravi papire nece te pustiti da ti ides i radis sta hoces,nego te ucjenjuje,tako da moras raditi za njega.I mi smo otisli preko turisticke vize,ali ova arapska agencija i ovaj slovenac imaju neke veze i muljaju,naprave ti vizu dok si na aerodromu u istambulu.Arapi dobro placaju ali dok svako odbije sebi proviziju tebi ostane manje od jedne trecine.

sto se tice nocnog zivota tamo je super,u diskotekama se toci i alkohol,ali je krigla piva 7 eura,pa ti razmisli imas li racuna hodati tamo.Ima i zena nije problem,filipinke su lijepe pravo,ko med,ali za to moras potrositi minimalno 200 eura i to nece svaka,kako se pogodis,ali j*iga radis slatko onda 2 ili 3 dana za to:lol::lol::lol:

ima tamo nasih ljudi koji zaradjuju odlicno,najvaznije od svega je preko koga,ako je kakva ozbiljna firma,mozes zaraditi bolje nego bilo gdje drugo
 

MTR

Član
RE: Posao u Kataru - pomoc

ovdje ima svega za one koji traze posao u zaljevu : http://www.bayt.com/en/home/
 
RE: Posao u Kataru - pomoc

Hvala na odgovoru svacam ja da postoji i velika mogucnost prevare, zato najbolje angazovat odvjetnika da pregleda ugovor koji se potpisuje prije odlaska i sve unaprijed dogovorit! Ma vec duze vrijeme razmisljam da odem gdje u dijasporu radit, ovdje je slabo skroz, al' bas skroz!

@MTR hvala na linku!

code: KR je napisao(la):
tamo ima posla,jer cijela drzava je radiliste i non stop se uvozi radna snaga,na mom radilistu gdje sam ja radio radilo je 19.000 radnika,samo na mom radilistu,a takvih radilista je tamo mnogo.E sad fazon je sto ti nemozes uzeti pasos jednostavno i odoh ja u Katar raditi,nego moras preko neke agencije ili neke firme,neko ti mora napraviti radnu dozvolu,legalno preko turisticke vize ne mozes tamo raditi jer ides kao turista,mozes samo na crno.E sad neko ko ti i napravi papire nece te pustiti da ti ides i radis sta hoces,nego te ucjenjuje,tako da moras raditi za njega.I mi smo otisli preko turisticke vize,ali ova arapska agencija i ovaj slovenac imaju neke veze i muljaju,naprave ti vizu dok si na aerodromu u istambulu.Arapi dobro placaju ali dok svako odbije sebi proviziju tebi ostane manje od jedne trecine.

sto se tice nocnog zivota tamo je super,u diskotekama se toci i alkohol,ali je krigla piva 7 eura,pa ti razmisli imas li racuna hodati tamo.Ima i zena nije problem,filipinke su lijepe pravo,ko med,ali za to moras potrositi minimalno 200 eura i to nece svaka,kako se pogodis,ali j*iga radis slatko onda 2 ili 3 dana za to:lol::lol::lol:

ima tamo nasih ljudi koji zaradjuju odlicno,najvaznije od svega je preko koga,ako je kakva ozbiljna firma,mozes zaraditi bolje nego bilo gdje drugo
 
RE: Posao u Kataru - pomoc

almir_gr je napisao(la):
Da ne otvaram drugu temu, vec da postavim ovdje, posto vidim ima forumasa koji su radili i oni koji jos rade u arapskim zemljama (neka me neko ispravi ako sam pogresno nazvao).. Interesuje me kakve su sanse da neko (ja) sa 19 godina nadjem tamo neki pristojan posao, ovdje sam zavrsio srednju masinsku skolu, tacnije "Masinski tehnicar za kompjutersko projektovanje", ocjene variraju vrlodobar/odlican tokom sve cetiri godine, kako vidim trazi se poznavanje engleskog, mogu slobodno reci da se mogu odlicno sporazumijevati na engleskom bez koristenja rjecnika, jer sam ga volio od osnovne i ucio, takodjer poznajem dosta znanja o radovima na racunaru (autocad, 3d modeliranje, office programi itd) to sto sam kroz skolu ucio i dosta toga ostalom samouko nauceno.. Znam da ovo nije prijava za posao, nego me cisto informativno zanima kakvo bi zaposljenje mogao tamo naci! Sto se tice odlaska tu se nemam puno premisljat, nemam zene, djece, trenutno cak ni cure! Sto se tice posla, mogu raditi dosta, vala nije mi mrsko ni 1%, ambicije i zelje su beskrajne! Eh, sad ona druga prica, kakav je "nocni" zivot tamo, kako vidim na forumima sam citao, neko mojih godina ko voli hodati i provoditi se (citaj trazit i cure) da to tamo nije jednostavno bas, sad mozda se varam! Nadam se da ce neko moci odgovoriti sta? Ovdje postici nesto moze jedino da se "uclanim" u mafiju, dilanje droge i slicni poslovi!:lol:

U Saudiji su dosta trazeni, masinski, gradjevinski i ostali tehnicari, ali za rad na gradjevini, postavljanje klima, elektronika itd..., a sto se tice AutoCAD i poznavanja programa, nista se ne priznaje bez da si inzinjer. A firme koje rade dole to su uglavnom iz Europe. Moras prvo ovdje (u Europi) naci firmu za koju ces raditi. A sto se tice nocnog zivota, sto se tice Saudije, mozes zaboraviti na ono na sta si naviknut ovdje. Tamo se uglavnom izlazi u Shoping Centre, muska omladina se folira sa autima, trkaju se i tako, mislim nema diskoteka, folkteka i ostalog...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top