Pomoc za tuniranje

Pomoc za tuniranje

Poz svima!imam sada passata 1.8(90ks).Na ljeto si kupujem vr6 syncro i radim generalku i ubacivao bi kompresor!sada me zanima sta bi sve trebao uraditi da to bude majstorski.Gdje nabaviti kompresor(koje snage)i sta mi sve treba da bi njega ugradio.!
Hvala
 
Član
Za taj projekat, trebas imatu dubok dzep nemislim 500-600 KM nego hiljade, da tako nesto uradis, za kompresor sve zavisi koji stage zelis , imas obicni Stage I, Stage II i Stage II sta intercoolerom, na VR motor planiraj da potrosis bruku para da ga pripremis za kompresora, moras glavu, novi dihtung glave, mra biti deblji da obori kompresiju ... ma lista ti je duga

za kompressor tu imas dobru marku za ovaj motor

VF - Engineering
http://vf-engineering.com/index.php?v=/kit_vw_corrado_euro.php

imas isto Z-Engineering kompresore ali ja mislim da se oni vise i neprave, i nezaboravi da ti treba novi software za sve ovo

VF

vwsidecharger.jpg


Z

Picture010.jpg


evo sa intercoolerom

2.jpg
 
Opa fino!Sve mi je to jasno!planiram oko 2000€ uluziti u to!MIjenjao bi klipove,klipnjace,bregaste,radilicu(ako treba)karike itd itd....
Sve to znam,ali za kompresor neznam bas puno toga,gdje ga spajam itd..
 
Član
javi se ovom momku http://www.bhtuning.com/black-devil-u-1301.html

oni su postavljali kompresor na golfa g60, pa vidi moze li ti on dati kakvu korisnu informaciju, a vjerovatno moze ;)

takodje mozes pogledati i njegov projekat tog golfa na slijedecem linku

http://www.bhtuning.com/golf-g60-kompressor-t-32626.html

puno srece u tome sto si naumio... ;)
 
Član
dj-avantgarde je napisao(la):
Opa fino!Sve mi je to jasno!planiram oko 2000€ uluziti u to!MIjenjao bi klipove,klipnjace,bregaste,radilicu(ako treba)karike itd itd....
Sve to znam,ali za kompresor neznam bas puno toga,gdje ga spajam itd..

Kad dodaš još jednu nulu na tu cifru onda počni razmišljati o ovome projektu ;)
 
Član
dj-avantgarde je napisao(la):
Ozbiljno?Mislim da si malo pretjerao,nekih 5000€ je plafon samo za motor,to je po mojoj procijeni

Nazalost drug, nije pretjerao ...
Evo ja sam radio samo upgrade na svom motoru, koji je vec bio turbo. Stavljao sam veci turbo, kovane klipove, klipnjace i sve nove lezajei odradjen je remap elektronike i sve to bi izaslo dobro preko 10.000eur da nije islo preko prijatelja i sa popustima, a gdje su jos i ovjes i kocnice ...
Ti racunaj da trebas prvo kupiti motor i sve sto ide uz njega, pa kovane klipove i klipnjace, dihtung glave, ARP sarafe i komplet lezaja i semeringa, pa kompresor, pa komplet novu elektroniku, pa naci nekoga da ti to sve slozi. A onda kad postignes da taj auto ide, onda se moras pobrinuti i da drzi cestu, a i da moze da stane, znaci moras i ovjes i kocnice odraditi ... Mozda nece biti bas 20.000 eur, ali nece biti ni puno manje ... naravno ako hoces da sve bude vrhunski i kvalitetno odradjeno
 
Aha ok!cijenim vasa misljenja ipak ste iskusniji sto se toga tice!a da li su istine o vr6 da brzo krepavaju itd..hvala
 
Član
mtopic je napisao(la):
dj-avantgarde je napisao(la):
Ozbiljno?Mislim da si malo pretjerao,nekih 5000€ je plafon samo za motor,to je po mojoj procijeni

Nazalost drug, nije pretjerao ...
Evo ja sam radio samo upgrade na svom motoru, koji je vec bio turbo. Stavljao sam veci turbo, kovane klipove, klipnjace i sve nove lezajei odradjen je remap elektronike i sve to bi izaslo dobro preko 10.000eur da nije islo preko prijatelja i sa popustima, a gdje su jos i ovjes i kocnice ...
Ti racunaj da trebas prvo kupiti motor i sve sto ide uz njega, pa kovane klipove i klipnjace, dihtung glave, ARP sarafe i komplet lezaja i semeringa, pa kompresor, pa komplet novu elektroniku, pa naci nekoga da ti to sve slozi. A onda kad postignes da taj auto ide, onda se moras pobrinuti i da drzi cestu, a i da moze da stane, znaci moras i ovjes i kocnice odraditi ... Mozda nece biti bas 20.000 eur, ali nece biti ni puno manje ... naravno ako hoces da sve bude vrhunski i kvalitetno odradjeno

:icon_eek::icon_eek: zatecen sam, izgleda da je istina; ovaj sprt je preskup
 
Top