ponekad drmne struja

ponekad drmne struja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav,
Nije nikakav kvar ali neznam koga bih pitao za ovu pojavu što se ponekad desi. Naime nakon vožnje prilikom zatvaranja vrata kada dohvatim do lima pecne me eliktricitet. Ako neko zna zbog čega se javlja i kako ga ukloniti neka me posavjetuje.Hvala.
 
Član
Manje nosi odjecu koja ima vune u sebi.Hahahahahahaha.
Salu na stranu.IMas kupiti po autodijelovima onu gumu sto se zakaci za pod i vuce po zemlji kad vozis.Ona ti odvodi elektricitet u zemlju jer ima zicu u sebi.Mozes je vidjeti na kamionima pogotovo cisternama.Ja sam sa tim rjesavao taj problem.A da malo pecne lazes.Mene je znalo dobro opalit.
 
Član
Za one koji su spavali na casovima fizike u skoli :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Static_electricity
 
Član
syncro je napisao(la):
Za one koji su spavali na casovima fizike u skoli :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Static_electricity

Iskreno nisam ni bio na fizici nit sam je kad volio al kad me pocelo pucat po prstima morao sam nauciti.Hahahahahahahahahahahahahahaha
 
preko ljeta i za vrijeme suncanih dana puca ohoho (zimi jok).....
ja zatvaram vrata laktom (bilo cim samo da ne diram vrata golim rukama - moracu kupiti rukavice :) )......
 
Član
Đe si ba Ajdine legendo. Ma drmne jarane pravo al' reko da ću možda pretjerati. Znači kupiti rep i pričvrstiti na šasiju. Hvala momci na odgovorima i poduci iz fizike ( valjda sam lufto tada sa časa ).:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
samy65 je napisao(la):
Đe si ba Ajdine legendo. Ma drmne jarane pravo al' reko da ću možda pretjerati. Znači kupiti rep i pričvrstiti na šasiju. Hvala momci na odgovorima i poduci iz fizike ( valjda sam lufto tada sa časa ).:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

Najjeftinije rjesenje i najbolje druze moj.A nisi jedini koji je lufto sa casova.Hahahahaha.
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
Imas kupiti po autodijelovima onu gumu sto se zakaci za pod i vuce po zemlji kad vozis.Ona ti odvodi elektricitet u zemlju jer ima zicu u sebi.Mozes je vidjeti na kamionima pogotovo cisternama.

Time sam rijesio problem na Passatu :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top