Ponovio se... Ford

Ponovio se... Ford

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

edo

Član
eto prodao forda eskorta karavan i onda sam krenuo u potragu i
bilo je mnogo dilema jer sam bio ograničen sa finasijama(do 5000 km)
i bilo je mnogo opcija(audi 80,golf 2,m 190E itd...)

i na kraju mi ispadne Ford Eskort 1.6 16V 1995 godina,auto je kupljeno
od mog druga,od opreme ima servo volan,centralnu bravu,daljinsko
zaključavanje,2X airbag i šiber,boja je metalik plava...

nakon što sam kupio auto odmah sam ugradio plin u višegradu
kod poznatog majstora vase,otišao sam kod njega jer dosta raje
se žali na ove iz lukavice,a hvale ovi koji su radili u višegradu...

i šta da kažem nego da sam oduševlljen kako je ispalo,jer sada za
25 km u gradskoj vožnji pređem 300 km,naravno to zavisi kako je
naštimana potrošnja plina...ali uglavnom meni je extra jer motor ima
90 ks,tako da se plin i slabo osjeti...

na autu ima nekih radova(lim itd)ali to ču da vremenom uradim,naprijed
je strašno udoban(sportska sjedišta origigi),trokraki volan itd...



http://img229.imageshack

[URL=http://img57.imageshack.us/my.php?image=dcfc0153yi1.jpg][IMG]http://img57.imageshack.us/img57/2559/dcfc0153yi1.th.jpg



oprostite ako slike budu frljave,ne kontam koji red da kopiram za forum
na imageshack...
 

edo

Član
RE: Ponovio se...

tamo u pozadini drug mazija burek...hehehehehe...na putu iz Višegrada...
 

edo

Član
RE: Ponovio se...

i što se tiče plina sistem je slijedeći(pošto je ajnšpric mašina):auto se upali na benzin,
i naštimao sam tako da se nakon 2000 obrtaja automatski prebaci na plin i to je to,nema
nikakve zajebancije(koja se dešava kod karburatora)...

uzeo sam bocu od 40 litara da mi ostane prostora u gepeku,još jedna dobra stvar je da
ukoliko mi u vožnji nestane plina opet se automatski bez ikakve frke prebaci na benzin...

najviše mi se sviđa to što se može štimati potrošnja plina,ako želite da auto ide brzo(otvorene
ceste itd,samo se okrene ventil,ali je potrošnja veča,a za gradske vožnje se smanji i potrošnja je
puno manja...
 
Član
RE: Ponovio se...

Nek je sa srećom, dobar izbor auta ( ima ga i moj brat ). Auto malo troši i benzin ( možda duplo manje od mog :lol: )
 
Član
RE: Ponovio se...

Fin autic, nek je sretno :)

Btw da te pitam za taj ventil, gdje se on nalazi ? :D I mozes li po potrebi ti sam, ako hoces, da prebacis na benzin ? I kolko te izasla instalacija? :)
 

edo

Član
RE: Ponovio se...

nalazi se pod haubom,nije to klasični ventil več kružić,prema desno se smanjuje(manja potrošnja,malo slabije auto ide samo uz brdo),desno se pojačava(veča potrošnja,auto ide bolje nego na benzin...

instalacija me koštala 680 km,jer je ajnšpric...majstor je extra,ne lažem te jer je čovjek zamijenio
sva moguća crijeva kroz koja je benzin išao(dok ovi u lukavici to ne rade),sam radi(nema 5 ljudi da ti hebu auto) itd...

radi samo sa LOVATO originalnim uređajima,a inače je radio prije u čačku u srbiji,vjeruj mi dok sam
bio kod njega 5 ljudi iz Sarajeva je zvalo i naručivalo se,...

cijena zavisi ako je kod tebe karburator onda je jeftinije,dok je za ajnšpric i poluajnšpric malo skuplja instalacija...ali preporučujem svakome ko ne može podnijeti potrošnju svog benzinca,pa
meni sad troši manje od dvojke dizela,a imam auto od 90 ks i ne slušam razno rzane krikove...

sutra ču ti ovdje ostaviti broj telefona pa se raspitaj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top