pomoc

pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
gledaj brate ako sam te skontao to je kod tebe prizma i ako ti je u osnovi jednakokraki trougao onda ti ide ovako


V=(a*ha)/2*H

a ako ti je u osnovi pravougli trougao ides sa ovom formulom V=(a*b)/2*H

i imas trecu varijantu ako ti je pravilna trostrana prizma V=(a*a* korijen iz 3)/4*H
nadam se da si skontao i da sam ja tebe dobro skontao
 
Član
ne zelim da ispadne da pametujem, al jarane ja ne znam da je iko pravio kutiju gdje su strane pravougli trouglovi...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
ne zelim da ispadne da pametujem, al jarane ja ne znam da je iko pravio kutiju gdje su strane pravougli trouglovi...

Ne pametujes ti nego bolje bi ti bilo da procitas sta je covek pitao nego da spamas bezveze u pitanju su bocne stranice a ona moze da bude u sve tri varijante ;)
I cak mislim da je kod njega bas takva :icon_biggrin:
 
Član
Ma nema frke tu smo da pomognemo ;)
Ako ne budes skontao sta ti je sta crtacemo semu samo opusteno ;)
 
Član
z3k4 je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
ne zelim da ispadne da pametujem, al jarane ja ne znam da je iko pravio kutiju gdje su strane pravougli trouglovi...

Ne pametujes ti nego bolje bi ti bilo da procitas sta je covek pitao nego da spamas bezveze u pitanju su bocne stranice a ona moze da bude u sve tri varijante ;)
I cak mislim da je kod njega bas takva :icon_biggrin:

hajd da mi je to reko neko drugi, al ti mi kazes da ne spamam... hahahah :lol: pregledaj malo svoje postove i moje, pa ces vidjet ko spama, a ko ne...

haj Ž i idalje sumnjam da je ta kutija u obliku pravouglog trougla, nek postavi slicice pa cemo vidjet...
 
Član
Evo mozes ovdje pokusat uradit proracun i usput se uclani na forum:cool:;)
http://caraudio-rs.info/index.php/Izraeunaj-zapreminu-kutije.html
 
Član
Tvoja rijec sumnje nista nam ne znaci kada si tako siguran u sebe mogao si barem nesto da napises korisno na ovu temu sem suplje price,na osnovu koje se vidi da si jako borbeno nastrojen momak i spreman na provokacije.A koliko vidim dosadno ti je pa neznas sta bi pisao pa hajde da bacim koju bombu ovde;)
:icon_exclaim:
ajde pa javi si uspio sta da izracunas ako ne stavim ti skicu
 
Član
Ma nema ne cemu no frks samo reci onda da mogu da kljucaju temu da se vise ne pise po njoj posto si je ti i otvorio ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top