pontiac fiero-pomoc

pontiac fiero-pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Namjeravam da kupim jedan sportski auto.Naime radi se o Pontiac Fiero iz 87.god.Auto je trenutno neispravno,tacnije nema motora,auto je zadnji pogon i motor se nalazi pozadi.nesto sam nacuo da moze motor od opela.E sad mene interesuje da li vi znate nekoga ko radi te prepravke i ko bi mi to mogao zavrsiti,jer auto mi je poprilicno dobar i nije nekih strasnih para.Hvala unaprijed za sve informacije.
 
Hmm imas momka u Beogradu koji radi samo Amere, to je "klapa" frendova koja se bavi tim Amerima...Potrazi na www.oldschoolhr.com forumu o njemu pa mozda cak ima i motor za taj auto...

Evo ti i link na tu temu http://www.oldschoolhr.com/forum/viewtopic.php?t=7119
 
roki_actros je napisao(la):
Hmm imas momka u Beogradu koji radi samo Amere, to je "klapa" frendova koja se bavi tim Amerima...Potrazi na www.oldschoolhr.com forumu o njemu pa mozda cak ima i motor za taj auto...

Evo ti i link na tu temu http://www.oldschoolhr.com/forum/viewtopic.php?t=7119



Mislio sam,kad bih mogao naci koga ovdje,u BIH,ali ako ne raspitacu se o tom momku,u svakom slucaju hvala na informaciji.
 
Pokusaj stupiti u kontakt s tim covjekom, on ti zna sve te "amer dilere" po Ex Yu i sire, pa ce te vjerovatno uputiti...
 
Član
cera-fiero je napisao(la):
Iceman je napisao(la):
A da slucajno nije u pitanju crveni Fiero iz Sarajeva?

Ne druze ovaj je zuti,a znam i za tog crvenog ako mislimo na istog.

Aha pa evo ovako taj crveni je jedno vrijeme bio u mom vlasnistvu pa je sada kod mog pravo dobrog prijatelja, istina moze se sa malo prepravki upakovati Opelov motor jer je u ovom bio jedno vrijeme 1.6 iz kadeta kojem je pukao blok od zime. Nakon toga kupio sam 2.0 16V iz Calibre, trebao to spojiti i prodam ga ovom prijatelju.
 
Iceman je napisao(la):
cera-fiero je napisao(la):
Iceman je napisao(la):
A da slucajno nije u pitanju crveni Fiero iz Sarajeva?

Ne druze ovaj je zuti,a znam i za tog crvenog ako mislimo na istog.

Aha pa evo ovako taj crveni je jedno vrijeme bio u mom vlasnistvu pa je sada kod mog pravo dobrog prijatelja, istina moze se sa malo prepravki upakovati Opelov motor jer je u ovom bio jedno vrijeme 1.6 iz kadeta kojem je pukao blok od zime. Nakon toga kupio sam 2.0 16V iz Calibre, trebao to spojiti i prodam ga ovom prijatelju.

pa jel to tesko prepakovati,pricao sam sa ovim svojim mehanicarom,njega brine struja,ako ti nije tesko samo da mi malo blize objasnis kakve su prepravke u pitanju i dali ima negdje ovde potrosnih dijelova za njega(mislim:diskovi,disk plocice....itd)ili se i to moze prepravljati.Hvala puno za sve informacije.Pozz
 
Član
cera-fiero je napisao(la):
Iceman je napisao(la):
cera-fiero je napisao(la):
Iceman je napisao(la):
A da slucajno nije u pitanju crveni Fiero iz Sarajeva?

Ne druze ovaj je zuti,a znam i za tog crvenog ako mislimo na istog.

Aha pa evo ovako taj crveni je jedno vrijeme bio u mom vlasnistvu pa je sada kod mog pravo dobrog prijatelja, istina moze se sa malo prepravki upakovati Opelov motor jer je u ovom bio jedno vrijeme 1.6 iz kadeta kojem je pukao blok od zime. Nakon toga kupio sam 2.0 16V iz Calibre, trebao to spojiti i prodam ga ovom prijatelju.

pa jel to tesko prepakovati,pricao sam sa ovim svojim mehanicarom,njega brine struja,ako ti nije tesko samo da mi malo blize objasnis kakve su prepravke u pitanju i dali ima negdje ovde potrosnih dijelova za njega(mislim:diskovi,disk plocice....itd)ili se i to moze prepravljati.Hvala puno za sve informacije.Pozz

Pazi sto se tice struje svaki dobar elektricar koji ima malo vise slobodnog vremena ti moze instalacije prespojiti a po pitanju potrosnih dijelova jedino ti je rjesenje eBay jer kod nas nemas negdje kupiti za njega ni novo ni polovno. Ovo su jedina dva Fiera za koja ja znam u BiH ima jos jedan iz Sarajeva bordo al on je vec novija generacija...
 
Član
cera-fiero je napisao(la):
yosma je napisao(la):
Pa što ne vidiš onog žutog što Sinbra prodaje kod Mramora na putu Tz-Srebrenik?

E ne znam za tog,ako mozes malo tacnije da mi pojasnis gdje se nalazi,pa da ga odem pogledati.Hvala.

Men se čini da je isti kao taj na slici,vidjam ga često jer sam terenac.Sinbra bezninska pumpa i supermarket u Ljepunicama,možda 5 KM on petlje Šići brod.
 

gox

Član
imas drug u sarajevu na tranzitu stoji crveni fiero motor ti moze kudra mehanicar iz sarajeva ubaciti i imas jednog od mog druga na alipasinom u njemu je motor iz fiata brava 16 ventila a auto ko auto nije los samo ces imat problema sad za registraciju zbog tog motora sad je tehnicki obavezan
 
GOX01 je napisao(la):
imas drug u sarajevu na tranzitu stoji crveni fiero motor ti moze kudra mehanicar iz sarajeva ubaciti i imas jednog od mog druga na alipasinom u njemu je motor iz fiata brava 16 ventila a auto ko auto nije los samo ces imat problema sad za registraciju zbog tog motora sad je tehnicki obavezan

Kudra ga ubacuje već 3 godine :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top