pomoc u vezi kitanja/gitanja

pomoc u vezi kitanja/gitanja

Znaci, kontam "zatvarat" maglenke na zadnjem braniku pa mi treba savjet cime da odradim to.


Fabricki



Uploaded with ImageShack.us

Zatvoreno

ahtup081001zhondacivice.jpg

By null at 2011-02-07

Znaci rupa je nekih desetak centimetara velika, ja sam kontao preko zalijepit neku traku, pa na to plasticni kit, onaj zeleni i onda konacno soft, zuti.

Bilo kakva ideja dobrodosla ;)
 
Član
fiberglas ili lemilica u ruke pa zatvoriti to, bilo sta drugo ce biti navrat-nanos i nece biti ni iole izdrzljivo....
 
Član
Ovo sto trizex kaze ili ako imas neke plastike slicnog oblika ugurati tu, a ostatak kitom poravnati fino...
 
Član
nadji nekoga tko ima elektrode za varenje hondinog PP i izrezi komad sa nekog starog branika to fino zavari da bude ko original sve drugo ce sa vremenom popucati.
samo ti hondini branici su zajebani za varenje jer su od specijalnog materijala i treba posebna elektroda
 
zavariti komad plastike, i onda zakitovati,, prvo
fiberglasom, pa cementom,, te rupe se zavare
brzo ako je normalna abs plastika,,
 
bmwscaner je napisao(la):
nadji nekoga tko ima elektrode za varenje hondinog PP i izrezi komad sa nekog starog branika to fino zavari da bude ko original sve drugo ce sa vremenom popucati.
samo ti hondini branici su zajebani za varenje jer su od specijalnog materijala i treba posebna elektroda

auf ovo ne zvuci optimisticno :/

Mogu probat al nemam pojma gdje bi mogo nac kod nas ikog da se bakce oko bilo cega u vezi Honde.

Jedan drug je na GSi-evom braniku pokrpio rupetinu od nekih 10x10 cm ovom gore metodom obicnu traku nalijepio,pa zeleni kit, zuto i to je drzalo, odnonso drzi jos, evo vec 6 mjeseci. To mi je svakako zadnja opcija.
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
nadji nekoga tko ima elektrode za varenje hondinog PP i izrezi komad sa nekog starog branika to fino zavari da bude ko original sve drugo ce sa vremenom popucati.
samo ti hondini branici su zajebani za varenje jer su od specijalnog materijala i treba posebna elektroda

auf ovo ne zvuci optimisticno :/

Mogu probat al nemam pojma gdje bi mogo nac kod nas ikog da se bakce oko bilo cega u vezi Honde.

Jedan drug je na GSi-evom braniku pokrpio rupetinu od nekih 10x10 cm ovom gore metodom obicnu traku nalijepio,pa zeleni kit, zuto i to je drzalo, odnonso drzi jos, evo vec 6 mjeseci. To mi je svakako zadnja opcija.

imas dole u Brckom kod vas,covjek vari plastiku elektrodom,tako uradi i nemas vise nikakvih zajebancija ni strahovanja puci ce,mozes skakati po braniku nece puci,mogu ti nabaviti i broj ako treba.
 
Član
sve u svemu..kad varis, plastika mora biti istog ili slicnog sastava ili nece valjati:icon_rolleyes:
najbolje od kakvog hondinog branika uzmi komad i to je to....a kasnije uzmi poliesterski kit i picni ga... cak sam vidjeo na jednom forumu neki git...nesto kao bumper fix ili sl:icon_question:
 
Član
honda ima posebnu plastiku koju koristi na svojim branicima nije PP nije ni ABS plastika vec bas posebna plastika za koju mozes jedino elektrodu kupiti preko nekog honda zastupnika..
slican materijal ima i mercedes na svojim branicima iz starijih serija i bmw e30 M tech 2 , je plastika ali kao da nije nijedna elektroda nece da uhvati..
A sta se tice te metode sa fiberom i kitom.. to moze drzati jedno vrijeme ali na ljetnim vrucinama to se odvoji jbg 2 tijela nikad nemogu biti jedno
 
Danas mi jedan limar rece da probam ovako, da uzmem komad lima i nitnujem ga za branik, kasnije samo poliesterom sredim i to je to.

Sta mislite o tome?

Ili da nadjem komad plastike, ove sa Hondinog branika i probam topit pa tako pripojit, jbg, ovo bas bubam :D

@code:KR: ajde daj broj, nije naodmet ;)
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
To nije problem uradit, ako ce trajat pa bar jednu sezonu :) nije meni problem to obnavljat jedno u godini :D

to su "drzi vodu dok majstori odu" rjesenja, ako ces tako slagati auto onda stvarno....moze i ta varijanta koju si spomenuo da zanitujes komad lima da imas cvrstu podlogu za dalji rad, poenta svega je da imas bas to, cvrstu podlogu na koju mozes dalje da radis....bio to komad plastike koji ces zavariti na postojecu, fiberglas kojim bi popunio prazninu, nije bitno, kit nije namijenjen za toga, nego bukvalno da "ispegla" neravnine neke povrsine, a ne da popunjava supljine/rupe, on sam ne moze to drzati kako treba da bude zadovoljavajuce rjesenje i da ne popuca/iskrza se prvom prilikom kad nesto ne bude ok, bila to promjena temperature, natezanje jer si dotakao trotoar pri parkiranju itd. itd.......
 
Znaci da rezimiramo:

- limic
-fiberglas
-plastiku zavarit

To su znaci tri opcije kojim bi se to rijesilo na duge staze. Mislim da cu se odlucit za ovu opciju sa fiberom.

Danas sam zavrsio kitanje branika, imao je nekih ostecenja, budem vidio ovih dana sta cu na kraju odradit, ne zurim nigdje, jer imam jedan viska, drugi je na autu ;)
 
moye i lim ako vec nemas mogucnost varenja,,
poslije iybrusis da ne bi bilo starije od plastike,,
moyes i malo plastiku prije lima iybrusiti,,, nije to ba
tesko uraditi, hehhe
 
Top