Pomoc vezano za vize!?

Pomoc vezano za vize!?

Pozdrav, znam da nema veze sa forum, al' mozda ima neko od forumasa da mi moze pomoci!

Ovako, interesuje me ko je se susretao vec sa time, trebao bi u Austriju, eh sad mi treba viza na mjesec ili dva, ne duze, posjeta fameliji itd.. Posto mi Sarajevo nije bas blizu, da moguo tici do ambasade radi informacija (jer ne planiram ovih mjeseci ici).. Interesuje me ko je vec ganjao vizu, koja je procedura, koje dokumente sve treba pripremiti prije nego sto se ode u Sarajevo itd..
 
Treba ti garantno pismo (poziv) od rodbine. Treba cini mi se i dokaz o visini njihove plate. (ili tvoje ako sam sebi placas boravak, uglavnom, ne mozes dobit vizu ako imas platu 300 maraka, ili oni imaju neku sitnu platicu). Treba ti uvjerenje da radis, ili studiras u BiH (da ne bi slucajno prebjegao u Austriju hhhh), trebas uplatit osiguranje za broj dana koji ces biti (to odradis tamo imaju osiguravajuce kuce pred svakom ambasadom, salecu te kao lesinari) , treba ti zahtjev (i to ces dobiti tamo), viza kosta 70KM, i naravno treba ti vazeci pasos, koji vazi makar 3 mjeseca poslje isteka vize. To je otprilike to. Pripremi se na par dolazaka (najmanje 2), i ujutro rano porani, neki primaju ogranicen broj. Znaci da si u sarajevu oko 6 ujutro. I nemoj da ti oni tamo popunjavaju papire, nisi nepismen, dzaba ti uzmu 10-20 maraka (oni lesinari koje sam spomenuo ranije).

A nadji na netu broj ambasade, pa sve ovo provjeri, ja sam vadio vize za njemacku, italiju i svicarsku prije 3 godine, mozeda ima sta novo....
 
Član
Nazovi druze ambasadu ili cak pogledaj na netu, trebalo bi da ambasada ima adresu, mozes tamo naci papire odnosno formulare koje trebas popuniti i poslati im na meil.
Pise ti jos sta ti sve treba, koje papire moras imati, i trebalo bi da je sad puno brze, mislim da ti cak i zakazu datum i vrijeme kada da dodjes u ambasadu sa svim potrebnim papirima, da ne dolazis bez veze vise puta.
 
Vjerovatno ovo tražiš
http://www.bmeia.gv.at/bh/ambasada/sarajewo/savjetnik/putovanje-u-austriju/vize/posjeta-po-osnovu-privatnog-poziva.html ;)
 
Član
Streethunter28 je napisao(la):
Vjerovatno ovo tražiš
http://www.bmeia.gv.at/bh/ambasada/sarajewo/savjetnik/putovanje-u-austriju/vize/posjeta-po-osnovu-privatnog-poziva.html ;)


Eto druze kolega se potrudio i nasao ti sve sto ti treba, ti jos samo moras zakazati termin, kad ces otici da to sve rijesis i predas.
Sve ti pise na stranici kako ces zakazati termin.
Pogledaj malo.
 
Top