Pomoc

Pomoc

prosle godine na kadettu radio sam pragove i obrve, e pragove sam zastitio a obrve su mi od nekidan do sad korozirale najvjerovatnije od soli, cime je najbolje da to opet zastitim da bude dobroo
 
Član
riki_gsi_16v_2 je napisao(la):
prosle godine na kadettu radio sam pragove i obrve, e pragove sam zastitio a obrve su mi od nekidan do sad korozirale najvjerovatnije od soli, cime je najbolje da to opet zastitim da bude dobroo

Ja sam kod sebe, bile mi malo krenule obrve na golfu hrđati, uzeo ošmirglao, prvo malo krupnijim a onda vodenim šmirglom, pa onda premazao šprickitom i na kraju kistom svojom originalnom bojom i to je to... ;)
 
Član
tesko da ces to moci drug tako kao sto radis :icon_confused:
Morat ces izrezati taj dio i staviti drugi dio lima pa zavariti ako hoces da bude dobro ;)
 
Član
Nema tu pomoći ,jer korozija napada lim sa unutrašnje strane. Tako da izvana možeš samo zamaskirat za kratko vrijeme. Jer što se izvana vidi kao mala tačka korozije ,sa unutrašnje strane je bar 5 puta veće.
Vjerovatno kad si radio rubove nisi mjenjao i unutrašnji rub ,tako da sa njega odmah pređe korozija na zdravi lim.
Ja sam radio jednu Asconu 2006. godine i još uvijek nije izbila .Ali sam mjenjao i vanjski i unutrašnji rub ,i u rubove nalio neki vosak što se vojna vozila zaštićuju.
Poenta svega toga je da se lim iznutra dobro zaštiti , jer izvana nema potrebe ,farba je dovoljna zaštita.
A zaštita što se stavlja na pragove , nema ulogu da štiti od korozije , nego da štiti lak od udara kamenja , jer je elastična.
 
zavisi sve sta je i kuda koroziralo,, ako je i sa vanjske i unutrasnje strane onda
prvo moras uraditi adekvatnu zastitu iznutra,, a izvana se zna kako se radi , potrazi u temi DIY
a za zastitu koristis temeljnu boju, dekalin, kobit, body zastitu i sl,,
 
Član
Imas onaj bitumen u spreju, sto se nanosi na podvozje. Mozda bi sa tim mogao zastiti.
 
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
jesi li ikada vario obrve,,

ado zavisi sta je u pitanju i je li ikada vareno, napamet se to tesko moze reci sta je



da da korozija je izbila samo na onim djelovima gdje je var bio.
obrve su nove stavljene kao i pragovi, pragovi su zasticeni kobitom crnim i to je uradjeno lijepo izgleda a obrve kud je var bio probila je korozija ..
 
Član
Fino ti to isjeces i uzmes pocincani lim iskrojis,zavaris voskiras iznitra i vjecnost!Tako sam ja drugu uradio jos se tada stelio veze nisam imao i dan danas dobar! :)
 
Top