Popravka hrđe

Popravka hrđe

Član
Pozz ljudi, jutros ugledam kod vozača bliže točku na pragu mi izbija hrđa, i ispod crne mat farbe osjetim "balončiće".
Veličine je ko 4 prsta, kontam sada koliko bi me koštao majstor da iskruži taj komad praga pa zavari nanovo.
Ja bih kasnije ofarbao :D
Ako ko zna koliko bi mi realno trebao majstor naplatiti bio bih mu zahvalan :) pozz
 
Član
Pa mozda ne moras isjecati dio. Prvo samirglas da vidis koliko je duboko, poslije zastitis i prelakiras
 
Član
Zato i ja kontam bolje spriječiti nego liječiti, iskružiti to i možda još okolo, samo ako je to 200-300KM da ne gledam u to do ljeta (a do tad ce mozda biti i veće :arghh:)
Pravo mi krivo, a sad pitanje hoće li se još šta slučajno pokazati dok budem šmirglao, pa još i to popravljati treba.
Da imam aparat za varenje mozda bi mogao sam, ali eto. :meh:
 
Član
Pa ako bude kada budes smirglo sasmirglaj do metala. I napravi rastvor vode i sirceta i premazi. ( Ovo ce da ubije svu postojecu hrdju) I nakon toga ako je negdje iznutra ili ispod auta dio koji se radi. Ja bi nanio sprickit, anti gravel, pa farbu.
Ako nema hrdje sa unutrasnje strane metala. Nema sanse da se ova vrati.
 
Član
Uzmi fleksu i izbrusi svu koroziju pa ofarbaj to nekom antikorozivnom bojom,
imaš one za metalne ograde to je najeftinije a služi svrsi.
Gdje je ostala rupa na pragu pređi je mrežicom za regips,ona što ide na spojeve samoljepljiva,
preko mrežice navučeš alu kit i na kraju to ofarbaj opet bojom.
Pošto je prag crn nije ti potrebna neka savršena obrada samo ošmirglaš kit da je glatak.
Ovo provjereno drži 2-3god da nigdje ne izbije korozija može da posluži da se ne širi dalje a sav materijal te izađe možda 20km
 
Član
Ok, hvala na savjetima, mozda cu ova sedmice ako bude onako bolji dan probati to sam uraditi :D
 
Top