porast temperature motora mondeo

porast temperature motora mondeo

Član
zdravo ljudi imam problem sa mondeom 2000god problem se javio prije 1mjesec naime : kad vozim normalno magistralom temperatura motora mi je normalna a kad skrenem negdje u neko selu gdje su krivine uska cesta drugom ga vozim i onda mi pocinje naglo dizati tempraturu priblizi se crvenom . isti je slucaj u koliko ga dobro nagazim u startu . pa sad sta vi mislite u cemu je problem ? jeli neko imao ovakav problem .hvala unaprijed znaci temperaturu dize samo ako vozim drugom duze vremena a trecom i ostalim normalna
 
Član
Ma termostat, provjeri sta je sa ventilatorima pale li se uredno i to.
Nije neki velik kvar ako je samo kvar, a ako si ga tako vozio mimo radne temperature moze biti svasta tu uff ;)
 
Član
vozio sam jbg ali cim vidim da je digo temperaturu ja mu dam jos gasa i u trecu i kroz selo idem ko sumaher xd onda opada temperaura a termostat je uredu provjerio sam nezz za propelere moram vidjeti i to
 
Član
Pa kako si provjerio da nije termostat? Jesi li stavljo drugi ili sta? On i kad je nov moze da je sjeban
 
Član
vozio ga majstoru on nesto testiro kaze ok je pa sad ..vjerovati mu ili ne to je pitanje
 
Član
isti problem ja imao.pa sam djelimicno rijesio.
Otisao termoprekidac na motoru,a termostat ok.od njega nije mogao da upali ventilator-propeler.samo skinuo s termoprekidaca i radi sada.a isto tako dizalo temp.kad su manje ulice,1.,2...
Eh moze ti biti i da nemas vode u hladnjaku,pa naspi ako fali.mozda gdje pusta.i to kad sam uradio odmah dr.prica.barem kad je auto i u mjestu ne dize.mozda ne bi bilo lose da ti ko ispere hladnjak pod pritiskom.ima u njemu ponekad i kamenca.a i masnoce ostane.eto to ti je osnovno.
Imas jos i termostat ako je on vec
 
I ja sam imo isti problem sa mojom vectrom, kad vozim brzo vjetar ga hladi i temp je normalna, cim po gradu vozam, vozi stani, digne na 100%, brusio glavu bila kriva, mijenjo termostat, termoprekidac i opet mi dizo al malo manje, cesto sam gubio vodu, moro sam dosipat, odem majstoru i zamijeni mi crijevo na kojem je pustalo vodu, i sad mi ne dize vise temperaturu
 
Top