pomoc velicine zvucnika

pomoc velicine zvucnika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ima vw golf mk2 i treba mi velicina zvucnika znaci da znam tacno koliki je precnik u onim zadnjim plastikama u gepeku ili iznad gepeka.....znaci nije da busim tablu onu zadnju...nego oni otvori pored table...koliki tu zvucnici idu?????
 
BHT Ovisnik
¸zar ti nije najjednostavnije da uzmes metar i vidis? to se normalno mjeri
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
¸zar ti nije najjednostavnije da uzmes metar i vidis? to se normalno mjeri

hehe....osto mi golf kod rodjaka.....nije kod mene....on nesto ubacije..u njeg pravi pa ga ja ostavio......pa zato sam sad u tuzli i hocu da kupim nove i da sa rodjakom ih ubacim...on se razumije u te djide....ja cu samo nesto zahebati.....kus vise kad mi je jednom radi zvucnika iskljucen brisac i grijanje u zadnjoj sajbi bilo......zato meni treba velicina....ko zna neka pise????
 
Član
Ne znam druze,nisam nikada obracao paznju,ali uglavnom mislim da idu te manje elipse,pa tako da ako hoces kvalitetan zvuk morati ces dati dosta para za njih,a ovo s pijace nemoj dzabe kupovati! Ubaci neke 6x9 elipse ,ili neke 8 dvo-tro sistemce na zadnju tablu i to je to ;)
 
Član
Nemrin je napisao(la):
Ne znam druze,nisam nikada obracao paznju,ali uglavnom mislim da idu te manje elipse,pa tako da ako hoces kvalitetan zvuk morati ces dati dosta para za njih,a ovo s pijace nemoj dzabe kupovati! Ubaci neke 6x9 elipse ,ili neke 8 dvo-tro sistemce na zadnju tablu i to je to ;)

ma razmisaljam da stavim dva ovalca pioneer..jer imam probusenu tablu za njih pozadi.....al je problem sto onda prosli put kad se to prikopcalo nije brisac radio a ni grijac..
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
Nemrin je napisao(la):
Ne znam druze,nisam nikada obracao paznju,ali uglavnom mislim da idu te manje elipse,pa tako da ako hoces kvalitetan zvuk morati ces dati dosta para za njih,a ovo s pijace nemoj dzabe kupovati! Ubaci neke 6x9 elipse ,ili neke 8 dvo-tro sistemce na zadnju tablu i to je to ;)

ma razmisaljam da stavim dva ovalca pioneer..jer imam probusenu tablu za njih pozadi.....al je problem sto onda prosli put kad se to prikopcalo nije brisac radio a ni grijac..

Pa nisu ti brisac i grijac prestali radit radi zvucnika sigurno, vec si negdje ostetio kablove il nesto otkino dok si spajo te zvucnike...

Inace ti se fabricka polica brzo slomi od zvucnika bolje odma napravi novu od medijapana fino je tapaciraj i mos ugradit u nju bilo koje zvucnike....

U one plastike sa strabe mislim da idu ovi sto ti je nermin govorio elipse 4x6 a mos ugradit i neke okrugle zvucnike od 10 cm al na zvuk zaboravi to je tek toliko da rade i da se cuje da nesto svira!

Znaci napravi novu policu i ugradi na nju neke elipse 6X9 il okrugle zvucnike od 16 cm i time ce vec biti neke razlike al opet i tu gledaj marku i kvalitet kad budes kupovao posle neko pojacalo na njih ako ti bude potrebno ...:icon_smile:
 
Član
adi187 je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
Nemrin je napisao(la):
Ne znam druze,nisam nikada obracao paznju,ali uglavnom mislim da idu te manje elipse,pa tako da ako hoces kvalitetan zvuk morati ces dati dosta para za njih,a ovo s pijace nemoj dzabe kupovati! Ubaci neke 6x9 elipse ,ili neke 8 dvo-tro sistemce na zadnju tablu i to je to ;)

ma razmisaljam da stavim dva ovalca pioneer..jer imam probusenu tablu za njih pozadi.....al je problem sto onda prosli put kad se to prikopcalo nije brisac radio a ni grijac..

Pa nisu ti brisac i grijac prestali radit radi zvucnika sigurno, vec si negdje ostetio kablove il nesto otkino dok si spajo te zvucnike...

Inace ti se fabricka polica brzo slomi od zvucnika bolje odma napravi novu od medijapana fino je tapaciraj i mos ugradit u nju bilo koje zvucnike....

U one plastike sa strabe mislim da idu ovi sto ti je nermin govorio elipse 4x6 a mos ugradit i neke okrugle zvucnike od 10 cm al na zvuk zaboravi to je tek toliko da rade i da se cuje da nesto svira!

Znaci napravi novu policu i ugradi na nju neke elipse 6X9 il okrugle zvucnike od 16 cm i time ce vec biti neke razlike al opet i tu gledaj marku i kvalitet kad budes kupovao posle neko pojacalo na njih ako ti bude potrebno ...:icon_smile:

hvala na savjetima....znaci da u plastike djaba ne ugradjujem jer nece valjati....vidjecu u kakvom je stanju daska pa cu staviti najvjerovatije marku pioneer....kakav je zvuk od dva pioneerova ovalna....hoce li mi biti dovoljno....
 
Član
sasvim solidno za slusanje, dasku medijapan od 10mm, kvadrat te dodje oko 9km/trbat ce ti pola/ ,
etison 10ak km,malo ljepila + 2litra pive i laganice
 
ako ces ves radit novu policu,oblozi je kozom ili eko kozom,da bas bude extra jbg ne radi se to svaki dan,a i vazan je detalj na autu :cool:
i naravno izaberi boju koju vec imas u enterijeru,al najbolje je crnu da se stopi sa tim plastikama sa strane ;)
 
Član
eko koza (skaj) prije nego etison,izblijedi od sunca,ili mozda velur crni,lijepo izgleda takodje.
koza je skuplja dosta od ovih ostalih materijala ,tako da...
 
Član
ako nije s parama bash sad ... a poslije oblagenje koza po zelji, ako treba kakve pomoci... posto sam prije nekih 6 mjeseci i ja sebi radio dasku, ak nemas ubodne pile zovii sklepat cemo nesto:icon_smile:
 
Član
adams je napisao(la):
ako nije s parama bash sad ... a poslije oblagenje koza po zelji, ako treba kakve pomoci... posto sam prije nekih 6 mjeseci i ja sebi radio dasku, ak nemas ubodne pile zovii sklepat cemo nesto:icon_smile:

hvala na savjetima......stvarno....to za dasku cu vidjeti....imam starijeg rodjaka on petlja sa tim rezanjem i tim....jbg kad covjek uradi fasadu na kuci ili napravi sebi sto moze napraviti i meni tu dasku.....najvjerovatnije cu staviti zvucnike u one plastike pozadi a i u dasku....bice dobro za slusanje.....jos jednom hvala........;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top