pomoc za spajanje pojacala i sub-a...

pomoc za spajanje pojacala i sub-a...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh sad raja...nabavio sam ono pojacalo o kojem sam prico...znaci pojacalo je Magnat Rebel 400 (max. snage 400W)...imam sub Blaupunkt GT 12S (max. snage 250 W, RMS 100W)...eh sad, da meni neko malo pojasni to spajanje, naravno, ako moze...
znaci interesuje me ovo 2/3/4 channel...na sta sad da ja spojim jbg...ne razumijem se plaho u to...
postavicu sliku, i pa malo da pojasnite sta je sta...



ok, redom, 12V je da dovedem plus s akumulatora...al me sad interesuje, je li mi treba osigurac, jer pojacalo vec ima na sebi osigurac???
RMT ne znam uopste sta je...a GND je - (masa)...
sad dalje me interesuje, s ovom snagom, gdje da spojim 2 zice sa zvucnika?? na 1, 2, 3 ili 4 CH...??

toliko za sad, kad mi ovo neko pojasni, pitacu dalje, ako me bude interesovalo :)

hvala unaprijed...nadam se da nisam nesto previse pito...
 
Član
e ovako...

+12 - za + sa akumulatora, ne treba ti osigurac jer nije jaka muzika, ja sam ga imao na aku-u i vise mi belaja zadao nego koristi, sad i meni spojeno na zivo na klemu aku-a...

RMT- Remote kabel, dakle zicica sa playera koja vodi do pojacal i daje mu signal kad da se probudi, odnosno upali...

GND - ground, oli ti ga - kabel, obicno ga sarafas negdje direkt na sasiju, ako ima boje zbrusis...

1-4CH - kanali, odnosno ovo je 4-kanalac, on se da bridgat u 2 kanalca tako da uzmes + sa 1 kanala i minus sa drugog kanala, onda + sa treceg i minus sa cetvrtog ( ja mislim ) a sad posto ti imas sub i samo bi sub gonio neznam jel se moze bridgat opet bridgovani prikljucak, to nek ti objasni neko jaci u ovome, igy ili bekir...;)
 
Član
aha...znaci ja spajam na + sa prvog kanala i - sa drugog, tj. na prvu i trecu rupu od ovih 8...:)
hvala vam momci...valja mi to sutra probat sve, pa ce valjda uspjet :)
 

IGY

Član
tibore nije na odmet deblji kabal, stavi ti 16mm2 i osigurac obavezno, jer taj osigurac stiti instalaciju od aku do ampa, a osigurac na ampu stiti njega samog, moze bez njega ali sa njim je pametnije
12 naravno to je napon
uzemljenje uzmi ispod sarafa za vezanje zadnjih pojaseva
remote ti je izlaz sa playera koji pali pojacalo

e sad ako ces vezati jedan sub na ovo vezi + na + na CH1 a - na - na CH2
a na ostala dva kanala stavi npr zadnje ili prednje zvucnike
 
Član
Ne slusaj Tibora niposto, valja gluposti. Osigurac pod haubu OBAVEZAN, taman da je zicica kao dlaka debela, pogotovo kad je muzika u pitanju. Zamisli ne dao bog! , sudar dovoljno jak da podere izolaciju s te zice, i imas direktan kratak spoj - krasan izvor plamena. Pa nisu dzaba ljudi izmislili osigurace ***** ga!


Dalje, provjeri prvo da li je to pojacalo bridgeabilno, nije svako cetverokanalno predvidjeno da radi u bridegu.
 
Član
hvala IGY, tako sam i njih skonto...:) ide onda i osigurac, radi sigurnosti :)
a triza jbg, kako cu znat mozel u bridge...? ne razumijem se u to nikako...:)
 

IGY

Član
hmmm mislim da ipak ne moze u bridge, obicno ima nacrtano kao sto ti pise speaker, ima i linija n kojoj pise bridge, dok ovde nem te linije primjera radi....

l70ay_5.jpg
 
Član
Jel ima igdje prekidac 2-3-4? ako ima, moze sigurno, ovako crtez kao sto je igy naveo je isto dobra smjernica, mada sam imao jedno pojacalo koje nije imalo tako graficki predstavljeno ali je podrzavalo bridge....
 
Član
u ovom slucaju da, bridgeabilno je, i spaja se onako kako su ti ostali naveli. Cak vidis da su svaki drugi plus i minus zaokruzeni na tvojoj prvoj slici, to su tacke koje koristis kada je pojacalo u bridgeu.
 
Član
znam trizex, to sam i ja skonto...nisu dzaba postavili ovako raspored pluseva i minusa...jer da nije bridgeabilno, bio bi normalan raspored...;)
 

IGY

Član
da moze, eto da ti i ja potvrdim, nisam maloprije bio siguran ali sad kad vidim da ima prekidac za kanale znaci moze, spoji kako sam ti vec naveo i uzivaj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top