Pomoc Xenon problem 8000k svijetli kao 5000k

Pomoc Xenon problem 8000k svijetli kao 5000k

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
jest to je to,jer po toj niti se razlikuju klevini zato sam i pito koje je boje konto sam da ti nije neko podvalio sa manje K
 
Član
Azrim je napisao(la):
jest to je to,jer po toj niti se razlikuju klevini zato sam i pito koje je boje konto sam da ti nije neko podvalio sa manje K

I to sam pomislio ali nije vidio sam da pise na jednoj sijalici ispod na etiketi 8000K ;)
 
Super Moderator
druze vjeruj i bolje sto nije plavo.... poslije kad uzmes druge sijalice koje su plave kajat ces se ;)
 
Član
Ovako prijatelju ja sam uzeo prije par mjeseci nov kit 8000k u voznji iz auta mi je cisto bijela kad se gleda,a i bjela je kad se gleda sa par metara udaljenosti........tek kad se gleda iz vece daljine ide nijansu plavkasto(neprimjetno) imas u mojoj garazi sliku kako je kod mene pa pogledaj ;)


evo
dsc00001tt.jpg
 
Član
strujaze je napisao(la):
Ovako prijatelju ja sam uzeo prije par mjeseci nov kit 8000k u voznji iz auta mi je cisto bijela kad se gleda,a i bjela je kad se gleda sa par metara udaljenosti........tek kad se gleda iz vece daljine ide nijansu plavkasto(neprimjetno) imas u mojoj garazi sliku kako je kod mene pa pogledaj ;)

Hvala ti drug evo pogledati cu ;)
 
hajd nek sam i to vidio da to nekome smeta, meni su one 8000k+ tako seljaste i ja ih na auto nebih stavio nikad, alergican sam na to kad ih vidim kod nekog, pogotovo ako je far bez lece, fuujjjj, a da nekazem da se pokisi nevidi nista sa tim sijalicama, uvjerio se u to mnogo puta, i 5000-6000k je mjera i najljepse za mene.. al eto svak ima svoje, bitno da je plavo, nemora ni svijetlit..
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
hajd nek sam i to vidio da to nekome smeta, meni su one 8000k+ tako seljaste i ja ih na auto nebih stavio nikad, alergican sam na to kad ih vidim kod nekog, pogotovo ako je far bez lece, fuujjjj, a da nekazem da se pokisi nevidi nista sa tim sijalicama, uvjerio se u to mnogo puta, i 5000-6000k je mjera i najljepse za mene.. al eto svak ima svoje, bitno da je plavo, nemora ni svijetlit..

Pa nije da smeta nego ako je set od 8000 zasto svijetli bijelo kao 5000 ;)
Mada su po meni 6000K najnormalnije :D
 
imas kupiti onih kapica za sijalice, u raznim bojama, pa nabijes na sijalicu i eto ti plavo..... mislim da je ovo najbolja varijanta za tebe, jer ni ti ne znas sta bi.....

fbe44c1562a0e553908e11fa8d45.jpg
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
imas kupiti onih kapica za sijalice, u raznim bojama, pa nabijes na sijalicu i eto ti plavo..... mislim da je ovo najbolja varijanta za tebe, jer ni ti ne znas sta bi.....

fbe44c1562a0e553908e11fa8d45.jpg

Znam ja drug sta bi ne brini ;)
Ipak je do sijalica.Voziti cu ovako dok ne kupim druge :icon_smile:

ovako je nesto u mene
xenon.jpg


a da su ispravne siajlice vjerovatno bi bilo nesto ovako
11502624:jpeg_preview_large.jpg

golf2vr6_4big.jpg
 
sve pametnjakovici....pa ovo su kineski xenoni kao i ostali koje vozate vi na vasim autima,meni je crkla jednom jedna sijalica 6000k i poslije sam nabavio jos 3 iste 6000k i ni jedna nije imala istu boju...i na kraju je to rijeseno kupovanjem dvije nove sijalice...kladim se da niti jedan ovaj xenon kit kineski nema istu nijansu boje svijetla bez obzira sto pise 6,8 ili 12 tisuca k.
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
sve pametnjakovici....pa ovo su kineski xenoni kao i ostali koje vozate vi na vasim autima,meni je crkla jednom jedna sijalica 6000k i poslije sam nabavio jos 3 iste 6000k i ni jedna nije imala istu boju...i na kraju je to rijeseno kupovanjem dvije nove sijalice...kladim se da niti jedan ovaj xenon kit kineski nema istu nijansu boje svijetla bez obzira sto pise 6,8 ili 12 tisuca k.

Pa nista druze znaci da je ovo uredu sto je ovakvo ?
 
Naravno da je mislim sta mozes ocekivati od kineskih xenona jos kad podu crkavat svaki 3 dan vidjet ces petljanije...Ja sam do sada promijenuo 2 sijalice 2 balasta...i na kraju sam sve pocupao i kupio PHILIPS-ove i nema problema,je da su skupi ali rade ko sat.

Kazem ti u svakoga svijetli drugacije..nekome plavkasto nekome bijelo nekome vise baca na ljubicasto...tko ce to znati...eto potrazi po netu i uvjeri se sam...a i pogledaj moju garazu...vise bacaju na bijelo a 6000tk su...pa sta....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top