Pooomoc

Pooomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
z3k4 je napisao(la):
Trebao si da otvoris temu neku novu recimo Eddo u pripremi za db drag sa novom limuzinom:lol:
Pa da pricamo fino da ti pomognemo

Evo sada sam se ja cuo sa Antaresom koji prati to sve i on mi je rekao da ne moze pc4000 u street A ,ali zato moze pc3000 :lol:
Joj sto cemo da popijemo ban i ti i ja zbog ovoga otovri temu neku posebnu ;)

http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=17369

nadam se da ce se mod slagat ....
 
Član
eddo je napisao(la):
druze evo iskreno ti kazem sretno ti sa mezom, cugom i jaranom .... nadam se stvarno da znate sta radite .... u suprotnom auto ce 99% zavrsit kod nekog majstora a ti ces 2 puta placat 1 poso .... za svaki slucaj evo jos jednom www.caraudio.ba ....

hvala:icon_smile: a ni ja ne kontam zasto bi zbog kutije auto zavrsilo kod majstora:icon_question:
I jos pitanja: po vasem misljenju koja je bolja kutija kompresiona ili bass reflex? Odnosno koja ce mi bolje svirati iskljucivo za slusanje (hausica, neki techno...)?
 
Član
Zatvorena kutija ti je najednostavnija za izradu i za proračun.Strujanje zraka koja su unutar kutije ne izlaze vani pa ti zvuk proizvodi membrana zvucnika.Ove kutije su ti dosta tise od bass reflex kutija.Ali zato imaju cisci bass i tisi.Sve ti je drug do kakve muzike slusas u autu npr techno gdje ti basovi neidu duboko.
Woofer ti moze podnijeti vise snage zbog kompresionog zraka koji se stvara unutar kutije i pokreti membrane nisu nikada makismalni.
A ako vec ides na otvorenu soluciju veca ti je iskoristviost samoga woofera a samim tim im nije potrebna velika snaga ,bass ti je znatno dublji ali moze se to srediti da ti bude i visok jer se litrazom kutije i odgovarajucim portom sve da srediti.Ako slusas rep onda pravi ovu.hahahaha sala mala opet malo vidis
Znaci slusas techno onda moze da ti ide u zatvorenu jer ti bassovi nicu previse duboki.
Toliko
 
Član
z3k4 je napisao(la):
Zatvorena kutija ti je najednostavnija za izradu i za proračun.Strujanje zraka koja su unutar kutije ne izlaze vani pa ti zvuk proizvodi membrana zvucnika.Ove kutije su ti dosta tise od bass reflex kutija.Ali zato imaju cisci bass i tisi.Sve ti je drug do kakve muzike slusas u autu npr techno gdje ti basovi neidu duboko.
Woofer ti moze podnijeti vise snage zbog kompresionog zraka koji se stvara unutar kutije i pokreti membrane nisu nikada makismalni.
A ako vec ides na otvorenu soluciju veca ti je iskoristviost samoga woofera a samim tim im nije potrebna velika snaga ,bass ti je znatno dublji ali moze se to srediti da ti bude i visok jer se litrazom kutije i odgovarajucim portom sve da srediti.Ako slusas rep onda pravi ovu.hahahaha sala mala opet malo vidis
Znaci slusas techno onda moze da ti ide u zatvorenu jer ti bassovi nicu previse duboki.
Toliko

ok probat cu naci nekoga da mi izracuna za bass reflex,a zatvorenu cu napraviti pa koja mi bude bolja ostavit cu:icon_smile:
Hvala drug na savjetima
Pozz
 
Član
za taj zvucnik zaboravi bass reflex kutiju. stavi ga u 30L kompresiju i cao. vodi racuna da ti je kutija dihtuje. zalij sve spojeve silikonom iznutra i svako 10cm stavi sarafe. uzmi MDF ili ivericu minimalno 18mm.

za to pojacalo minimalno 10mm2 kablove pojacaj masu sa akumulatora i to je to.
 
Član
Faris_D je napisao(la):
za taj zvucnik zaboravi bass reflex kutiju. stavi ga u 30L kompresiju i cao. vodi racuna da ti je kutija dihtuje. zalij sve spojeve silikonom iznutra i svako 10cm stavi sarafe. uzmi MDF ili ivericu minimalno 18mm.

za to pojacalo minimalno 10mm2 kablove pojacaj masu sa akumulatora i to je to.

Super i ja sam tu tako rekao da je woofer za kompresije 27.5-30L.
Ma moze da ide sa sarafima i svako 5 cm barem to nije skupo ;)
 
Član
evo napravio sam kompresionu kutiju od neke iverice debljine 2 cm,perfekno zadihtovana prvo drvofiksom pa silikonom:icon_smile: ima tacno 29,97 l :icon_smile:
sutra cu jos da kupim cinceve i onda da to sve povezem

interesuje me jos ono nesto ko platno ko vuna neznam ni ja sta je,sto dodje u fabrickim kutijama (za kucne zvucnike) pa ima li potrebe to stavljati i za sta uopste to sluzi:icon_smile:
 
Član
evo sastavio sam sve sam:icon_smile: dobro pravo svira, jos malo neke dorade,da ubacim jos zvucnike u vrata...i to je to.
Hvala na pomoci :cool:

p.s
da mi se eddo ne brine sve je dobro proslo nije auto zavrsilo kod majstora a uz to i sve sam sma naucio;)
 
Član
Super drugar neka si ti zadovoljan ;)
I neka si naucio nesto sam eto neka ti je sa srecom i samo brpaj ;)
 
Član
platno za tapaciranje kutije mozes nabaviti na www.caraudio.ba ono je samoljepljivo. jedno pakovanje ima rolnu platna dimezija 140x70cm. sto je u praksi dovoljno za tvoju kutiju.
 

IGY

Član
ovo platno sto ti Faris preporujuje je odlicno, kosta 25 km ovo pakovanje i vrlo je lako rukovati sa njim
drago mi je da si uspio i dokazao eddi da se moze sve sam ;)
 
Član
nazalost na forum moze doci svako i pisati sta hoce. nekome ko nije upoznat s materijeom je onda tako jako tesko razdvojiti sta je ok a sta nije.

on topic. taj materijal MOQ je profesionalna naprava i jako je lako raditi s njim. samo napomena da treba imati novu ostricu na saklpelu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top