POMOĆ

POMOĆ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pola frendova je pokupovalo ovaj sub...
prejeftin je..
ZANIMA ME JEL TO STA VALJA,ILI JE SMEĆE?
pa tko se konta neka pomogne...
hvala...



SUB IMPULSE MB650 17CM!!!
SUB 17CM,300W MAX - 100W RMS,VENTILACIJA ZAVOJNICE,88DB!
 
Član
kod mene na polici toliki zvucnici. mora da je neka mini izvedba woofer-a.

koliko li ih samo treba za street A klasu :D:D:D
 
Početnik
to je kick woofer, njegov range je recimo 63hz pa gore, zavisno kako ga instaliras, a ja bi preporucio panel moze to fino svirati , cak mozes od takva 2 napraviti SW jedinicu, DLS ima kit koji se zove RW6 koji ima upravo 2x 16.5cm zvucnike i nebi vjerovao kako svira. znaci uz malo maste i znanja mozes svasta uraditi ....


@emirEX_Sa za dB drag ovakav zvucnik se ne broji kao woofer, najmanje sto se broji je 8" ili 20cm, i takvih od 20cm treba max 3 za SA klasu
 
Član
.......skoro svaki zvucnik je dobar samo treba napravit za njega dobru kutiju....bass reflex cijev i skretnicu...........
 
Član
@freak
i FIRST AUSTRIA kad stavis u dobru kutiju svira slicno kao DLS Reference serija u vratima bez kutije ? :D

dobar zvucnik kad stavis u guzicu on ima dobro da svira... kutijom sredjujes druge stvari
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
@freak
i FIRST AUSTRIA kad stavis u dobru kutiju svira slicno kao DLS Reference serija u vratima bez kutije ? :D

dobar zvucnik kad stavis u guzicu on ima dobro da svira... kutijom sredjujes druge stvari

kutija je najbitnija (i cijev da se ne raspadne) ja imam u sobi subwoofer od 25w rms (50 peak) i čije se bolje od frendovog 75w rms, zato jer je moj od logiteca i ima jebenu kutiju, posebni materijali, dimenzije,itd. nemoj jebat da kutija nije bitna, ja sam elektrotehničar i kužim se u te stvari
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
@freak
i FIRST AUSTRIA kad stavis u dobru kutiju svira slicno kao DLS Reference serija u vratima bez kutije ? :D

dobar zvucnik kad stavis u guzicu on ima dobro da svira... kutijom sredjujes druge stvari

nemoj se praviti pametan....kako god imas dobar i kvalitetan zvucnik neces dobit "pravi bass" ako za njega ne napravis kutiju odredjene litraze,odgovarajuci promjer cijevi i ako mu ne srezes frekvenciju....npr imam sub doma radjen (20cm zvucnik) i bolje svira i od nekih 40-ki :)
 
Početnik
afaik nema 40cm sub, ima 38 i 46cm ..

20cm nemoze nikad potegnuti toliko duboko kao jedna 38ca ili 46ca, jednostavno valna duzina je prevelika za membranu 20ke za frekve ispod 50hz ..

kako bi rekli 50% of sound is installation...


edit:
BTW , ne ide svaki zvucnik u BR kutiju kao sto ne ide ni svaki u kompresiju, zato postoje TS parametri koji odredjuju kakva kutija treba..
 
Član
muha je napisao(la):
afaik nema 40cm sub, ima 38 i 46cm ..

20cm nemoze nikad potegnuti toliko duboko kao jedna 38ca ili 46ca, jednostavno valna duzina je prevelika za membranu 20ke za frekve ispod 50hz ..

kako bi rekli 50% of sound is installation...


edit:
BTW , ne ide svaki zvucnik u BR kutiju kao sto ne ide ni svaki u kompresiju, zato postoje TS parametri koji odredjuju kakva kutija treba..


ps...samo sam hti reci s ovim postom gore da nije isto zvucnik bez kutije ili s njom....a dobar bas bez kutije nemozes dobiti pa da se postavis na trepavice...;)
 
Ali ni "cijev" ne ide na sve woofere, jer neki od njih i nisu napravljeni da budu "bas-reflex" nego da sviraju samo u kompresionim kutijama. Zato kad kupis nesto dobro se informisi kod dilera ili na netu kakav je to zvucnik i sta je za njega predvidjeno.
Ako nema povratnih informacija od tamo, imas @muha ovdje :)

pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top