Pontiac Trans am Targa 5000ccm V8

Pontiac Trans am Targa 5000ccm V8

Član
Uzeo novi woofer,pa sam ipak odlucio da Pontiac malo zasvira,samo jos da smislim kako da to ubacim u njega...


Malo carbona
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
hebes konjazu kad ima momenta ko kamion, ide on dobro iako se cini malo ks.
Moment je nebitan,ima ga puno jer se vrti sporo,ima dug hod klipova duge klipnjace pa tako ima dugu polugu na radilici(isto kao i dizeli) Newton na metar poluge ;) Nm ili kg/m i zato ga je puno,al to sve gubi na dugom mjenjacu inace bi mu i krajnja brzina bila kao u kamiona pa ima mjenjac npr 5:1 a neki VTEC koji se vrti do 9000 rpm od 160 ks npr15:1 i na tocku isti moment.Snaga je vazna,ona je potencijal na tocku ali prednost je sto je jako rasterecen zasigurno i vjerovatno vrlo trajan motor. ;)
 
Član
Ne bih se slozio da obrtni moment nije bitan!
Imao sam Hondu CRX v-tec,jedini auto kojeg mi je zao sto sam prodao...
 
Član
Zoki SO je napisao(la):
Ne bih se slozio da obrtni moment nije bitan!
Imao sam Hondu CRX v-tec,jedini auto kojeg mi je zao sto sam prodao...
Moment radilice ti je duzina poluge na radilici.Nm,kolicina newtona sile na poluzi od metar duzine :)Sistem poluge ti je opet mjenjac i moment se moze povecati prenosom a snaga ne.
Sve zavisi koliko okretaja i momenta imas=SNAGE i sto imas vise snage mozes imati vise momenta na tockovima,momenta mozes dobiti koliko hoces iz bilo kojeg motora i sa dovoljno reduciranijm mjenjacem matematicki mozes dobiti milijun Nm na tocku iz bilo kojeg motora bez priliva dodatnog goriva ako imas dovoljno kratak mjenjac .Dobro je sto je u takvih motora obicno njegov maximum smjesten na niskim okretajima pa su dodatno rastereceni .

v-tec,simbol motora sa malim momentom, puno snage i malo ccm jer ima puno rpm i mali hod klipova ali na konjazu tvoga sadasnjeg stroja ima dvostruko manji moment i kraci mjenjac uz isti top speed,ali jesi li vidio kako pali gume ;)
 
Član
Rucno pranje je imalo efekta
p7kl.jpg
ii9u.jpg
33ul.jpg
kpsj.jpg

Mali burnout
j6bq.jpg

Useko se u asvalt
qhyi.jpg
5j5x.jpg

o3t4.jpg

I uzeto 1 mesto za Best Low Car U Loznici
6dqb.jpg
 
Član
Malo novosti...Isterao sam Pontiac-a na Street Race u Osijek... Auto prevazisao moja očekivanja,ali i po reakcijama drugih,ostali su iznenadjeni više od mene Vozio sam klasu 14s,najbolje vreme sa reakcijom 13.9... Vreme auta 13.7 S'obzirom da sam prvi put kao učesnik,i da je jako teško voziti svaki put jednako,jer mi auto proklizuje jako puno, Ja sam prezadovoljan...
 
Top